Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 14 września 2023 14:32

Za nami XIV edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentrowała się ona wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.


czwartek, 14 września 2023 12:49

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej. 


środa, 13 września 2023 14:26

Plakat 13 Nocy Teatrlanych Przed nami kolejne, 13 już Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach
w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Rezerwujcie więc czas 15 września. Zapraszamy do Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Początek o godz. 17.00. 

 


środa, 13 września 2023 10:59

Starosta ośmioma innymi starostami w zjednym pomieszczeń na Zamku Królewskim, na tle ekranu z napisem Zgromadzenie Jubileuszowe ZPPStarosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył  w zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie, zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 –lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce. 


środa, 13 września 2023 08:49
Fot. Jerzy Kupiecki

Macie w swoich rodzinnych zasobach zdjęcia ze spotkań rodzinnych? Nie muszą być artystyczne. Ważne aby pokazywały jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniały się wraz ze zmianami wokół nas. Jeśli tak, to zgłoście je do II przeglądu Fotografii Wernakularnej "Spotkania rodzinne”.W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!


wtorek, 12 września 2023 09:13

Przed nami kolejne, XIV Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego, organizowane przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Odbędą się one 29 września br. w Harcerskim Ośrodku Obozowym Hufca ZHP Starachowice „LUBIANKA”. Zachęcamy do zgłoszeń. 


poniedziałek, 11 września 2023 15:21

Po raz 16 w Polsce i po raz drugi w Starachowicach. Onkobiegacze, a wśród nich także ekipa starostwa pod przewodnictwem starosty Piotra Ambroszczyka, pobiegli „razem po zdrowie” w 16.onkobiegu. Pomysłodawcą tej akcji u nas był PZOZ w Starachowicach.


poniedziałek, 11 września 2023 15:04

Wracamy do serii artykułów, w ramach projektu edukacyjnego EduAkcja. Tym razem będzie o inwestowaniu z rozsądkiem czyli jak emocje wpływają na nasze decyzje inwestycyjne.


poniedziałek, 11 września 2023 12:15

Do 30 czerwca 2024 r. przedłużony zostal program Profilaktyka 40 PLUS. Mogą z niego skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 40 lat, także te, które już wykonywały badania w ramach projektu, jeśli od poprzednich minęło 12 miesięcy. Zapraszamy więc do PZOZ w Starachowicach. 


poniedziałek, 11 września 2023 09:53

Plakat X Festynu historycznego Mnisi i Hutniczy. Po lewej stronie zdjęcie kościoła klasztornego, po prawej informacje nt miejsca i daty, poniżej o organizatorze i partnerach wraz z logotypami Opactwo Cystersów w Wąchocku wraz z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na X Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”, który odbędzie się 15 września od godziny 9.00 do godz. 13.00 na terenie Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Podczas imprezy przybliżone zostaną obyczaje i tradycje polskiej wsi, w myśl tegorocznego hasła Europejskich  Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.