Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 21 sierpnia 2023 15:54

To już jutro! 22 sierpnia wystartuje z Bydgoszczy Konwój STARa, a wraz z nim 9. Legenda STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Będzie się działo! Nie może Was tu zabraknąć!


poniedziałek, 21 sierpnia 2023 13:08

Uwaga mieszkańcy! Od 4 września br. do 31 grudnia br. zmieniają się godziny urzędowania sześciu Wydziałów Starostwa Powiatowego w Starachowicach, związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców tj. Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydziału Budownictwa, Wydziału Komunikacji i Dróg, Biura Podawczego  i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będą one czynne w każdy poniedziałek w godzinach 7:30 – 17:00, zaś w pozostałe dni od 7.30 do godz. 15.30.


poniedziałek, 21 sierpnia 2023 08:34

26 sierpnia br. w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach wystąpi SKUBAS, a właściwie właściwie Radosław Skubaja wystąpi z zespołem w składzie: Artur Lipiński, Maciej Starnawski,  Łukasz Korybalski,  Filip Jurczyszyn.  W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Początek koncertu - godz. 19.00. 


poniedziałek, 21 sierpnia 2023 08:30

26 sierpnia br. Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Leśne zaprasza na XVI Złaz Turystyczny Dębowa Góra 2023 w pobliżu Lipia. Uczestnicy będa mieli do dyspozycji trzy trasy - pieszą, autobusową i drezynową. Szczegóły poniżej. 


piątek, 18 sierpnia 2023 07:31

Takie narodziny w starachowickim PZOZ-ie zdarzają się rzadko, a nawet bardzo rzadko. Ostatni taki poród odbierano w naszym szpitalu prawie 30 lat temu. Ania, Adela i Ala mają już ponad 3 tygodnie i z dnia na dzień nabierają sił i apetytu. W czwartek odwiedził je starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem. Były prezenty, kwiaty i gratulacje.


środa, 16 sierpnia 2023 08:57

Za nami kolejna, 103 rocznica Bitwy Warszawskiej oraz obchodzonego w tym dniu Święta Wojska Polskiego. Mieszkańcy powiatu, tak jak co roku, wzięli udział w uroczystościach, jakie odbyły się najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych, a później pod pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. Władze powiatu reprezentował starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną i z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem.


poniedziałek, 14 sierpnia 2023 09:27

Ogłoszenie otwartego naboru Partnera spoza sektora finansów publicznych


piątek, 11 sierpnia 2023 14:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej preferencji komunikacyjnych mieszkańców województwa. Badanie to pozwoli na rozpoznanie aktualnych potrzeb transportowych oraz będzie miało wpływ na poprawę dotychczasowych usług przewozowych.


piątek, 11 sierpnia 2023 14:04

Trzy mirzeckie zespoły: „Daleko jeszcze…?”, „Happy” oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Magia Italiana” we włoskim Rimini. To duży sukces i wyróżnienie, także dla naszego Powiatu, za co dziękował im m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski podczas spotkania w Urzędzie Gminy w Mircu. 


czwartek, 10 sierpnia 2023 15:42

Inauguracyjne posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Starachowickim odbyło się 8 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować za pracę dotychczasowym jej członkom.