19°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1019 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
21 °C 22 °C 20 °C 20 °C 18 °C
13 °C 12 °C 12 °C 12 °C 11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 19 sierpnia 2021 13:16

Plakat Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Przed nami kolejna edycja Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie, organizowanych przez Ludowy Klub Biegacza „Rudnik” przy współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Urzędem Gminy Brody, Powiat Starachowickim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim. 5 września br. na terenie rezerwatu „Skałki” w Krynkach (gm. Brody) zmierzą się młodzi lekkoatleci z całego kraju.


poniedziałek, 16 sierpnia 2021 10:44

Starosta Piotr Babicki podczas wygłaszania przemówieniaMsza święta w intencji Ojczyzny, uroczysty przemarsz i złożenie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości - tak wyglądały w tym roku oficjalne obchody Święta Wojska w Starachowicach, organizowane przez Gminę Starachowice i Powiat Starachowicki. 


wtorek, 10 sierpnia 2021 15:04

Grafika na święto wojska polskiego Zapraszamy na wspólne obchody Święta Wojska Polskiego w Starachowicach. Główne uroczystości 15 sierpnia zostaną poprzedzone plenerową wystawą przygotowaną przez stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, a także posterunek obserwacyjny i wóz dowodzenia w barwach UN. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 9 sierpnia 2021 09:56

Delegacja powiatu przed tablicąWicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną reprezentowali Powiat podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia w Starachowicach przez Oddział Partyzancki Antoniego Hedy „Szarego”. 


poniedziałek, 9 sierpnia 2021 09:52

Uczestnicy wernisażu oglądają obrazyWernisaż wystawy malarstwa Romana Opalińskiego odbył się 7 sierpnia br. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Uczestniczył w nim wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


wtorek, 3 sierpnia 2021 15:35

 

Rusza kolejna edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”. Nagroda  ma charakter honorowy i jest zaszczytnym wyróżnieniem przyznawanym za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. 

Celem nagrody jest promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich rozwoju, postaw proinwestycyjnych i promocja ich dokonań innowacyjnych oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.
Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., który stanowił swoisty dowód ciągłości produkcji metalowej na naszym terenie. Jej laureaci są więc prawdziwymi kontynuatorami prehistorycznych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu starachowickiego. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych), małych przedsiębiorstw (od 11 do 50 pracowników), średnich przedsiębiorstw (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników) i dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych pracowników). Z wnioskiem o jej nadanie wystąpić mogą: Starosta Starachowicki, Przewodniczący Rady Powiatu, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, instytucje, organizacje gospodarcze oraz korporacje zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, członkowie Kapituły, firmy. 
Wyboru dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą: Piotr Babicki - Starosta Starachowicki (przewodniczący), Dariusz Dąbrowski - Wicestarosta, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu, Jarosław Nowak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Gach - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach, Jacek Domagała - Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.
Wnioski o nadanie nagrody można składać do 20.08.2021r. w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2020.
O tym, kto stanie się jej szczęśliwym posiadaczem w tym roku przekonamy się już niebawem…
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i wniosek o przyznanie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”.


 


czwartek, 22 lipca 2021 15:02


1 sierpnia br. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego przeprowadzony zostanie trening wojewódzki systemu alarmowania ludności, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania.


wtorek, 20 lipca 2021 15:46

Grafika Wyniki Otwartego Konkursu Ofert Zarząd Powiatu Starachowickiego, Uchwałą nr 20/2021 z dnia 23.02.2021 r., zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych zleconych przez Powiat do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021r. Szczegóły w uchwale zamieszczonej poniżej. 


sobota, 17 lipca 2021 17:45

Uczestnicy sobotniego wydarzenia Polski znak tożsamości, należący do Jana Święcickiego, uczestnika kampanii wrześniowej, został przekazany w sobotę (17 lipca) najbliższej rodzinie żołnierza. W tej wzruszającej uroczystości  uczestniczył starosta Piotr Babicki. 


piątek, 16 lipca 2021 15:55

Starosta Piotr Babicki dziękował policjantom za służbę Podziękowania i gratulacje dla wszystkich policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach z okazji ich święta złożył podczas uroczystego apelu starosta Piotr Babicki.