5°C

Niewielki deszcz
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 9 °C 11 °C 15 °C
1 °C 1 °C -1 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 9 grudnia 2020 13:13

„Kino nieme” w reżyserii Zespołu Animujemy starachowickiego Park Kultury w finale Unia Film Festiwal – konkursu na najlepszy film krótkometrażowy dla młodzieży 7-8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzców poznamy 10 grudnia br. Wyjątkowo w tym roku, każdy może zagłosować na swój ulubiony film. Autor wybranej pracy uhonorowany zostanie wirtualną Nagrodą Publiczności. Zachęcamy do głosowania na "Kino Nieme". Szczegóły poniżej.


wtorek, 8 grudnia 2020 08:38

Starosta Piotr Babicki podziękował nastoletniemu rodzeństwu Listków z Lubieni, którzy uratowali życie przypadkowego mężczyzny. Za swoją bohaterską postawę zostali odznaczeni medalem „Młody Bohater”. Odebrali także podziękowania od poseł Agaty Wojtyszek i wójt Marzeny Bernat. 


piątek, 4 grudnia 2020 14:45

Powiat Starachowicki pozyskał 1 mln 280 tys. zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi powiatowej nr 0560T Mirzec – Podkowalów – Mirzec – Poddąbrowa. Przy współpracy z Gminą Mirzec wyremontowany zostanie blisko 900 metrowy odcinek tej drogi. W kolejce do realizacji czeka też remont drogi powiatowej nr 0624 T – ul. Górna w miejscowości Krynki – etap I, który znalazł się na I miejscu listy rezerwowej. 


piątek, 4 grudnia 2020 09:56

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz zaprasza mieszkańców Powiatu Starachowickiego do udziału w wirtualnej grze fabularnej pn. "To właśnie wolność", w której pragnie upamiętnić wydarzenia związane z wojną polsko – bolszewicką 1920 r. Gra odbędzie się 12 grudnia br. Poniżej list wojewody. 


czwartek, 3 grudnia 2020 08:59

Rada Powiatu w Starachowicach na sesji, która odbyła się 30 listopada br., przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów, w przypadku m.in. pozostawienia ich w miejscu niedozwolonym, utrudniającym ruch, lub w inny sposób zagrażający bezpieczeństwu. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. 


czwartek, 3 grudnia 2020 08:53

30 listopada br. odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Starachowickiego. Radni zapoznali się na niej m.in. z informacją o sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Podjęli też 10 uchwał, w tym m.in. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej samorządom z naszego powiatu na działanie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 w związku z realizacją projektu pn. „Walka z epidemią COVID - 19 na terenie Powiatu Starachowickiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 


środa, 2 grudnia 2020 13:27

"Piosenki na zimę" - to tytuł przedstawienia w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś, którego premiera odbędzie się 4 grudnia br. o godz. 10.00 na kanale You Tube i portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Do obejrzenia spektaklu zachęca wojewoda Zbigniew Koniusz. 


 


środa, 2 grudnia 2020 13:07

W województwie świętokrzyskim funkcjonuje już nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w "skarbówce" możliwe jest po wcześniejszym umówieniu przez internet, telefonicznie lub w ostateczności osobiście - w punkcie „Umawianie wizyt" (przy wejściu w każdym urzędzie skarbowym). Szczegółowe informacje znajdują na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pod adresem: https://www.swietokrzyskie.kas.gov.pl.


środa, 2 grudnia 2020 09:58

Zarząd Powiatu w Starachowicach zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu starachowickiego w 2021 roku. Szczegóły w uchwale, załączonej poniżej.


poniedziałek, 30 listopada 2020 11:25

Trwa modernizacja jednego z obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, w którym powstanie pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników, jak i osób z zewnątrz. Prace postępują dynamicznie. Inwestycja opiewa na 970 tys. zł.