Dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach Sylwester Kiełek zaprasza mieszkańców powiatu na wernisaż przekrojowej tematycznej wystawy prac uczniów Ogniska "Plenery POP". Na wystawie prezentowane będą poplenerowe prace uczniów wykonane na przestrzeni 35 lat funkcjonowania placówki. Wernisaż odbędzie się w dniu 20 października 2023 r. w siedzibie Ogniska, ul. Złota 6.
IPN w Kielcach zaprasza na VI konferencję naukową pt. „Wieś polska podczas II wojny światowej – rok 1943 na polskiej wsi", która odbędzie się 21 i 22 września br. W programie znalazło się niemal 20 referatów badaczy z całego kraju. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a drugi w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" w Kielcach.
Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany rysownik i ilustrator, pracujący na co dzień w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach - Marcin Bondarowicz zdobył kolejną międzynarodową nagrodę, tym razem srebrny medal w konkursie rysunkowym w Korei - 13th Sejong International Cartoon Contest SICACO 2023, za pracę o tematyce „Wojna i pokój”. A rywalizował z ponad 520 artystami, którzy zgłosili ponad 1700 prac.
22 września (piątek) w muzealnej Galerii w Wieży odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Szczepańskiego pt. „AKT I PORTRET”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 31 października br. Zapraszamy serdecznie.
Za nami XIV edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentrowała się ona wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.
Przed nami kolejne, 13 już Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach
w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Rezerwujcie więc czas 15 września. Zapraszamy do Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Początek o godz. 17.00.
Macie w swoich rodzinnych zasobach zdjęcia ze spotkań rodzinnych? Nie muszą być artystyczne. Ważne aby pokazywały jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniały się wraz ze zmianami wokół nas. Jeśli tak, to zgłoście je do II przeglądu Fotografii Wernakularnej "Spotkania rodzinne”.W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!
Opactwo Cystersów w Wąchocku wraz z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na X Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”, który odbędzie się 15 września od godziny 9.00 do godz. 13.00 na terenie Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Podczas imprezy przybliżone zostaną obyczaje i tradycje polskiej wsi, w myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.
Zbliża się kolejna, XIV edycja Festynu historycznego "Od Prasłowian do Polaków", organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W tym roku odbędzie się ona 14 września na terenie Archeoparku. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentruje się wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.
8 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach dobędzie się koncert muzyki dawnej w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc – Mid Europe Early Music Festival. Na scenie wystąpi Corina Marti – znakomita szwajcarska klawesynistka i flecistka, wybitna znawczyni i interpretatorka tabulatury Jana z Lublina, którą wykona na specjalnie sprowadzonym z Bazylei klawesynie renesansowym. Wstęp wolny.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, warunki przechowywania lub dostępu do cookie można określić w ustawieniach konfiguracyjnych przeglądarki