Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 2 maja 2024 15:23

Ewa Sajór – Ruszczak będzie dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach przez kolejną 5 –letnią kadencję. 29 kwietnia br. odebrała nominację z rąk starosty Piotra Ambroszczyka i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego. 


czwartek, 2 maja 2024 15:21

Władze powiatu uczciły 84. rocznicę śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. 30 kwietnia br. starosta Piotr Ambroszczyk złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą, upamiętniającego zwycięską potyczkę oddziału majora, nieopodal leśniczówki Połągiew, na terenie gm. Brody.


czwartek, 2 maja 2024 15:17

30 kwietnia br. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Jej przewodniczącym został ponownie prof. dr hab. inż. Mirosław Karbowniczek, były prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zaś wiceprzewodniczącym - wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


czwartek, 2 maja 2024 14:59

7 maja 2024r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach rozpocznie się I sesja VII kadencji Rady Powiatu w Starachowicach. Nowo wybrani radni odbiorą z rąk przewodniczącego Państwej Komisji Wyborczej zaświadczenia o swoim wyborze, a następnie złożą ślubowanie. Zgodnie z zaproponowanym porządkiem obrad nastąpi też wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego lub wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Szczegóły  w postanowieniu Nr 188/2024 Komisarza Wyborczego w Kielcach IV załączonego poniżej. 


czwartek, 2 maja 2024 14:44

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, działający w imieniu Powiatu Starachowickiego zakończył czynności odbiorowe związane z realizacją drugiego etapu inwestycji pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”. Generalnym Wykonawcą prac jest Firma Trakcja S.A. Powiat Starachowicki pozyskał dofinansowanie  na realizację przedmiotowego zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, V edycji Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych w wysokości: 79 686 860, 82 zł co stanowi 98% wartości zadania.


piątek, 26 kwietnia 2024 15:10

Trwają przygotowania do 10. jubileuszowej edycji Legendy STARa – zlotu pojazdów zabytkowych, organizowanego przez Powiat Starachowicki. Impreza planowana jest w ostatnim, w pełni sierpniowym tygodniu, tj. od 20 do 25 sierpnia br. Ma ją poprzedzić konwój STARów przez Polskę. A póki co prezentujemy grafikę autorstwa Marcina Bondarowicza, która będzie promować tegoroczną imprezę. 


piątek, 26 kwietnia 2024 09:21

Bezpłatne badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną i test na obecność wirusa HPV będą mogły wykonać panie z naszego powiatu już 15 maja br. w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, realizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska w partnerstwie z naszym Powiatem. Badania będą wykonywane w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który stanie na parkingu przy szpitalu (ul. Batalionów Chłopskich 6). Aby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się wcześniej na stronie programu: https://rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/


piątek, 26 kwietnia 2024 08:27

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach nie zawiesza działalności Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową, a tym bardziej nie planuje jego likwidacji. Taka dezinformacja pojawiła się w piśmie wystosowanym przez Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorza Lasaka do Premiera Donalda Tuska w sprawie trudnej sytuacji finansowej świętokrzyskich „porodówek”. W odpowiedzi na to dyrektor starachowickiego szpitala wydał oświadczenie, w którym stanowczo oświadcza, iż treść tego pisma nie była z nim konsultowana i choć działania dyrekcji buskiej lecznicy podjęte w trosce o bezpieczeństwo kobiet zdają się słuszne, to nie ma przyzwolenia na przekazywanie nieprawdziwych informacji, a tym samym nadszarpywanie autorytetu najlepiej ocenianego pod względem opieki okołoporodowej oddziału położniczego w Polsce tj. Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową w Starachowicach. Całość oświadczenia publikujemy poniżej. 


czwartek, 25 kwietnia 2024 13:20

25 kwietnia br. odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu w Starachowicach VI kadencji. Po szybkich i sprawnych obradach, radni odebrali dyplomy z podziękowaniami za dotychczasową współpracę z rąk przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony, wiceprzewodniczącego Ryszarda Nowaka oraz starosty Piotra Ambroszczyka. 


środa, 24 kwietnia 2024 13:26

Przypominamy, że ciągle trwa nabór wniosków do dwóch programów mieszkaniowych skierowanych do osób niepełnosprawnych z pakietu „Samodzielność– Aktywność – Mobilność!” (S-A-M) tj. „Mieszkanie dla absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”, realizowanyh przez PFRON. Inicjatywy służą rozwiązaniu jednego z najbardziej istotnych problemów czyli braku mieszkania, w szczególności spełniającego indywidualne kryterium dostępności. Zachęcamy do zapoznania się z informacją o nich i skorzystania.