Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 11 września 2023 09:46

Plakat XIV Festynu Historycznego Od prasłowian do Polaków. Po lewej stronie znajduje się program imprezy, a po prawej grafika przedstawiające ręce ścinające sierpem łany zbóż. Na dole informacje o organizatorze i partnerach,w raz z kogotypami Zbliża się kolejna, XIV edycja Festynu historycznego "Od Prasłowian do Polaków", organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W tym roku odbędzie się ona 14 września na terenie Archeoparku. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentruje się wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.


poniedziałek, 11 września 2023 09:36

Przed nami kolejne obchody Dnia Sybiraka i 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Odbędą się one tradycyjnie 17 września w kościele pw. Wszystkich Świętych i przy Krzyżu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


piątek, 8 września 2023 12:09

Powiat Starachowicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach,  w nawiązaniu do ogłoszenia o otwartym naborze na Partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet 9. Usługi społeczne i zdrowotne, Działanie 09.05. Wsparcie rodzin oraz pieczy zastępczej, zamieszczonego w dniu 14 sierpnia 2023 r. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, informuje, że do wspólnej realizacji projektu został wybrany podmiot: Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”.


środa, 6 września 2023 15:05

Co roku 6 września Starachowice oddają hołd bohaterom wojny obronnej 1939 r. oraz obrońcom miasta. O szczególnej rocznicy pamiętają też władze powiatu, które biorą udział w uroczystościach pod Pomnikiem Obrońców Starachowic. Tym razem uczestniczyli w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona i Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan.


wtorek, 5 września 2023 15:00

Certyfikat plebiscytu Maluchu na brzuchy dla szpitala w Starachowicach  Starachowicki PZOZ po raz kolejny został liderem ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Fundację Rodzić po Ludzku w zakresie opieki okołoporodowej, tym razem jedynego w Polsce plebiscytu #MaluchyNaBrzuchy. Akcja poświęcona jest ocenie przestrzegania nieprzerwanego dwugodzinnego kontaktu „skóra do skóry” tuż po porodzie.


wtorek, 5 września 2023 14:54

Logotyp Iceland Liechtenstein Norway grantsCzym jest biogospodarka i jak powinna funkcjonować? Jaki ma związek z programowaniem i funduszami unijnymi? Jak tworzyć efektywne lokalne ekosystemy biogospodarcze, wdrażać skuteczne metody współpracy pomiędzy władzami lokalnymi, społeczeństwem obywatelskim i przedsiębiorcami czy jak rozwijać powiaty i gminy w oparciu o takie sektory i potencjały biogospodarcze? Na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź podczas szkoleń oraz warsztatów w ramach projektu: BioGoLocal - Wdrażanie biogospodarki obiegu zamkniętego na poziomie lokalnym, organizowanych przez Fundację Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS z Kielc  i norweską firmę Ressurs & Miljø AS z Oslo. Są one adresowane do przedstawicieli władz i administracji lokalnej, przedsiębiorców, ale także przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z terenu naszego powiatu oraz powiatu sandomierskiego. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 5 września 2023 10:03

Mężczyzna na wózku inwalidzkim na plaży z radośnie uniesionymi do góry rękami  Znasz wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym? Jeśli tak, zgłoś je do Konkursu "Człowiek bez barier", organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 5 września 2023 09:53

Plakat koncertu z programem, zdjęciami Muzeum w Starachowicach i Pustelni w Rytwianach, a także logotypami organizatorów, partnerów, sponsorów i patronów medialnych 8 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach dobędzie się koncert muzyki dawnej w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc  – Mid Europe Early Music Festival. Na scenie wystąpi Corina Marti – znakomita szwajcarska klawesynistka i flecistka, wybitna znawczyni i interpretatorka tabulatury Jana z Lublina, którą wykona na specjalnie sprowadzonym z Bazylei klawesynie renesansowym. Wstęp wolny. 


poniedziałek, 4 września 2023 14:11

Po dwóch miesiącach wakacji - wrócili. Uczniowie ze szkół powiatowych, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęli nowy rok szkolny. Towarzyszyły im w tym władze Powiatu, które gościły tym razem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i III LO w Starachowicach.


poniedziałek, 4 września 2023 14:09

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.