Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:39

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, organizowanego pod honorowym patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. 21 kwietnia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach wyłoniono najlepszych uczestników tegorocznego turnieju.


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:22

Za nami kolejna giełda szkół ponadpodstawowych organizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się bliżej z ofertą edukacyjną szkół średnich w naszym powiecie oraz skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy prowadzili warsztaty na temat zawodów przyszłości i aktualnych tendencji na rynku pracy. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 12:37

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571) publikujemy uproszczoną ofertę na realizację zadania publicznego, złożoną przez organizację pozarządową: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg".


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 10:10

27 kwietnia br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 08:36

Dziś tj. 24 kwietnia br. rusza Europejski Tydzień Szczepień, który potrwa do 30 kwietnia br.  

#KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy to temat przewodni i hasło tegorocznej kampanii, która ma na celu poprawę akceptacji dla szczepień w odniesieniu do globalnego spadku stanu zaszczepienia dzieci rutynowymi szczepionkami w wyniku pandemii COVID-19. 


piątek, 21 kwietnia 2023 14:34

Z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka uczniowie trzech powiatowych szkół znów połączyli siły, aby w ramach Światowego Dnia Ziemi, oczyścić ze śmieci tereny przy wąskotorówce oraz leśnictwa Majówka w Starachowicach. Akcję koordynowali  a miejscu – starosta Piotr Ambroszczyk i członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. 


piątek, 21 kwietnia 2023 12:19

Powiat Starachowicki zainicjował rozmowy z Lasami Państwowymi w sprawie należytego zadbania o teren nieczynnych torowisk kolei wąskotorowych, zwłaszcza tych które mogą być wykorzystane w przyszłości na szlaki piesze i rowerowe. W spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, uczestniczyli również przedstawiciele gmin, PTTK, a także organizacji i instytucji, związanych z turystyką. 


piątek, 21 kwietnia 2023 08:21

Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych naszego powiatu, organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Była to już 16 edycja zmagań, które objął swym patronatem. 


piątek, 21 kwietnia 2023 08:16

Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach została zwycięzcą powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego przez starachowicki oddział kieleckiego Automobilklubu. Będzie teraz reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkich zmagań. 


czwartek, 20 kwietnia 2023 09:21

Znamy już wykonawców inwestycji związanej z budową wiaduktu w Starachowicach. Będą to firmy: TRAKCJA S.A.z Warszawy i Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika.