Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 24 stycznia 2024 15:44

Wspieranie Powiatu w realizacji zadań rzecz kombatantów, osób represjonowanych, działaczy opozycji antykomunistycznej, współpraca w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej; inicjowanie wydarzeń towarzyszących obchodom uroczystości patriotycznych, konsultowanie wniosków o odznaczenia; kalendarza rocznic historycznych czy inicjowanie prac remontowo – konserwacyjnych miejsc pamięci na rodowej – to tylko niektóre z zadań, jakie stoją przed Powiatową Rady Pamięci, która powstała w naszym powiecie. 24 stycznia br. odbyło się jej pierwsze inauguracyjne spotkanie. 


poniedziałek, 22 stycznia 2024 15:34

Nie znacie się na Funduszach Europejskich, ale potrzebujecie dofinansowania? Jest darmowa pomoc! Zachęcamy do skorzystania z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Świętokrzyskiem. Informacje o nich znajdziecie TUTAJ.


poniedziałek, 22 stycznia 2024 15:29

III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach –to one w tym roku rozpoczęły sezon studniówek w naszym powiecie. Uczniowie tych szkół bawili się już na swym pierwszym „dorosłym” balu 20 stycznia br. , a towarzyszyli im podczas wieczoru: starosta Piotr Ambroszczyk i członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. 


poniedziałek, 22 stycznia 2024 15:19

Za nami obchody 161 rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Przez trzy dni, na terenie trzech powiatów – szydłowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego – odbywały się uroczystości ku czci powstańców, które miały swój finał w Wąchocku. Z kolei w Mircu, tak jak co roku, wspominano Prendowskich, w których to dworku pojawił się Marian Langiewicz i skąd doglądał ostatnich przygotowań do mającego wybuchnąć powstania. 


piątek, 19 stycznia 2024 15:11

25 stycznia (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LXI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


piątek, 19 stycznia 2024 08:46

Rusza sezon studniówek w powiecie starachowickim. Jako pierwsi poloneza zatańczą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Stanie się to już jutro, tj. 20 stycznia br. Z kolei jako ostatni będą bawić się na balu tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Gdzie w tym roku odbywać się będą imprezy?


czwartek, 18 stycznia 2024 14:55

Powiat rozdzielił pieniądze dla organizacji pozarządowych. W tym roku w puli było 310 tys. zł, z których finalnie w ręce organizacji trafi 302 570 zł. Na co zostaną one spożytkowane? 


czwartek, 18 stycznia 2024 10:25

W starachowickim PZOZ, jak informuje dyrekcja, dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłego dawcy. Serce, wątroba oraz nerki trafiły do czterech różnych biorców ratując im zdrowie i życie. 


czwartek, 18 stycznia 2024 08:47

Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorks Sp. z o.o. w ramach realizacji zlecenia planuje przeprowadzenie pomiarów poziomu pól elektromagnetycznych w środowisku w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych. Pomiary zostaną wykonane w oparciu o rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 17 lutego 2020r. w sprawie sposobu sprawdzania dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektro-magnetycznych w środowisku (Dz. U. 2022, poz. 2630). W przypadku powiatu starachowickiego kontrolowane będą instalacje na ulicy Martenowskiej i Krańcowej w Starachowicach. Szczegółowy wykaz planowanych pomiarów pól elektromagnetycznych realizowanych przez Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorkS! jest dostępny na stronie: https://www.networks.pl/informacje-o-planowanych-pomiarach-pem/.


środa, 17 stycznia 2024 15:36

Ruszył nabór do Rady Seniorów Powiatu Starachowickiego I kadencji. Kandydatów można zgłaszać do 7 lutego br. Muszą to być osoby, które ukończyły 60 rok życia, korzystają z pełni praw publicznych, nie są karane za przestępstwo popełnione umyślnie i co ważne – mieszkają na terenie powiatu starachowickiego. Szczegóły poniżej.