-2°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1040 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
-1 °C 1 °C 1 °C 4 °C 4 °C
-7 °C -10 °C -4 °C -1 °C -1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 30 listopada 2022 08:37

Po raz kolejny Mikołaj odwiedzi Starachowice. Będzie tu od 6 (wtorek) do 11 grudnia br. (niedziela). Gdzie można go będzie spotkać? Ściągawka poniżej. 


środa, 30 listopada 2022 08:18

Trwają spotkania profilaktyczno – edukacyjne w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Biorą w nich udział zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy naszego powiatu. A wszystko po to by byli bezpieczni, zwłaszcza na drogach. 


wtorek, 29 listopada 2022 15:37

Ruch to zdrowie –pod takim hasłem odbył się piknik propagujący zdrowy tryb życia, organizowany przez Stowarzyszenie „Zdrowy Kręgosłup” w Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach. To jedno z kilku wydarzeń, organizowanych w ramach mikrograntów - lokalnych inicjatyw społecznych w powiecie starachowickim. 


wtorek, 29 listopada 2022 12:36

28 listopada br. w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stykowie odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zastępczych z naszego powiatu. Była to znakomita okazja do bliższego poznania, wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy. 


wtorek, 29 listopada 2022 12:26

Wernisaż wystawy „Zaduszki artystyczne - pamięci tych którzy odeszli” odbył się 25 listopada br. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Uczestniczył w nim m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który wspominał Ryszarda Uziębło, wieloletniego dyrektora placówki.


poniedziałek, 28 listopada 2022 12:40

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła się IV sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach dedykowanych młodzieży czy rocznym programie współpracy województwa świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi w 2023 r., czemu przysłuchiwał się m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 28 listopada 2022 12:35

Departament Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapraszana spotkanie informacyjno - szkoleniowe, poświęcone dofinansowaniu usług społecznych i zdrowotnych w programie „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”, które odbędzie się 6 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Można się będzie na nim dowiedzieć, jakie są mozliwości finansowania projektów, zakładających pomoc osobom niesamodzielnym i opiekę nad osobami starszymi i chorymi, wsparcie i aktywizację mieszkańców będących w trudnej sytuacji życiowej, pomoc dzieciom i rodzinom przeżywającym trudności wychowawcze, pomoc dla uchodźców, wsparcie podmiotów ekonomii społecznej, ale też Centrów i Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 28 listopada 2022 09:27

Zbliża się 4 grudnia - Dzień św. Barbary - patronki górników, a od 13 lat także Starachowic. Z okazji jej święta, tak jak co roku, odbędą się uroczyste obchody, organizowane przez Park Kultury i Parafię pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Szczegółowy program poniżej. 


piątek, 25 listopada 2022 09:13

30 listopada br. rozpocznie się nabór uzupełniający do projektu „Reaktywacja”, realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. w Kielcach. Jeśli osobą bezrobotną i szukasz pracy, lub prowadzić mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo i myślisz o zatrudnieniu bezrobotnego, to coś dla ciebie. Szczegóły poniżej.


piątek, 25 listopada 2022 08:45

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” to wspólna akcja Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Krzysztofa Cioska oraz Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej Passa, mająca na celu zwiększanie świadomości na temat montowania czujników dymu i czadu. W ramach kampanii powstał niedawno spot mający zachęcić mieszkańców do stosowania czujek.