10°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
16 °C 20 °C 18 °C 19 °C 15 °C
6 °C 9 °C 8 °C 9 °C 6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 12 września 2022 09:43

Zamek Biskupów Krakowskich w Iłży został już oficjalnie oddany do użytku po zakończeniu pierwszego etapu prac konserwatorskich. Jego remont trwał ponad rok, a koszt inwestycji wyniósł ponad 5 mln złotych. Oficjalne otwarcie odbyło się 9 września br. Uczestniczył w nim członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. 


sobota, 10 września 2022 09:00

Plakat„Ochrona zdrowia psychicznego w aspekcie zachowań suicydalnych” - to tytuł konferencji, jaka odbędzie 16 września br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach w związku z przypadającym sześć dni wcześniej Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom. Jej organizatorami sa: Powiat Starachowicki, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Starachowicach. Zapraszamy serdecznie.


piątek, 9 września 2022 08:50

Grafika Internetowe oszustwa czyli gra na emocjach Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest niezbędny do nauki czy pracy, pomaga w komunikacji, jest również pewną formą rozrywki. Jak zawsze jednak istnieje druga strona medalu. W natłoku codziennych obowiązków i pewnych przyzwyczajeń nie wolno zapominać, że w internecie, tak jak w świecie rzeczywistym, również może pojawić się niebezpieczeństwo, przed którym należy się chronić. Sieć jest idealnym narzędziem dla cyberprzestępców, którzy znajdują nowe sposoby, aby kogoś oszukać.


czwartek, 8 września 2022 14:40

Połączone chóry  „Portamento”  i  „Kamerton” wzięły udział w  Międzynarodowym Festiwalu w Macedonii Północnej. Chóry ze Starachowic były jedynymi reprezentantami  Polski, na tej edycji Festiwalu. Ich udział w imprezie był dofinansowany m.in. przez Powiat Starachowicki. 


czwartek, 8 września 2022 13:33

17 września br. odbędą się obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę, na które zapraszają: Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego  i Park Kultury w Starachowicach. Szczegółowy program poniżej. 


środa, 7 września 2022 11:41

Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim i Członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem reprezentował Powiat podczas uroczystości 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Starachowic, organizowanych przez Gminę Starachowice, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 i Park Kultury.


środa, 7 września 2022 09:15

Z myślą o kobietach powyżej 35 roku życia, u których ryzyko urodzenia dziecka z wadą wrodzoną wynosi około 3% - 5%, planowane jest uruchomienie poradni prenatalnej w starachowickim szpitalu. Miałaby ona ruszyć jeszcze w tym roku, a świadczenia z tego zakresu byłyby udzielane w ramach Poradni Położniczo-Ginekologicznej.


sobota, 3 września 2022 12:09

2 września w Kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wspaniały koncert fortepianowy na 4 ręce pn.„Ballady i Romanse w Roku Romantyzmu” w ramach 26. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Na scenie wystąpił Książek Piano Duo - zwycięzcy II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w kategorii Zespoły Kameralne 2021. Ich występ uświetnił galę wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”.


sobota, 3 września 2022 11:29

Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „BEL-MET" Piotra Belowskiego z gm. Mirzec, Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługowa „MADAW” Anny Mróz ze Starachowic, Hotel Senator S.C. PROKOP I S-KA, Starachowice, a także Walstead Starachowice sp. z o. o. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2021. Wręczenie statuetek odbyło się 2 września br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Towarzyszył jej koncert w ramach 26. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 


piątek, 2 września 2022 08:38

3 września o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach odbędzie się niepowtarzalne widowisko muzyczno-taneczne. Specjalnie dla starachowickiej publiczności wystąpi The Hartig Enseble - balet barokowy z Pragi z koncertem „Portret miłości”. Wydarzeniu patronują: Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk. Szczegóły poniżej.