Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 21 kwietnia 2023 12:19

Powiat Starachowicki zainicjował rozmowy z Lasami Państwowymi w sprawie należytego zadbania o teren nieczynnych torowisk kolei wąskotorowych, zwłaszcza tych które mogą być wykorzystane w przyszłości na szlaki piesze i rowerowe. W spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, uczestniczyli również przedstawiciele gmin, PTTK, a także organizacji i instytucji, związanych z turystyką. 


piątek, 21 kwietnia 2023 08:21

Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych naszego powiatu, organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Była to już 16 edycja zmagań, które objął swym patronatem. 


piątek, 21 kwietnia 2023 08:16

Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach została zwycięzcą powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego przez starachowicki oddział kieleckiego Automobilklubu. Będzie teraz reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkich zmagań. 


czwartek, 20 kwietnia 2023 09:21

Znamy już wykonawców inwestycji związanej z budową wiaduktu w Starachowicach. Będą to firmy: TRAKCJA S.A.z Warszawy i Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. 


środa, 19 kwietnia 2023 09:31

Najpierw uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a teraz kolejni mieszkańcy sprzątają swoje najbliższe otoczenie w ramach akcji #ekochallenge. Na liście naszych ekobohaterów są już przedszkolaki z „Kreatywnych Nutek” i karatecy z Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin, a w kolejce do niej kolejni nominowani. Sprawdźcie kto to taki. 


środa, 19 kwietnia 2023 09:27

Ponad 140tys. zł ma trafić do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To środki z programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które posłużą na realizację kolejnego etapu prac przy budynku tzw. portierni oraz zakup systemu do ewidencji zbiorów.


wtorek, 18 kwietnia 2023 09:50

Bezpieczne posługiwanie się bronią, strzelanie z KBKS – u, medycyna pola walki czy elementy taktyki - to tylko niektóre umiejętności, jakie będą mogli nabyć mieszkańcy naszego powiatu, podczas szkolenia proobronnego, jakie odbędzie się 21 maja w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Powiat Starachowicki, a partnerami: Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy Rezerwa w Starachowicach, 103 Batalion Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach i ZDZ w Starachowicach. 


piątek, 14 kwietnia 2023 10:44

Kurczą się strefy ASF w naszym powiecie. Już tylko gmina Mirzec, Brody i część gminy Wąchock położona na północ od drogi nr 42, znajduje się w strefie niebieskiej tj. na obszarze objętym ograniczeniami I. Pozostała część naszego powiatu tj. miasto i gmina Starachowice, gmina Pawłów i południowa część gminy Wąchocku są na obszarze wolnym od ASF, jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach.


czwartek, 13 kwietnia 2023 15:21

Rusza wiosenne szczepienie lisów w naszym regionie. Potrwa ono od 17 do 21 kwietnia br., jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach. W tym czasie na terenie całego województwa świętokrzyskiego będą wykładane pakiety szczepionek. Część z nich zostanie rozrzucona na pola, łąki i lasy z samolotów, a część wyłożona ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Nie można ich dotykać ani podnosić!


czwartek, 13 kwietnia 2023 14:57

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem uczestniczył w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, mordu dokonanego przez NKWD na blisko 22 tysiącach Polaków – żołnierzach Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszach Policji Państwowej i urzędnikach. Wśród ofiar byli także mieszkańcy naszego powiatu.