Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 8 listopada 2023 11:43

Powiat Starachowicki zamierza przeprowadzić postępowanie na udzielenie zamówienia na  świadczenie usług przewozów o charakterze użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Szczegóły w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej. 


środa, 8 listopada 2023 11:19

Starosta Starachowicki zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Starachowickiego” (tzw. planu transportowego) w związku z jego aktualizacją. Dokument jest wyłożony w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Udostępniamy go również w wersji elektronicznej na naszych stronach internetowych, zarówno Biuletynu Informacji Publicznej, jak i poniżej tego artykułu. Opinie oraz uwagi można zgłaszać pisemnie do 29 listopada br. Szczegóły w ogłoszeniu. 


środa, 8 listopada 2023 08:53

Uwaga kierowcy! Od 13 listopada do 13 grudnia br. zamknięty będzie dla ruchu odcinek drogi powiatowej 0618T - od skrzyżowania z drogą w kierunku Lipia do skrzyżowania z drogą Starachowice - Lubienia. Dojazd do willi Rosochacz oraz obiektów zlokalizowanych w tym rejonie, odbywać się będzie od strony ulicy Leśnej w Starachowicach. Zamknięcie związane jest z realizacją zadania pn. "Rozbudowa dróg powiatowych nr 0907T Starachowice ul. Szkolna –  ul. Oświatowa – ul. Majówka – ul. Leśna i nr 0618 T Lipie – Henryk „Szyb” w ramach postępowania: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych”, dofinansowanego z Polskiego ładu. Przepraszamy za utrudnienia. 

 


wtorek, 7 listopada 2023 13:49

Zarząd Powiatu w Starachowicach powołał Komisję Konkursową w celu opiniowania ofert z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2024 r. Szczegóły w uchwale zamieszczonej poniżej. 


wtorek, 7 listopada 2023 09:22

Po raz kolejny mieszkanki naszego powiatu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą one wykonywane w mammobusie, który przez trzy dni - od 13 do 15 listopada br. - będzie stacjonował na skwerze po dawnym placu handlowym przy al. Armii Krajowej w Starachowicach. 


poniedziałek, 6 listopada 2023 15:15

Jacek Walkowski – dotychczasowy zastępca dyrektora ds. leczniczych PZOZ jest kandydatem komisji konkursowej na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Jeśli Zarząd Powiatu zatwierdzi ten wybór, zostanie on nowym szefem starachowickiej lecznicy.


poniedziałek, 6 listopada 2023 12:46

Publikujemy informację o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie: „Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.”


poniedziałek, 6 listopada 2023 12:30

Publikujemy informację o wyniku naboru kandydatów na członków Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2024 r.


piątek, 3 listopada 2023 11:39

103 to liczba rodzin zastępczych, jakie działają w naszym powiecie. Aż 71 z nich to rodziny spokrewnione, a tylko pięć ma status zawodowych. To nadal za mało, biorąc pod uwagę coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie. Codziennie przychodzą maile z pytaniem o miejsce dla kolejnych dzieci w pieczy zastępczej. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc, zachęcamy do udziału w kolejnej edycji szkolenia PRIDE dla rodzin zastępczych. 


piątek, 3 listopada 2023 08:56

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się tak jak co roku 11 listopada. Dokładny program uroczystości przedstawiamy poniżej.