Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 23 maja 2024 15:55

Gaszą pożary, pomagają ofiarom wypadków, usuwają skutki wichur. Ryzykują życie aby ratować innych. 23 maja br. swoje święto obchodzili strażacy z naszego powiatu. Były medale, awanse i odznaczenia, a w tym wszystkim towarzyszył pożarnikom starosta Piotr Babicki. 


czwartek, 23 maja 2024 13:18

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza indywidualnych na webinarium pn. „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. Odbędzie się ono 25 czerwca br. w godz. 10.00 do 12.15. Szczegóły poniżej. 


środa, 22 maja 2024 14:40

25 maja br. na Rynku w Starachowicach, odbędą sie obchody 80. rocznicy zamachu na inspektora radomskiego Gestapo Ericha Schutze, dokonanego przez żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu  „Wola” (Starachowice). Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 przy głazie upamiętniającym to wydarzenie. W programie m.in.: gawęda historyczna, wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów. Zapraszamy serdecznie. 

 


środa, 22 maja 2024 12:59

Przed nami kultowa kolarska impreza! VIII Starachowicka Strzała, a razem z nią prawdziwy bonus dla rowerowych sprinterów czyli III Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Do naszego powiatu znów zjadą najlepsi kolarze z Polski, by sięgnąć po zwycięstwo w tym prestiżowym wyścigu. Będzie się działo!


wtorek, 21 maja 2024 16:00
Fot. M. Zatorska

„Kielecki pejzaż ze STARem” czy jak kto woli „Pod górkę” tj. obraz Zbigniewa Kurkowskiego, wykonany na okoliczność 40 rocznicy rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR w Starachowicach, który znajdował się najpierw w FSC, a potem przez lata w MANie trafił pod Wielki Piec, powiększając zbiór muzealiów Muzeum Przyrody i Techniki. Oficjalne przekazanie obrazu  odbyło się 18 maja br. z udziałem Kingi Włoskowicz – kierownik zakładu oraz przedstawicieli załogi MANa. 


wtorek, 21 maja 2024 11:51

Od 27 maja br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu ruch odbywa się wahadłowo. Zostanie on utrzymany, z tą tylko różnicą, że będzie się teraz odbywał po nowej jezdni po stronie wschodniej ulicy (pas od strony sklepu). Jezdnia po stronie zachodniej (od strony Pasternika), która była dotychczas wykorzystywana, zostanie od poniedziałku zamknięta. Ruch regulować będzie tak jak obecnie sygnalizacja. Prosimy o uważność. 

 


wtorek, 21 maja 2024 09:46

Za nami najważniejsza impreza kickbokserska tego roku, czyli mistrzostwa Polski w formule Low Kick. Na ringu w Starachowicach spotkali się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Trudno się dziwić. Wygrana stanowi przepustkę do reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i Europy. 


wtorek, 21 maja 2024 09:39

Za nami XXX, jubileuszowy Konkurs Łamigłowy czyli ogólnopolskie zmagania twórczego i logicznego myślenia uczniów szkół podstawowych z całej Polski, które już od 30 lat organizowane są w Starachowicach, w gościnnych progach Zespołu Szkół Społecznych STO. W tym roku patronował im starosta Piotr Babicki. 


poniedziałek, 20 maja 2024 14:58

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci w naszym szpitalu wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb małych pacjentów.


poniedziałek, 20 maja 2024 09:18

Za nami już prawie dwa tygodnie wytężonej pracy nowego Zarządu Powiatu w Starachowicach. Był to czas intensywnych spotkań z kadrą zarządczą oraz załogą, zarówno samego starostwa, jak i jednostek organizacyjnych powiatu i oczywiście wdrażania się w nowe obowiązki.