Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:34

Zapraszamy na „Historię w Pałacyku - Spotkanie z nauką”. W najbliższy czwartek, tj. 13 czerwca o godzinie 18.00, w Centrum Kreatywności Pałacyk odbędzie się wykład otwarty na temat pozycji społecznej kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Prelegentką będzie mgr Maria Plata z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki. Zachęcamy do skorzystania!

 


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:26

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 14 do 16 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Bodzentynie, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:14

 

Poważna kraksa na obwodnicy, dziesiątki rannych, a na drugim końcu powiatu tajemniczy ładunek pozostawiony w szkole, policyjna obława i pożar lasu. W dodatku wszystko jednego dnia, 7 czerwca Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych z udziałem straży, policji, ratowników medycznych i wojska. Wszyscy spisali się świetnie!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:05

Za nami XVIII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 12:06

11 czerwca br. rozpoczną się prace przy remoncie chodnika na ok. 40 m odcinku ulicy Radomskiej w Starachowicach, poniżej Parku Kultury, od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania z ulicą Hutniczą (na „dolnych” Starachowicach). Wprawdzie ulica nie zostanie zamknięta dla ruchu, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami. Wykonawca zajmie chodnik i część jezdni o szerokości pół metra, najpierw po stronie wschodniej (od przejazdu w górę), a potem po stronie zachodniej. Przewidywany czas trwania prac to ok. 2 miesiące. Prosimy o ostrożność i przepraszamy za  utrudnienia. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:25

W leśnictwie Kutery odsłonięto tablicę i kamień, upamiętniające bohaterską śmierć wachmistrza Zacharczenki, kozaka zaporowskiego walczącego w Powstaniu Styczniowym w oddziale Dionizego Czachowskiego. W uroczystościach, jakie odbyły się 6 czerwca br. uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Jarosław Samela wraz z wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu -  Iwoną Koszarską – Zemłą. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:08

Czy jest coś lepszego niż wspólne czytanie bajek? W ramach Europejskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, wicestarosta Małgorzata Galas – Bąba odwiedziła Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole Kreatywne Nutki w Starachowicach i wspólnie z innymi czytała maluchom bajki. 


czwartek, 6 czerwca 2024 07:26

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca br. zapraszamy na wielki finał StarAch! Festiwal 2024 do Amfiteatru w Parku Miejskim. W szranki o Grand Prix zmierzy się 13 młodych wokalistów z całego kraju, a oceniać ich będzie jury w składzie dr Bożena Magdalena Mrózek, Aleksandra Skowrońska i Patrycja Suwara. Wokaliści rywalizować będą w 3 kategoriach wiekowych: klasy 0-IV, V-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Start o godz. 17.00. Imprezie patronuje starosta Piotr Babicki. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!


środa, 5 czerwca 2024 09:14

Powiat zakończył inwestycje drogowe za ponad 11 mln zł, realizowane w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Efektem jest przebudowa ponad 1,5 km dróg, budowa blisko 2,8 km nowych chodników oraz ponad 1,8 km nowych traktów pieszo-rowerowych. Jak modernizacja poprawiła infrastrukturę i komfort życia mieszkańców?


wtorek, 4 czerwca 2024 10:39

"Nasz sąsiad wilk" - to hasło tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego "Zaginiony świat naszej Ziemii", organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. starosty Piotra Babickiego. Impreza odbędzie się 12 czerwca br. na terenie Archeoparku. Zapraszamy na nią gorąco najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.