11°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
19 °C 21 °C 20 °C 20 °C 24 °C
6 °C 8 °C 12 °C 11 °C 10 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 13 września 2021 11:35

Przedsiębiorcy i osoby zarządzające transportem mogą bezpłatnie sprawdzić swoje dane zawarte w Krajowym Rejestrze Elektronicznym Transportu Drogowego (KREPTD). Warunkiem jest jednak posiadanie konta na profilu zaufanym. 


poniedziałek, 13 września 2021 09:26

Grafika _konsultacje społeczne programu współpracy z NGOStarosta Starachowicki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do konsultacji „Rocznego programu współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”, które prowadzone będą w dniach 14-30 września br. przy użyciu „Formularza zgłaszania uwag i opinii”. Szczegóły poniżej. 


piątek, 10 września 2021 16:00

Trwają prace związane z remontem i termomodernizacją Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, w ramach dużego projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynku dydaktycznego oraz hali sportowej ZSZ nr 3 w Starachowicach wraz z remontem wewnętrznym budynku hali”. 


piątek, 10 września 2021 12:11

PlakatFotografujesz, nie boisz się wyzwań, wykazujesz się kreatywnością i masz chęć powalczyć o nagrody finansowe ? 3 października br.  Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej organizują wyzwanie dla fotografów i pasjonatów fotografii. Pula nagród wynosi 6 tys. zł. Szczegóły poniżej. 


piątek, 10 września 2021 11:23

Grafika obchodów Dnia Sybiraka 17 września br. odbędą się obchody Dnia Sybiraka i 82. rocznicy napaści ZSRR na Polskę organizowane przez Gminę Starachowice, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika. Poniżej program uroczystości. 


czwartek, 9 września 2021 12:47

Sztandary pod pomnikiemStarosta Piotr Babicki reprezentował Powiat podczas uroczystości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Starachowic, organizowanych przez Gminę Starachowice, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 i Park Kultury.


czwartek, 9 września 2021 09:42

Grafika 11 Noce Teatralne 10 września br. (piątek) na hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się 11. Noce Teatralne, organizowane przez  Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 7 września 2021 12:31

Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa świętokrzyskiego zachęca mieszkańców do udziału w badaniu preferencji komunikacyjnych. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie: http://ankiety.swietokrzyskie.pro/ankieta-preferencji-przewozowych. Formularz będzie aktywny do 31 grudnia br. 


wtorek, 7 września 2021 11:13

Claudio Bohórquez i Mateusz Makuch podczas koncertu 4 września na hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wspaniały koncert pn.„Krzysztof Penderecki im memoriam” w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Artyści z zespołu Penderecki Trio zagrali w pierwszą rocznicę śmierci Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Ich występ uświetnił galę wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. 


wtorek, 7 września 2021 11:06

Tegoroczni laureaci nagrody ze starostą, wicestarostą i przewodniczącą Rady Powiatu Speak Out Marta Szymańska – Baran, Fundacja – Agencja Rozwoju Regionalnego, PPHU Perfopol sp. z o.o. oraz Odlewnie Polskie S.A. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2020. Wręczenie statuetek odbyło się 4 września br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, której towarzyszył koncert w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.