Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 13 lipca 2023 14:30

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju w Kielcach udziela przedsiębiorcom z sektora MŚP preferencyjnych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych. Pożyczki z oprocentowaniem już od 0% (de minimis) można uzyskać na inwestycje mające na celu wzrost liczy przedsiębiorstw innowacyjnych, wdrażających nowe lub istotnie ulepszone produkty lub usługi. 


piątek, 7 lipca 2023 11:19

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Kielcach informuje, iż dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego nie odnotowano zgłoszeń podejrzenia choroby kotów wywołanej przez podtyp wirusa grypy ptaków H5N1. Właściciele kotów, w przypadku zaobserwowania niżej wymienionych objawów nerwowo - oddechowych u kota, zobowiązani są do zgłoszenia tego faktu do Powiatowego Lekarza Weterynarii.


piątek, 30 czerwca 2023 12:22

Od 1 lipca 2023 roku wraca termin 30 dni na zarejestrowanie kupionego auta oraz zgłoszenia zbycia  samochodu. Jest to związane z odwołaniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce.


poniedziałek, 19 czerwca 2023 11:40

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinarium (seminarium online) „Okazja czy oszustwo? Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną” organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny  i Polityki Społecznej. Webinarium odbędzie się 21 czerwca 2023 r. (10:00-14:10).Szczegóły poniżej. 


środa, 14 czerwca 2023 08:58

Starosta Starachowicki ogłasza I otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2023roku. Oferty można składać do 7 lipca br. godz. 15.30 w siedzibie Starostwa. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:33

Rozpoczął się nabór do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starachowicach. To ciało doradcze mające na celu inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw, a także opiniowanie projektów uchwał i programów na rzecz osób niepełnosprawnych. Kandydatów do Rady mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie Powiatu Starachowickiego. Termin dokonywania zgłoszeń mija 28 czerwca 2023r. Szczegóły i karta zgłoszenia znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej.


czwartek, 25 maja 2023 10:19

Zagrożenie phishingiem cały czas rośnie. Nie dalej jak kilka dni temu media donosiły o oszukanej w ten sposób 23-letniej mieszkance naszego powiatu, która kliknęła w link od rzekomego kupca i nieświadomie przekazała swoje dane dostępowe do konta bankowego, w efekcie czego straciła 500 złotych. Nie jest zresztą jedyną... Już niemal 7 na 10 ankietowanych obawia się, że oszuści podszyją się pod jakąś instytucję albo osobę, a oni w dobrej wierze odpowiedzą i przekażą im swoje dane czy dostęp do konta – wynika z realizowanego dla BIK badania „Cyberbezpieczeństwo Polaków”. Okres składania rocznych zeznań podatkowych to dla cyberprzestępców dodatkowa, świetna okazja do nasilenia ataków z wykorzystaniem tej oszukańczej techniki. W tym czasie udają administrację skarbową i robią to na dużą skalę, bo z wyłudzaniem „na PIT” spotkało się w ubiegłym roku aż 15 proc. Polaków.


poniedziałek, 22 maja 2023 13:59

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym samorządy, partnerów społecznych i gospodarczych oraz osoby prywatne do udziału w konsultacjach społecznych „Regionalnego Planu Transportowego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021-2030” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. Dokument został przyjęty w dniu 10 maja br.  Uchwałą Nr 7018/23 Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Szczegóły w obwieszczeniu poniżej. 


wtorek, 9 maja 2023 13:32

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571) publikujemy uproszczoną ofertę na realizację zadania publicznego, złożoną przez organizację pozarządową: Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin.


wtorek, 9 maja 2023 13:26

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę lokalną w obszarze ekonomii społecznej? Pomożemy ci ją sfinansować! Właśnie rozpoczął się nabór do kolejnej edycji mikrograntów – lokalnych inicjatyw społecznych w powiecie starachowickim. Do rozdysponowania jest kwota 20 tys. zł. Mogą się o nie ubiegać podmioty ekonomii społecznej. Na jeden mikrogrant można uzyskać maksymalnie 5 tys. zł. Szczegóły poniżej.