-1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1029 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
0 °C 3 °C 3 °C 1 °C 3 °C
-4 °C -2 °C -1 °C -4 °C -4 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 9 lutego 2022 12:06

Grafika_stare tablice są OKPrzypominamy, że od 31 stycznia br. kupując zarejestrowany w Polsce samochód osobowy nie trzeba zmieniać już tablic rejestracyjnych. Muszą być jednak aktualne, tj. z białym tłem i gwiazdkami Unii Europejskiej, a nie flagą Polski, czytelne i niezniszczone. W przypadku konieczności naprawy pojazdu możemy go wycofać z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 8 lutego 2022 14:52

Grafika_Ruszyły nabory w PUPPowiatowy Urząd Pracy w Starachowicach rozpoczął nabór na staże, prace interwencyjne, szkolenia, środki na podjęcie działalności gospodarczej, refundacje kosztów wyposażenia stanowiska pracy, finansowane z Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Do rozdysponowania jest ponad 15,6 mln zł.


wtorek, 8 lutego 2022 14:20

29 aptek i 2 punkty apteczne zapewniają zabezpieczenie farmaceutyczne na terenie powiatu starachowickiego. W porze nocnej, niedzielę i święta oraz inne dni wolne od pracy w 2022 r. dyżury pełni apteka przy ul. Hutniczej 2a w Starachowicach. Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych z terenu powiatu starachowickiego w 2022 r. publikujemy poniżej.


poniedziałek, 7 lutego 2022 10:25

Carebox przy PZOZ w Starachowicach Przypominamy, że wszystkie osoby, które chcą się przebadać pod kątem koronawirusa, mogą skorzystać z bezpłatnych testów antygenowych w mobilnym punkcie pobrań, czyli w Care Box’ie przy PZOZ w Starachowicach. Nie muszą posiadać skierowania lekarskiego. 


wtorek, 1 lutego 2022 11:06

Parada STARówZa nami 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiat Starachowicki włączył się w akcję wspólnie z Legendą STARa, organizując m.in. Konwój STARÓW "ZOBACZ ale JAZDA" - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach. Mieszkańcy mogli zobaczyć paradę STARów, które majestatycznie przejechały przez miasto.


niedziela, 30 stycznia 2022 10:01

Jerzy Stetz i Tomasz Wątor – dwaj śmiałkowie, którzy w czerwcu br. pod szyldem zlotu Legenda STARa rozpoczynają wyprawę „STARem 266 dookoła świata” gościli w weekend w Starachowicach. W spotkaniu uczestniczył też Tomasz Sikora – kierowca Stara 266 podczas pamiętnego Rajdu Paryż - Dakar.


piątek, 28 stycznia 2022 09:35

Powiat Starachowicki tak jak co roku włącza się w działania Miejskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach. Tym razem w sposób wyjątkowy, z udziałem zlotu LEGENDA STARa. 30 stycznia 2022r. legendarne STARy zagrają z legendarną orkiestrą, a wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.


czwartek, 27 stycznia 2022 08:36

Jolanta Bernatowicz ( Fot. Gazeta Starachowicka)Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłej Radnej Rady Powiatu w Starachowicach Jolanty Bernatowicz.

Jolanta Bernatowicz była wieloletnią szefową oddziału zakaźnego w PZOZ w Starachowicach, a przy tym radną III i IV kadencji Rady Powiatu w Starachowicach.

Pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej. Była też członkiem Komisji Rewizyjnej.

Zmarła mając 76 lat.

Składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie.

Rada i Zarząd Powiatu w Starachowicach


środa, 26 stycznia 2022 10:44

Od 27 stycznia 2022 r. (czwartek) do 28 lutego 2022 r. (poniedziałek) porady nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu starachowickiego świadczone będą wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, poza lokalem punktu. Dotyczy to wszystkich czterech punktów, zlokalizowanych w starostwie oraz urzędach gmin. 


poniedziałek, 24 stycznia 2022 12:52

Władze powiatu uczciły pamięć o bohaterach 1863 r. Starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z Przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną i członkiem Zarządu Jerzym Materkiem uczestniczył w centralnych obchodach 159 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, organizowanych rokrocznie przez Związek Strzelecki „Strzelec”, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także samorządy gmin: Szydłowiec, Suchedniów, Bodzentyn i Wąchock.