Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 28 kwietnia 2023 09:10

Liczba cyberataków rośnie w lawinowym tempie. W sieci zagrożone są nasze dane osobowe, prywatność i pieniądze. Możemy też zostać wykorzystani do ataku na organizację, w której pracujemy. Jak wynika z badań dla BIK, przekonało się o tym już 4 na 10 Polaków. Sam strach w starciu z przestępcami nie wystarczy. Aby pozostać bezpiecznym warto wyrobić sobie kilka dobrych nawyków i odpowiednio się zabezpieczyć. Poznaj 5 zasad „cyber-BHP”. 


piątek, 28 kwietnia 2023 08:52

Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli skorzystać w maju z bezpłatnych badań profilaktycznych w cytobusie i w dentobusie. Kiedy i gdzie będą miały postoje?


czwartek, 27 kwietnia 2023 10:41

Marcin Bondarowicz otrzymał kolejną nagrodę, tym razem honorową w Ogólnopolskim konkursie na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa 2023. To wyróżnienie za pracę "Rachunek za ruiny i śmierć", opublikowaną w opiniotwórczym tygodniku społeczno-politycznym POLITYKA w maju zeszłego roku, jako ilustracja do wywiadu Jacka Żakowskiego (Polityka) z Viktorem Tsyrennikovem.


czwartek, 27 kwietnia 2023 09:19

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nadal jak spędzić długi majowy weekend, to może wybrać Starachowicką Kolej Wąskotorową, która uruchamia na ten czas specjalny rozkład jazdy Majówka 2023. Kursy odbywać się będą na trasie Iłża – Marcule. Szczegóły poniżej. 


środa, 26 kwietnia 2023 14:55

Ananas berżenicki, kronselka, kosztela, malinowa oberlandzka i oliwka żółta czyli tzw. papierówka – to stare odmiany jabłoni, które pojawią się mini sadzie, jaki powstanie niebawem przy III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Grupa uczennic z tamtejszej szkoły wzięła udział w projekcie Fundacji Banku Ochrony Środowiska i zdobyła fundusze na założenie tradycyjnego sadu. Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądać? 


środa, 26 kwietnia 2023 09:59

Chcesz sprawdzić się jako potencjalny, przyszły wojskowy? Właśnie wystartował projekt "Trenuj jak żołnierz". To ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem". Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem jest jak najszersze przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.


wtorek, 25 kwietnia 2023 14:54

Niespełna 20 tys. zł więcej niż wynikało to z algorytmu trafi w tym roku do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są to środki poza algorytmowe, które zostaną spożytkowane na wynagrodzenia osób niepełnosprawnych. 


wtorek, 25 kwietnia 2023 13:37

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Parafia pw. Wszystkich świętych w Starachowicach oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach zapraszają do udziału w Obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja 2023 w Starachowicach. Szczegółowy program poniżej. 


wtorek, 25 kwietnia 2023 11:58

Docenienie zawodu technika, propagowanie kształcenia technicznego, w tym również studiów technicznych czy wreszcie popularyzacja osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym – to główne cele odbywających się u nas Dni Technika, organizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. W podsumowaniu tegorocznej edycji uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:42

Uczestnicy XII Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Automobilklub Kielecki pod wodzą komandora rajdu Ryszarda Krzysztofika gościli 22 kwietnia br. w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. Przyjechało do nas ponad 30 wyjątkowych pojazdów, wyprodukowanych przed 1990 rokiem, wśród których przeważały Mercedesy i Porsche, choć były też Volvo i Fiaty. Najstarszy pojazd to Buick z 1949 r.