Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 21 lipca 2023 11:22

"Bezpieczne wakacje" - to tytuł kampanii, prowadzonej przez Państwową Komisję do spraw przeciwdziałania
wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat w związku ze wzrostem zagrożenia wykorzystywania seksualnego dzieci podczas wakacji. W ramach tej akcji w pociągach PKP Intercity emitowany jest specjalny spot, a za kilka dni w mediach społecznościowych ( Tik Tok) , rusza kampania #w co nie pakuję się w wakacje, oraz webinarium dla opiekunów na Instagramie. Szczegóły poniżej. 


piątek, 21 lipca 2023 10:43

20 lipca opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Uczniowie mają czas do 27 lipca, żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br. 


czwartek, 20 lipca 2023 11:19

O ponad 9 mln zł zmniejszyła się planowana strata Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w roku bieżącym. To dobry prognostyk i dowód na to, że zmiany idą w dobrym kierunku, choć sytuacja finansowana szpitala jest nadal trudna. 


czwartek, 20 lipca 2023 11:16

Powiat wspiera aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, dofinansowując ze środków PFRON różne projekty złożone przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tym razem wesprze Starachowickie Stowarzyszenie „Niepełnosprawni Plus”, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”, Gminne Stowarzyszenie Niepełnosprawnych przy Klasztorze Cystersów i Starachowickie Koło Polskiego Związku Niewidomych w organizacji lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych. 


czwartek, 20 lipca 2023 09:53

Dwie kolejne niedziele 9-go i 16-go lipca na starachowickim akwenie Piachy upłynęły w atmosferze sportowych zawodów wędkarskich pod patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. Wpierw odbyły się Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym, a następnie Otwarte Zawody w Wędkarstwie Feederowym - obie rywalizacje o Puchar Starosty 2023.


wtorek, 18 lipca 2023 08:18

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego prezentuje banery graficzne, które pozwolą mieszkańcom województwa na szybszy kontakt z Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich w sprawach dotyczących ubiegania się lub rozliczania dofinansowań z Funduszy Europejskich.


poniedziałek, 17 lipca 2023 12:55

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie ze środków PFRON realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom o organizacjom pozarządowym w 2023 r.


poniedziałek, 17 lipca 2023 08:12

Powiat Starachowicki pozyskał 995 000 zł dla na prace konserwatorskie przy obiekcie wielkiego pieca z 1899 r. będącego częścią stałej ekspozycji Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Środki pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i zostaną wykorzystane na odbudowę elementów metalowych instalacji wielkopiecowych.


piątek, 14 lipca 2023 15:57

Z inicjatywy Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka w dniu 14 lipca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie informacyjne z zakresu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), które poprowadzili specjaliści Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. 


czwartek, 13 lipca 2023 14:30

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju w Kielcach udziela przedsiębiorcom z sektora MŚP preferencyjnych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych. Pożyczki z oprocentowaniem już od 0% (de minimis) można uzyskać na inwestycje mające na celu wzrost liczy przedsiębiorstw innowacyjnych, wdrażających nowe lub istotnie ulepszone produkty lub usługi.