8°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 9 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 24 lutego 2021 09:01

Zarząd Powiatu w Starachowicach zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych zleconych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2021r. Szczegóły w uchwale zamieszczonej poniżej.


poniedziałek, 15 lutego 2021 14:28

Od 16 lutego br. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach br. będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. Placówka będzie działała w ścisłym reżimie sanitarnym. Oprócz wymogu zachowania 2 - metrowego odstępu, obowiązku zakrywania ust i nosa czy dezynfekcji dłoni, obowiązuje również limit osób - na jedną przypada 15 mkw. Szczegóły dotyczące zasad zwiedzania i przebywania na terenie placówki w okresie zagrożenia epidemicznego znajdą Państwo na stronie http://ekomuzeum.pl/informacje-o-muzeum/informacje-dla-zwiedzajacych/?fbclid=IwAR0ACDsWu9dtMLwxt0qKRV0LzN99KD7ZR3Q3TJYhLC3wichj_9OjeuLqbU8


piątek, 12 lutego 2021 11:39

Powiat wyremontował bariery ochronne na moście w Tarczku, w gm. Pawłów. Obiekt znajduje się w ciągu drogi powiatowej nr 0611T Bodzentyn – Śniadka – Tarczek.


czwartek, 11 lutego 2021 11:27

Ruszyło głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę reprezentuje Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej (pow. mielecki). Pomóżmy jej wygrać! Głosować można internetowo do końca lutego. Szczegóły poniżej.


środa, 10 lutego 2021 08:34

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów, w związku z występującymi i nadal prognozowanymi opadami śniegu. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.


środa, 10 lutego 2021 08:22

W związku z wystąpieniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa świętokrzyskiego, Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o przekazywanie informacji o niepokojących objawach chorobowych lub zwiększonej śmiertelności drobiu i dzikich ptaków Powiatowym Lekarzom Weterynarii. Chodzi o jak najszybsze i skuteczne wykrycie choroby. 


poniedziałek, 8 lutego 2021 13:59

8 lutego br. rozpoczęła swą pracę nowa, powołana na 3 – letnią kadencję Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Starachowickim. Zasiadają w niej specjaliści do spraw bezpieczeństwa, radni powiatu, szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele gmin.


poniedziałek, 8 lutego 2021 11:34

Ponad 200 dzieciaków ze wszystkich przedszkoli miejskich w Starachowicach zostanie objętych gimnastyką korekcyjną przez specjalistów z Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach. Dzięki dobrej współpracy powiatu z miastem, co tydzień, w każdym przedszkolu odbywać się będą 2 godziny ćwiczeń korekcyjnych dla dzieci. Przewidziano też dodatkowe godziny na badania postawy i sprawdzenie postępów.


poniedziałek, 8 lutego 2021 11:30

Osoby niepełnosprawne z terenu powiatu starachowickiego, mające trudności w poruszaniu się mogą skorzystać z bezpłatnych usług transportowych, świadczonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, w ramach likwidacji barier komunikacyjnych. Powiat pomaga w ten sposób niepełnosprawnym dostać się do przychodni, ośrodków zdrowia i instytucji publicznych.


poniedziałek, 8 lutego 2021 11:18

Od styczna 2021r., jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wznowione zostało kierowanie nowych uczestników do ośrodków kompleksowej rehabilitacji w ramach projektu "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy". Program skierowany jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.  To także szansa dla tych osób, które ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowały, a chciałyby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.