11°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
19 °C 21 °C 20 °C 20 °C 24 °C
6 °C 8 °C 12 °C 11 °C 10 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 6 września 2021 10:08

Grafika konsultacje społeczne z NGO14 września br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędą się konsultacje Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok. Będziemy rozmawiać m.in. na temat problemów, jakie napotykają organizacje podczas realizacji zadań publicznych zleconych przez Powiat w 2021 r.  w związku z sytuacją panującą w kraju i wprowadzonym stanem epidemicznym, stanu realizacji zadań zleconych w obecnym roku oraz założeń do Rocznego Programy Współpracy na 2022 rok. Początek spotkania – godz. 14.00. Zapraszamy do udziału.


piątek, 3 września 2021 10:59

Pojazdy na muzeum Aż 150 pojazdów, w tym ponad 30 STARów wzięło udział w 7. Legendzie STARa, Zlocie Pojazdów Zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Nowością tegorocznego zlotu były jazdy terenowe na dawnym torze prób w Wąchocku.  


środa, 1 września 2021 14:26

Zbiorowe zdjęcie awansowanych i nominowanych Dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego starosta Piotr Babicki wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim wręczyli nominacje nowo wybranym dyrektorom trzech powiatowych placówek – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Podziękowali również za pracę wieloletniej dyrektor poradni – Grażynie Jabłońskiej, która odeszła na zasłużoną emeryturę.


środa, 1 września 2021 10:48

Wicestarosta, starosta i dyrektor muzeum zapraszają na galę i koncert4 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia organizowane przez Powiat Starachowicki - wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” i koncert „Krzysztof Penderecki in Memoriam” w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.


piątek, 27 sierpnia 2021 09:30

Starosta podpisuje wnioskiPowiat stara się o pieniądze z Rządowych Funduszy: Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu, na inwestycje o łącznej wartości ponad 100 mln zł. Faktyczna realizacja zadań zależeć będzie od uzyskania dofinansowań.


wtorek, 24 sierpnia 2021 12:42

Spotkanie w sprawie budowy dróg rowerowych 23 sierpnia br. z inicjatywy i na zaproszenie Powiatu Starachowickiego odbyło się kolejne z cyklu spotkań dotyczących planowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy sieci dróg rowerowych na obszarze Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. 


poniedziałek, 23 sierpnia 2021 16:00

Grafika sesja Rady Powiatu 26 sierpnia br. o godz. 9.00 rozpocznie się XXXII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Będzie transmitowane na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek prezentujemy poniżej. 


piątek, 20 sierpnia 2021 16:04

Grafika do 7 legendy StaraJuż ponad setka pojazdów zgłoszona została na 7. Legendę STARa -zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Wśród uczestników jest m.in. najstarszy jeżdżący w Polsce STAR tj. STAR 20 z 1955 r. w wersji pożarniczej. 


czwartek, 19 sierpnia 2021 20:31

Nowa nawierzchnia, odwodnienie, zjazdy na posesje i utwardzone pobocze – tak wygląda już po remoncie blisko 900 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 0560T Mirzec Podkowalów – Mirzec Poddąbrowa w miejscowości Mirzec Poddąbrowa (gm. Mirzec). 18 sierpnia br. odbył się oficjalny odbiór tej inwestycji z udziałem władz i wykonawcy.


czwartek, 19 sierpnia 2021 13:16

Plakat Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Przed nami kolejna edycja Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie, organizowanych przez Ludowy Klub Biegacza „Rudnik” przy współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Urzędem Gminy Brody, Powiat Starachowickim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim. 5 września br. na terenie rezerwatu „Skałki” w Krynkach (gm. Brody) zmierzą się młodzi lekkoatleci z całego kraju.