14°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1014 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
11 °C 11 °C 9 °C 11 °C 14 °C
5 °C 4 °C 3 °C 1 °C 6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 27 października 2020 10:25

Dla właścicieli lokali gastronomicznych, kawiarni i barów, rozpoczął się trudny czas. Już po raz drugi zostały zamknięte. Możliwa jest tylko dostawa na wynos. Dlatego tworzymy listę lokali w powiecie starachowskim, w których można zamawiać jedzenie na wynos - #WPowiecieNaWynos. Pamiętajmy o nich, gdy planujemy posiłki! 

#ZamawiamPomagam. 


wtorek, 27 października 2020 09:20

29 października br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie internetowej - https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek obrad prezentujemy poniżej. 

 


wtorek, 27 października 2020 08:42

Do końca marca 2021 r. można oglądać w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystawę czasową "Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie", poświęconą historii sztućców i  zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku. Jej uroczysty wernisaż odbył się 23 października br. Uczestniczył w nim m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 26 października 2020 08:39

Jedenastu nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Starachowicki zostało wyróżnionych w tym roku Nagrodą Starosty Starachowickiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną władze powiatu odstąpiły od organizacji uroczystej gali. Wyrazy uznania i podziękowania dla pedagogów zostały przekazane nauczycielom za pośrednictwem dyrekcji placówek. 


środa, 21 października 2020 13:15

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2021 r. Oferty należy składać do dnia 16 listopada br. Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 października 2020 14:57

Starostwo Powiatowe w Starachowicach z dniem 19 października br. wznowi przyjęcia interesantów. Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywać się będzie po uprzednim umówieniu się telefonicznie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych rygorów sanitarnych.


piątek, 16 października 2020 12:07

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach zachęca do ochotniczego odbycia służby przygotowawczej.  Szczegóły na temat możliwości ochotniczego odbycia służby przygotowawczej, na plakacie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach, zamieszczonym poniżej.  


piątek, 16 października 2020 11:41

Ogłoszenie Starosty Starachowickiego o I przetargu ustnym nieograniczonym na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat nieruchomości Skarbu Państwa.


czwartek, 15 października 2020 10:55

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – Święto Osób Niewidomych zorganizował po raz kolejny Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności spotkanie  odbyło się w kameralnym gronie, w plenerze.  Życzenia od władz powiatowych przekazał Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


środa, 14 października 2020 08:17

Drogim Pedagogom i Pracownikom Oświaty

składam najserdeczniejsze życzenia

w

Dniu Edukacji Narodowej.

Wasza praca to zawsze „pierwsza linia frontu”

dla rozwoju młodego człowieka.

Bądźcie silni i zdrowi!    

Piotr Babicki

Starosta Starachowicki