Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:01

Nieopodal wejścia do dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, odsłonięto tablicę poświęconą inż. Antoniemu Chmielnickiemu, współtwórcy całkowicie polskiej konstrukcji ciężarówki – STARa 200 i jego wariantów. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Specjalnie na tę okoliczność zjawił się  również jeden z uczestników Legendy STARa – Paweł Gołębiowski – właściciel dwóch prototypów , jakie powstały w końcowej fazie działalności FSC - z silnikiem 359 z turbodoładowniem i odchylaną kabiną nad którą pracował nasz legendarny konstruktor. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 11:40

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinarium (seminarium online) „Okazja czy oszustwo? Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną” organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny  i Polityki Społecznej. Webinarium odbędzie się 21 czerwca 2023 r. (10:00-14:10).Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 czerwca 2023 15:19

Za nami XVII Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego. Ich zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Indywidualnie najlepsza okazała się Natalia Dąbrowska - reprezentantka II LO w Starachowicach, które zajęło w turnieju III miejsce. 


środa, 14 czerwca 2023 13:52

Lekarze nie mają wątpliwości - lepiej zapobiegać niż leczyć. W Polsce dostępnych jest sporo programów profilaktycznych. Problem w tym, że niewielu pacjentów o nich wie, a jeszcze mniej z nich korzysta. Dlatego przypominamy z jakich bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby ubezpieczone w ramach programów profilaktycznych, realizowanych przez NFZ.


środa, 14 czerwca 2023 13:23

Zakończyła się przebudowa wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym oraz poruszającym się na wózkach. 


środa, 14 czerwca 2023 08:58

Starosta Starachowicki ogłasza I otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2023roku. Oferty można składać do 7 lipca br. godz. 15.30 w siedzibie Starostwa. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 12 czerwca 2023 13:47

 Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla chłopców i dziewczynek w wieku 12 i 13 lat (urodzonych od 1 stycznia 2010 r. do ukończenia 14. roku życia). W Polsce już ponad 2,5 tys. kobiet zmaga się z rakiem szyjki macicy, którego główną przyczyną wciąż pozostaje wirus HPV (ludzki wirus brodawczaka), odpowiadający także za inne inne choroby nowotworowe, m.in. raka prącia u mężczyzn. Tymczasem przed zakażeniem może uchronić szczepionka. Skorzystajmy z tej możliwości i uchrońmy nasze dzieci. 


poniedziałek, 12 czerwca 2023 09:17

Masz nowe buty, które zepsuły się po zaledwie kilku dniach noszenia? Zamówiłeś telefon i dostarczyli ci uszkodzony, a przedsiębiorca nie chce uznać reklamacji? Biuro podróży proponuje ci umowę, która ma niedozwolone zapisy? Warto znać swoje prawa! Sprawdź, co się zmieniło w dotychczasowych przepisach z zakresu ochrony konsumentów. 


poniedziałek, 12 czerwca 2023 08:49

„Muzeum na kółkach” - mobilna ekspozycja, upamiętniająca i popularyzująca historię Żydów polskich oraz wielokulturową przeszłości naszego kraju będzie gościć w Starachowicach. Od 19 do 21 czerwca br. będzie ją można obejrzeć w Rynku,  do czego zachęcamy gorąco wspólnie z Parkiem Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  - realizatorami tego przedsięwzięcia w Starachowicach. 


piątek, 9 czerwca 2023 10:00

19 czerwca br. na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się kolejna edycja Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, tym razem pod hasłem „Pełzacz – leśny opiekun drzew”. Można będzie poznać biologię tych ptaków, behawior oraz znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Dzięki takiej formie edukacji ekologicznej nasi najmłodsi wychowankowie stają się aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.