10°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
16 °C 20 °C 18 °C 19 °C 15 °C
6 °C 9 °C 8 °C 9 °C 6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 18 lipca 2022 11:18

Naczelna Rada Adwokacka wraz z Okręgowymi Radami Adwokackimi zorganizowała skoordynowaną bezpłatną pomoc prawną dla obywateli Ukrainy – ofiar konfliktu wojennego. Przy radach adwokackich na terenie całego kraju pomoc koordynują adwokaci. Poniżej ich lista i dane teleadresowe./ Вища рада адвокатів спільно з радами адвокатів районів організували безоплатну скоординовану правову допомогу громадянам України – постраждалим внаслідок воєнного конфлікту. У радах адвокатів по всій країні допомогу координують адвокати. Нижче наведено список і контактні дані.


piątek, 15 lipca 2022 11:14

Właśnie rozpoczęła się rejestracja uczestników 8. edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda STARa, który odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia. Imprezę poprzedzą w tym roku konwoje STARa, na które również prowadzimy zapisy. Potrwają one do 10 sierpnia br.


czwartek, 14 lipca 2022 16:42

Powiat pozyskał 1 mln zł na modernizację bazy Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Środki pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w ramach naboru dedykowanego samorządom na byłych terenach po zlikwidowanych PGR-ach. 14 lipca br. Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek odebrał promesę na dofinansowanie tej inwestycji z rąk wicewojewody świętokrzyskiego Rafała Nowaka. 


środa, 13 lipca 2022 15:18

79 lat temu Michniów praktycznie zniknął z powierzchni ziemi, stał się "Golgotą wsi polskiej" i symbolem 817 wsi spacyfikowanych w czasie II wojny światowej. O ich tragicznej historii ma przypominać Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, obchodzony 12 lipca. Jego obchody nabierają jeszcze większego wymiaru, właśnie w Michniowie. W tym roku uczestniczył w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 8 lipca 2022 17:08

Integracja międzykulturowa i realizacja usług społecznych to główne cele działania Spółdzielni Socjalnej „Integracja”, która została utworzona na spotkaniu założycielskim, jakie odbyło się 8 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.


piątek, 8 lipca 2022 17:07

Powiat zawarł porozumienie o współpracy partnerskiej ze Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A., by móc aplikować o dodatkowe środki na budowę wiaduktu w ramach 5 edycji Rządowego Funduszu Polsk i Ład. Gra warta jest świeczki. Jest szansa na pozyskanie dofinansowania w wysokości 98 proc. wartości tej inwestycji.


wtorek, 5 lipca 2022 09:11

10 lipca br. w Amfiteatrze w Mircu odbędzie się popołudnie z operetką, w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, organizowanego przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku Zdroju. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.


wtorek, 5 lipca 2022 08:53

10 lipca br. (niedziela) o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach na specjalnie na życzenie mieszkańców miasta wystąpi Anna Maria Adamiak – wybitna śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog, muzykoterapeutka. Artystka zaprezentuje program retro pod tytułem „Na pierwszy znak” inspirowany muzyką i kulturą lat 20. i 30. XX wieku.

 

 


poniedziałek, 4 lipca 2022 09:01

Rodzinnie, naturalnie i kolorowo było na festynie rodzinnym EKOLATO, jaki odbył się 2 lipca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka.


piątek, 1 lipca 2022 15:16

Powiat podpisał porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz lokalnej polityki edukacyjnej z Gminą Starachowice, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Spółdzielnią Socjalną „Starachowiczanka”. Ma ono na celu włącznie uczniów technikum, kształcących się na kierunkach architektury krajobrazu i geodezji w działania związane z praktyczną nauką zawodu w przestrzeni miejskiej. Będą oni projektować, a później wykonywać miejskie zieleńce.