Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 4 sierpnia 2023 12:01

Przed nami 80 rocznica rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 7 sierpnia br. (poniedziałek), najpierw w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Starachowicach (ul. Kościelna 12), a później pod pomnikiem przy ulicy Piłsudskiego. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 24 lipca 2023 15:30

27 lipca br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 17 lipca 2023 12:55

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie ze środków PFRON realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom o organizacjom pozarządowym w 2023 r.


czwartek, 13 lipca 2023 14:30

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju w Kielcach udziela przedsiębiorcom z sektora MŚP preferencyjnych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych. Pożyczki z oprocentowaniem już od 0% (de minimis) można uzyskać na inwestycje mające na celu wzrost liczy przedsiębiorstw innowacyjnych, wdrażających nowe lub istotnie ulepszone produkty lub usługi. 


piątek, 7 lipca 2023 11:19

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Kielcach informuje, iż dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego nie odnotowano zgłoszeń podejrzenia choroby kotów wywołanej przez podtyp wirusa grypy ptaków H5N1. Właściciele kotów, w przypadku zaobserwowania niżej wymienionych objawów nerwowo - oddechowych u kota, zobowiązani są do zgłoszenia tego faktu do Powiatowego Lekarza Weterynarii.


piątek, 30 czerwca 2023 12:22

Od 1 lipca 2023 roku wraca termin 30 dni na zarejestrowanie kupionego auta oraz zgłoszenia zbycia  samochodu. Jest to związane z odwołaniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce.


poniedziałek, 19 czerwca 2023 11:40

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinarium (seminarium online) „Okazja czy oszustwo? Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną” organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny  i Polityki Społecznej. Webinarium odbędzie się 21 czerwca 2023 r. (10:00-14:10).Szczegóły poniżej. 


środa, 14 czerwca 2023 08:58

Starosta Starachowicki ogłasza I otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2023roku. Oferty można składać do 7 lipca br. godz. 15.30 w siedzibie Starostwa. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:33

Rozpoczął się nabór do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starachowicach. To ciało doradcze mające na celu inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw, a także opiniowanie projektów uchwał i programów na rzecz osób niepełnosprawnych. Kandydatów do Rady mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie Powiatu Starachowickiego. Termin dokonywania zgłoszeń mija 28 czerwca 2023r. Szczegóły i karta zgłoszenia znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej.


czwartek, 25 maja 2023 10:19

Zagrożenie phishingiem cały czas rośnie. Nie dalej jak kilka dni temu media donosiły o oszukanej w ten sposób 23-letniej mieszkance naszego powiatu, która kliknęła w link od rzekomego kupca i nieświadomie przekazała swoje dane dostępowe do konta bankowego, w efekcie czego straciła 500 złotych. Nie jest zresztą jedyną... Już niemal 7 na 10 ankietowanych obawia się, że oszuści podszyją się pod jakąś instytucję albo osobę, a oni w dobrej wierze odpowiedzą i przekażą im swoje dane czy dostęp do konta – wynika z realizowanego dla BIK badania „Cyberbezpieczeństwo Polaków”. Okres składania rocznych zeznań podatkowych to dla cyberprzestępców dodatkowa, świetna okazja do nasilenia ataków z wykorzystaniem tej oszukańczej techniki. W tym czasie udają administrację skarbową i robią to na dużą skalę, bo z wyłudzaniem „na PIT” spotkało się w ubiegłym roku aż 15 proc. Polaków.