Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/modules/simplenews/simplenews.php on line 1632

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, boolean given in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/engine.php on line 269

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/widgets/events/events.php on line 65
Powiat Starachowice 100-lecie Odzyskania Niepodległości
Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
100-lecie Odzyskania Niepodległości
wtorek, 8 maja 2018 09:50

Ponad 50 prac obrazujących „Drogi do wolności” wpłynęło na V Jubileuszy Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon wiosenny 2018”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy współpracy z działającym przy nim Stowarzyszeniem Rozwoju Młodych talentów. 24 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród. W imieniu starosty Danuty Krępy, która patronowała przedsięwzięciu wręczył je Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

Konkurs, tak jak co roku skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy tym razem musieli się zmierzyć z trudnym tematem. Bo nie jest łatwo zobrazować polskie „Drogi do wolności”. Podjęli się tego uczniowie ze szkół podstawowych: w Osinach, Mircu, Gadce i Starachowicach (nr 9, 12 i 13), a także Zespołów Placówek Oświatowych: w Mircu, Stykowie i Wąchocku. W przeglądzie wzięli też udział gimnazjaliści z Rudy, Wąchocka, Stykowa, Mirca, Starachowic (Gimnazjum nr 3 i 4), uczniowie I LO , Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach. Ich prace oceniała komisja w składzie: Anna Tota- historyk sztuki, Edward Imiela – regionalista, fotografik i Zbigniew Adamczyk – artysta rzeźbiarz, biorąc pod uwagę: samodzielność wykonanej pracy, dobór techniki do wybranego temat, umiejętność przełożenia treści werbalnych i historycznych na język plastyczny, ale też inspiracje. Ogłoszenie wyników odbyło się 24 kwietnia br., podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.
A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
Kategoria wiekowa 9-12 lat:
I nagroda: Karolina Lipiec – lat 11, MDK
II nagroda: Oliwia Grudzień – lat 11, SP 9
III nagroda: Michał Kuchniak – lat 12, SP 9
Wyróżnienia:
Amelia Świrta – lat 10, MDK
Wiktoria Kozieł – lat 10, MDK
 
Kategoria wiekowa: 13 -15 lat
I nagroda: Natalia Kopyś – lat 13, SP 9
II nagroda: Katarzyna Rokita – lat 14, Gimnazjum nr 3
III nagroda:  Hubert Florczak – lat 14, SP 13
Wyróżnienia:
Alicja Różalska – lat 15, MDK
Wiktoria Marczewska – lat 14, ZPO Wąchock
 
Kategoria wiekowa: 16-20 lat
I nagroda: Eliza Nowak – lat 17, I LO
II nagroda: Natalia Sikora – lat 17, I LO
III nagroda: Anna Głuszek - lat 17, ZSZ nr 3
Wyróżnienia:
Wiktoria Białecka – lat 16, Zespół Szkolno –Przedszkolny  Rudzie
Nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika konkursu, a zarazem jedynego reprezentanta kat. 6-8 lat – Krzysztof Iwoła – lat 8, SP w Gadce.
W imieniu starosty Danuty Krępy, która patronowała konkursowi, nagrody wręczał Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki. 

Inicjatorką i pomysłodawczynią konkursu była Olga Garbacz – Kosior, która przy okazji jego jubileuszowej edycji odebrała kwiaty oraz podziękowania.

Imprezę uświetnił występ podopiecznych Bożeny Magdaleny Mrózek.

Prace uczestników konkursu można oglądać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przy ul. Borkowskiego 4. Zostały wyeksponowane na I piętrze urzędu.
Gorąco zachęcamy!