5°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
19 °C 18 °C 15 °C 12 °C 10 °C
10 °C 11 °C 7 °C 6 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 16 lutego 2022 14:42

Dyrekcja szpitala w Starachowicach dokłada wszelkich starań, aby możliwie w najszybszym czasie doprowadzić do wypłaty dodatku covidowego dla pracowników niemedycznych, w tym z firm zewnętrznych kooperujących ze szpitalem.


wtorek, 15 lutego 2022 12:03

Logo PZOZ StarachowicePZOZ w Starachowicach oczekuje na zmianę polecenia Ministra Zdrowia, umożliwiającą przekazanie środków na wypłatę jednorazowego dodatku covidowego dla personelu niemedycznego, w tym również pomocniczego.


poniedziałek, 14 lutego 2022 09:01

Herb Powiatu Starachowickiego Zarząd Powiatu w Starachowicach wyraża solidarność z władzami spółki Cersanit, która poniosła ogromne straty w wyniku pożaru zakładu w Starachowicach.

Firma Cersanit jest znaną i cenioną marką w Polsce i za granicą, a przy tym jedną z największych i najprężniej rozwijających się w powiece starachowickim, zatrudniającą setki osób, w tym również mieszkańców naszego powiatu.

Mając świadomość niezwykle trudnej sytuacji w jakiej znalazła się spółka, władze powiatu deklarują pomoc w zakresie sprawnego procedowania nad dokumentami niezbędnymi podczas odbudowy zakładu, wierząc że nastąpi to szybko.


środa, 9 lutego 2022 12:06

Grafika_stare tablice są OKPrzypominamy, że od 31 stycznia br. kupując zarejestrowany w Polsce samochód osobowy nie trzeba zmieniać już tablic rejestracyjnych. Muszą być jednak aktualne, tj. z białym tłem i gwiazdkami Unii Europejskiej, a nie flagą Polski, czytelne i niezniszczone. W przypadku konieczności naprawy pojazdu możemy go wycofać z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 8 lutego 2022 14:52

Grafika_Ruszyły nabory w PUPPowiatowy Urząd Pracy w Starachowicach rozpoczął nabór na staże, prace interwencyjne, szkolenia, środki na podjęcie działalności gospodarczej, refundacje kosztów wyposażenia stanowiska pracy, finansowane z Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Do rozdysponowania jest ponad 15,6 mln zł.


wtorek, 8 lutego 2022 14:20

29 aptek i 2 punkty apteczne zapewniają zabezpieczenie farmaceutyczne na terenie powiatu starachowickiego. W porze nocnej, niedzielę i święta oraz inne dni wolne od pracy w 2022 r. dyżury pełni apteka przy ul. Hutniczej 2a w Starachowicach. Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych z terenu powiatu starachowickiego w 2022 r. publikujemy poniżej.


poniedziałek, 7 lutego 2022 10:25

Carebox przy PZOZ w Starachowicach Przypominamy, że wszystkie osoby, które chcą się przebadać pod kątem koronawirusa, mogą skorzystać z bezpłatnych testów antygenowych w mobilnym punkcie pobrań, czyli w Care Box’ie przy PZOZ w Starachowicach. Nie muszą posiadać skierowania lekarskiego. 


wtorek, 1 lutego 2022 11:06

Parada STARówZa nami 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiat Starachowicki włączył się w akcję wspólnie z Legendą STARa, organizując m.in. Konwój STARÓW "ZOBACZ ale JAZDA" - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach. Mieszkańcy mogli zobaczyć paradę STARów, które majestatycznie przejechały przez miasto.


niedziela, 30 stycznia 2022 10:01

Jerzy Stetz i Tomasz Wątor – dwaj śmiałkowie, którzy w czerwcu br. pod szyldem zlotu Legenda STARa rozpoczynają wyprawę „STARem 266 dookoła świata” gościli w weekend w Starachowicach. W spotkaniu uczestniczył też Tomasz Sikora – kierowca Stara 266 podczas pamiętnego Rajdu Paryż - Dakar.


piątek, 28 stycznia 2022 09:35

Powiat Starachowicki tak jak co roku włącza się w działania Miejskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach. Tym razem w sposób wyjątkowy, z udziałem zlotu LEGENDA STARa. 30 stycznia 2022r. legendarne STARy zagrają z legendarną orkiestrą, a wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.