Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 5 kwietnia 2023 09:04

35 pracodawców, ponad 250 ofert pracy i ok. 500 odwiedzających. W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbyły się Regionalne Targi Pracy „Polska – Ukraina”, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach we współpracy z naszym powiatem oraz Powiatowym Urzędem Pracy. Wydarzeniu  patronował starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 3 kwietnia 2023 14:57

Powiat Starachowicki był gospodarzem Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. 31 marca br. gościliśmy u nas starostów z całego regionu, którzy dyskutowali na temat m.in. możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na cyfryzację zasobów danych geodezyjnych, a także edukacji włączającej w szkołach. Zapoznali się również z naszymi doświadczeniami w zakresie współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami. 


poniedziałek, 3 kwietnia 2023 10:57

15 kwietnia br. (sobota) o godz. 16.00 w Galerii w Wieży Muzeum Przyyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się wernisaż Katarzyny Gritzmann pt. "Anatomia struktury". Będzie to wystawa fotografii architektury. Pokazywane prace, wybrane przez autorkę, zostały wykonane na przestrzeni ostatnich 14 lat w Polsce, na Litwie, we Włoszech, w Rumunii i Chorwacji. Są to zarówno drobne detale jak i ogólne, przestrzenne  struktury. Wiele z nich zostało nagrodzonych w konkursach i przeglądach fotograficznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Zachęcamy do obejrzenia. 


czwartek, 30 marca 2023 15:52

Rusza V edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, wyróżnienia przyznawanego firmom za szczególny wkład w rozwój Powiatu Starachowickiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 kwietnia br. 


czwartek, 30 marca 2023 07:26

Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego postępowania przetargowego na zakup energii  elektrycznej w ramach zorganizowanej przez Powiat Starachowicki Staropolskiej Grupy Zakupowej. Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród samorządów z województwa świętokrzyskiego. Swój wstępny akces zgłosiło już ponad 20 podmiotów. 


wtorek, 28 marca 2023 08:30

30 marca br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 10.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 27 marca 2023 14:00

Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny znowu zawita do naszego powiatu. Tym razem będzie dostępny od 12 do 14 kwietnia br. (środa - piątek) w godz. 8:00 - 14:00 przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach. Kolejny postój zaplanowany jest 25 kwietnia br. (wtorek) w godz. 8:00 - 14:00 przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie. Zachęcamy do skorzystania!


poniedziałek, 27 marca 2023 10:04

Płatności odroczone tzw. BNPL (Buy Now, Pay Later czyli „Kup teraz, zapłać później”) zyskują coraz większą popularność wśród klientów sklepów internetowych. Zwolenników tego rozwiązania przekonuje przede wszystkim możliwość odłożenia przelewu w czasie i sposobność do zrobienia większych zakupów. Zalet BNPL jest więcej, ale mimo licznych dogodności nie da się w ten sposób kupować za darmo. Płatności odroczone to po prostu forma kredytowania, która może wpłynąć na historię kredytową konsumenta. Warto do niej podchodzić ostrożnie i uważać, aby nie wpaść w pętlę zadłużenia, co już zdarza się Amerykanom, Brytyjczykom czy Australijczykom. 


piątek, 24 marca 2023 15:23

Już jest! Nowa świetlica w II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach. To zasługa działającej tam Rady Rodziców. Powiat dołożył też własną cegiełkę – 5 komputerów i urządzenie wielofunkcyjne, z których mogą korzystać uczniowie. W ramach oficjalnego otwarcia, 24 marca br. odbył się na niej finał Tygodnia Kultury Języka Polskiego. 


piątek, 24 marca 2023 14:10

Przed nami dwudniowe Targi Edukacji i Biznesu, organizowane przez Świętokrzyską Grupę Mediową w partnerstwie z naszym powiatem, Miastem Starachowice, a także Agencją Rozwoju Przemysłu,  Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Świętokrzyskim Klastrem Wodorowym „Industria”. Będzie to znakomita okazja do integracji środowiska przedsiębiorców, wzmocnienia relacji pomiędzy szkołami a biznesem, a także promocji studiowania w Świętokrzyskiem.