Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 25 września 2023 13:21

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne , dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie. 


poniedziałek, 25 września 2023 13:10

Za nami 79. rocznica bitwy pod Tychowem Starym, stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka”. W uroczystych obchodach, jakie odbyły się na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary, a także w kościele pw. Św. Leonarda w Mircu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


piątek, 22 września 2023 15:13

„Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych – temat aktualny od zawsze” to tytuł konferencji, jaka odbyła się 22 września  w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół, nauczyciele i pedagodzy, a także służby mundurowe z trzech powiatów: starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego, którzy zgłębiali swą wiedzę więcej na temat zagrożeń, stwarzanych przez nowe narkotyki, środki psychoaktywne,  a także przeciwdziałania uzależnieniom. Uczestniczył w niej również starosta Piotr Ambroszczyk. 


piątek, 22 września 2023 11:35

W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z budową wiaduktu doszło do awarii gazociągu dystrybuującego gaz na osiedle Południe w Starachowicach. Od razu podjęte zostały działania w celu przywrócenia mieszkańcom dostępu do gazu. Ok. godz. 14.00 awaria została już usunięta. Przepraszamy za wszystkie wynikłe trudności. 


piątek, 22 września 2023 09:16

26 września br. zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami. 


czwartek, 21 września 2023 15:01

Zapraszamy na uroczyste obchody 84 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło w Wąchocku i koło w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starachowice, które odbędą się 27 września 2023 r. na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku.  Patronat honorowy sprawują nad nimi: Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela. Szczegółowy program poniżej. 


czwartek, 21 września 2023 13:54

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich tylko przez parking przy Biedronce. 


czwartek, 21 września 2023 11:38

Nie masz szybkiego intenertu?  Chcesz sprawdzić w danej lokalizacji jest on dostępny, a może zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu?  Wystarczy wejść na portal internet.gov.pl. Dowiesz się na nim również o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.


czwartek, 21 września 2023 11:04

IPN w Kielcach zaprasza na VI konferencję naukową pt. „Wieś polska podczas II wojny światowej – rok 1943 na polskiej wsi", która odbędzie się 21 i 22 września br.  W programie znalazło się niemal 20 referatów badaczy z całego kraju. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a drugi w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" w Kielcach.


czwartek, 21 września 2023 08:30

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ n3 w Starachowicach, gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem.