-5°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1035 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
-3 °C 0 °C -1 °C -1 °C 3 °C
-7 °C -7 °C -7 °C -9 °C -6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 28 marca 2022 15:15

Już prawie tysiąc uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w powiecie starachowickim. Część z nich mieszka w ośrodkach przygotowanych przez Powiat, w tym m.in. w dawnym budynku oddziału zakaźnego, który z pomocą wolontariuszy został zaadaptowany na potrzeby uchodźców.


piątek, 25 marca 2022 13:44

Za nami kolejna, XL sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Radni zapoznali się na niej z informacjami m.in. na temat planowanych inwestycji drogowych, stanu bezrobocia w powiecie czy raportami o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i weterynaryjnego. Przyjęli również uchwały w sprawie m.in. zmian w budżecie, Wieloletniej Prognozie Finansowej, ale także powołania spółdzielni socjalnej, zawarcia kolejnego porozumienia w ramach Staropolskiej Grupy Zakupowej, czy zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym i udzielenia pomocy dla Miasta Bar na Ukrainie.


piątek, 25 marca 2022 13:31

Rada Powiatu w Starachowicach podjęła uchwałę w sprawie powołania spółdzielni socjalnej. Nowopowstały podmiot miałby się zajmować przywracaniem na rynek pracy osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych i innych zagrożonych wykluczeniem społecznym. Gotowość do partnerskiej współpracy zadeklarowały wstępnie trzy gminy:  Starachowice, Pawłów i Mirzec.


czwartek, 24 marca 2022 09:39

Jasne, przestronne wnętrza, nowe wyposażenie i prawdziwie ciepła rodzinna atmosfera to głóne atuty Oddziału Onkologicznego Dziennego w Powiatowym, Zakłądzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Dzięki staraniom i zaangażowaniu personelu stworzono przyjazne miejsce przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego.


poniedziałek, 21 marca 2022 15:51

Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnego, "niecovidowego" oddziału w PZOZ w Starachowicach. Tym razem będzie to oddział okulistyczny, który ma wznowić swoją działalność z dniem 1 kwietnia br. Pierwsze zabiegi miałyby ruszyć już w drugim tygodniu kwietnia.


poniedziałek, 21 marca 2022 07:30

Plakat 21 marca br. rusza nabór do projektu „Pierwsza Firma – dotacje dla osób młodych”, realizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Starachowicach w partnerstwie z Akademią Przedsiębiorczości.  Ma on na celu rozwój przedsiębiorczości, aktywizację zawodową i stworzenie miejsc pracy dla ponad 40 osób w wieku od 18 do 29 lat. Szczegóły poniżej.


piątek, 18 marca 2022 15:50

7 kwietnia br. odbędą się rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 18 marca br. komisja konkursowa dokonała oficjalnego otwarcia ofert. O stanowisko dyrektora PZOZ w Starachowicach ubiegają się trzy kobiety i jeden mężczyzna. Są to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz łódzkiego. Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalno - prawne i zostali zakwalifikowani do rozmowy kwalifikacyjnej.


piątek, 18 marca 2022 15:47

Starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych "Motylkowe Wzgórze" oraz proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach - ks. Grzegorzem Roszczykiem zaprasza ukraińską społeczność na sobotnie popołudnia do świetlicy „Motylkowe wzgórze ”na os. Łazy w Starachowicach. Będą gry i zabawy dla dzieci, a dla dorosłych – nauka języka polskiego. 


wtorek, 15 marca 2022 14:20

Cztery oferty wpłynęły na konkurs na dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Zostaną one otwarte w najbliższy piątek, tj. 18 marca br.


wtorek, 15 marca 2022 13:58

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje do Polaków o niepublikowanie zdjęć, filmów i informacji dotyczących żołnierzy Wojska Polskiego, wojsk sojuszniczych, a także konwojów humanitarnych. Stwarza to bowiem realne zagrożenie dla bezpieczeństwa.