8°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1017 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
14 °C 17 °C 17 °C 15 °C 14 °C
2 °C 8 °C 9 °C 8 °C 7 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 20 stycznia 2023 11:19

Panie, które zdecydują się rodzić na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym w naszym szpitalu, mogą skorzystać bezpłatnie ze szkoły rodzenia, działającej w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Do tej pory taki przywilej miały tylko mieszkanki naszego powiatu. Teraz mogą z niego skorzystać wszystkie Panie, niezależnie od tego w jakim powiecie czy województwie mieszkają. Ważne, aby zadeklarowały chęć porodu u nas.  


czwartek, 19 stycznia 2023 16:02

„Porządek i Zagłada – niemieckie formacje policyjne w czasie II wojny światowej” – to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 19 stycznia i którą można będzie oglądać do 30 kwietnia w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wystawę otworzył Konsul Generalny dr Michael Groß w obecności dyrekcji placówki, a także przedstawicieli władz i zaproszonych gości. 


czwartek, 19 stycznia 2023 16:00

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 r. 


środa, 18 stycznia 2023 14:59

Jedna z barier architektonicznych w Urzędzie Miejskim w Starachowicach została właśnie zlikwidowana. A to za sprawą windy platformowej jaka została zakupiona i zamontowana przy sali Olimpia, dzięki dofinansowaniu z PFRON-u, w którego pozyskaniu uczestniczył też Powiat Starachowicki. 


środa, 18 stycznia 2023 08:49

Starachowicki szpital ma jedną z najnowocześniejszych sal porodowych, jeśli nie w Polsce, to na pewno w naszym regionie. Właśnie zakończyła się modernizacja części Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Z myślą o komforcie rodzących tu kobiet oddano do użytku trzy klimatyzowane pokoje porodowe. Nowe wnętrza zapewniają pacjentkom komfortowe warunki poroduprzy zachowaniu pełnej intymności.


wtorek, 17 stycznia 2023 17:05

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik. 


wtorek, 17 stycznia 2023 14:49

Za nami pierwszy w historii Powiatu Otwarty Halowy Puchar Polski w łucznictwie nieolimpijskim. To właśnie u nas, w Starachowicach odbyła się I Runda tego łuczniczego turnieju w randze ogólnopolskiej. Blisko 90 zawodników z całej Polski rywalizowało ze sobą w pięciu różnych konkurencjach sprzętowych i trzech kategoriach wiekowych. Była to prawdziwa łucznicza elita. 


piątek, 13 stycznia 2023 14:37

Ola Szaudel i Tadeusz Valde ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zostali zwycięzcami konkursu „Krótki film o bezpieczeństwie”, jaki odbył się w ramach kampanii społecznej Reagując Ratujesz, ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Uroczyste wręczenie nagród połączone z podsumowaniem działań odbyło się13 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. 


piątek, 13 stycznia 2023 09:19

19 stycznia br. (czwartek) w muzealnym Kinie Kotłownia odbędzie się wernisaż pierwszej w tym roku wystawy czasowej pt. "Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”. Będzie to opowieść o tym jak doskonale zorganizowany aparat państwa przekształcił się w doskonale zorganizowany aparat zbrodni. Wernisaż rozpocznie sie o godz. 12.00, a wystawę można będzie oglądać do końca kwietnia br., do czego zachęcamy serdecznie. Partnerem wystawy jest Niemiecki Konsulat Generalny w Krakowie. 

 


piątek, 13 stycznia 2023 08:51

Marcin Bondarowicz otrzymał kolejną nagrodę, tym razem w prestiżowym konkursie European Newspaper Award 2022. Jego praca „Armia złodziei – dlaczego wojska rosyjskie są tak zdeterminowane”, która znalazła się na okładce Gazety Wyborczej z 07.05.2022 r. zdobyła zaszczytne wyróżenienie w tym najważniejszym branżowym konkursie na najlepiej zaprojektowane gazety.