Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 22 marca 2024 08:13

Park Kultury w Starachowicach zaprasza do wysłuchania podcastów historią ilustrowanych - 4.00 LAT MIASTA. Usiądźcie wygodnie, otwórzcie okno, posłuchajcie głosów miasta. Na początek pięć historii...


czwartek, 21 marca 2024 09:38

Marcin Bondarowicz laureatem nagrody na międzynarodowym biennale rysunku i ilustracji w Chinach. Nasz rysownik zdobył srebrny medal Silver Panda Prize  podczas międzynarodowego wydarzenia pod nazwą "The 6th Gold Panda International Cartoon and Illustration Competition in China". Jego organizatorem jest jeden z największych na świecie i największy w Chinach wydawca oraz właściciel portalu dedykowanemu sztuce a szczególności ilustracji prasowej oraz rysunkowi REDMAN ART.


środa, 20 marca 2024 11:44

Do 31 marca br. przewoźnicy drogowi posiadający ważne  zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencje na przewóz osób/rzeczy wydane przed 2013 r. mają obowiązek przedłożyć organowi, który wydał uprawnienia oświadczenie o liczbie zatrudnionych i informację o średniej arymetrycznej liczby kierowców. Szczegóły poniżej. 


środa, 20 marca 2024 11:34

19 marca 2024 roku, w wieku 93 lat zasnęła w Bogu Henryka Zielińska, mieszkanka Starachowic. Wieloletnia działaczka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członek władz okręgowych i terenowych Związku a także Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych. Odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości nadanym przez Prezydenta RP, Medalem Pro Memoria, medalem Za Zasługi dla ŚZŻ AK i in. Powszechnie lubiana i szanowana za dobroć serca, wrażliwość na potrzeby innych i szlachetność w działaniu. Podziwiana za wrodzoną elegancję, smak i styl. Do końca wierna Bogu i wartościom pielęgnowanym przez całe życie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 marca (piątek) w Starachowicach. O godz. 14.00 w kościele p. w. Świętej Trójcy odprawiona zostanie msza święta, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego i pochówek na cmentarzu przy ul. Zgodnej.

 


wtorek, 19 marca 2024 15:12

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wprowadza innowacyjne rozwiązania w obszarze udzielania świadczeń zdrowotnych. Dzięki półmilionowej dotacji z Ministerstwa Zdrowia zakupiono trzy roboty rehabilitacyjne. Usprawniają one pacjentów Oddziału Rehabilitacyjnego i Rehabilitacji Neurologicznej oraz Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej.


wtorek, 19 marca 2024 12:42

25 marca br. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach (ul. Ks. Piotra Ściegiennego 2) odbędzie się konferencja pn. ,,Dostępność wczoraj, dziś i jutro’’ w ramach XXII EDYCJI KONFERENCJI
REHA FOR THE BLIND IN POLAND tj. Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie, które należy dokonać do 22 marca 2024 r. pod numerem telefonu 41-395-19-49 lub pod adresem e-mail: [email protected]. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 18 marca 2024 11:35

NagłóPrzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór do IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i zachęca młodych ludzi do zgłaszania swoich kandydatur. Rekrutacja potrwa od 11 marca do 10 maja 2024 r. Szczegóły poniżej. 


piątek, 15 marca 2024 14:52

15 miejsce w kraju i tytuł laureata Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu stały się faktem! 13 marca br. podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu starosta Piotr Ambroszczyk odebrał nagrodę dla naszego Powiatu. Jesteśmy w dwudziestce najszybciej rozwijających się i najlepiej zarządzanych powiatów  od 60 do 120 tys. mieszkańców w Polsce! 


piątek, 15 marca 2024 14:51

Ćwierć wieku dobrej, solidnej pracy. Mądrzy, odpowiedzialni ludzie. Sukcesy, radości, ale i chwile zadumy. Powiat Starachowicki ma już 25 lat. Z tej właśnie okazji 12 marca br. odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu w Starachowicach, na której przyjęto m.in. Deklarację okolicznościową z okazji tejże rocznicy. 


piątek, 15 marca 2024 12:09

Za nami Świętokrzyskie Targi Edukacyjne i Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych – dwa wyjątkowe wydarzenia,  poświęcone prezentacji bogatej oferty edukacyjnej, zarówno ze strony renomowanych uczelni wyższych, jak i znakomitych szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Była to znakomita okazja dla uczniów, absolwentów, rodziców, ale też wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem swojej kariery do nawiązania kontaktów, zdobycia cennych informacji oraz podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnej ścieżki edukacyjnej.