20°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
20 °C 20 °C 20 °C 17 °C 17 °C
7 °C 6 °C 9 °C 10 °C 8 °C
czwartek, 18 kwietnia 2019 12:48

Zarząd Powiatu w Starachowicach z niepokojem obserwuje przedłużające się negocjacje w sprawie podwyżek wynagrodzeń pomiędzy związkami zawodowymi, reprezentującymi nauczycieli i Rządem RP. Niepokój ten jest tym bardziej uzasadniony, że strajk w oświacie nakłada się na okres klasyfikacji uczniów ostatnich klas w szkołach kończących się egzaminem maturalnym.


środa, 17 kwietnia 2019 09:47

W czwartek, 2 maja 2019 r. Starostwo Powiatowe w Starachowicach będzie nieczynne. Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Starachowickiego dzień ten będzie wolnym od pracy dla pracowników urzędu. Odpracowany zostanie w sobotę, 25 maja 2019 r. Urząd będzie czynny w tym dniu od godz. 7.30 do godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.


wtorek, 16 kwietnia 2019 10:17

13 kwietnia br. w murach hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbył się XIII Regionalny Konkurs Chórów projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Na scenie zaprezentowało się siedem chórów, w tym najmłodszy z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Starachowicach, któremu nagrody wręczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Zdobywcą największej ilości nagród okazał się Chór Kameralny "Portamento" MDK w Starachowicach, który zgarnął aż cztery – dwie regulaminowe i dwie nieregulaminowe.


poniedziałek, 15 kwietnia 2019 13:23

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice zaprasza do udziału w konkursie „Złota Skarpeta Młodzieżowej Rady Miasta”. Ma on na celu wyróżnienie i uhonorowanie osób oraz organizacji pozarządowych, które wspierają działania społeczne młodzieży, zarówno w samych Starachowicach, jak w całym Powiecie Starachowickim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.


poniedziałek, 15 kwietnia 2019 08:46

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z przewodniczącą Rady Bożeną Wroną złożyli kwiaty na skwerze pod Krzyżem Katyńskim.


piątek, 12 kwietnia 2019 14:29

24 kwietnia br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej 16. Powiatowego Przeglądu Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży "Salon wiosenny 2019" pt. "Barwy muzyki". Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach wspólnie z działającym przy nim Stowarzyszeniem Promocji Talentów, a patronuje mu Starosta Starachowicki Piotr Babicki. Serdecznie zapraszamy!


środa, 10 kwietnia 2019 13:52

W ubiegły weekend 5-7 kwietnia 2019 roku odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W tym roku na festiwal zgłosiło się 47 podmiotów muzycznych w 4 kategoriach. W „Harcograniu” wzięło udział ponad 400 osób! Honorowy Patronat nad imprezą objął Starosta Starachowicki Piotr Babicki. Zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody wręczył Wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


środa, 10 kwietnia 2019 08:24

W celu popularyzacji zagadnień z zakresu ochrony ppoż i bezpieczeństwa corocznie odbyła się edycja powiatowa XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorami turnieju są: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Konkurs powiatowy przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego – Pana Piotra Babickiego.


środa, 3 kwietnia 2019 13:33

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach prowadzi akcję informacyjną dotyczącą rządowego programu #Nowa Piątka. Pracownicy urzędu odbędą spotkania we wszystkich, 102 świętokrzyskich gminach. 13 kwietnia br. spotkają się z mieszkańcami Starachowic na Targowisku Miejskim. Bieżący harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach oraz profilu Facebook. Szczegóły dotyczące programu znajdują się w ulotce, zamieszczonej poniżej.


środa, 3 kwietnia 2019 07:57

4 kwietnia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbędzie się bezpłatna konferencja poświęcona Pracowniczym Planom Kapitałowym. Podczas spotkania pracodawcy dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje PPK i jakie są jego korzyści. Przy okazji poznają także terminy i warunki wdrożenia. Otrzymają także garść informacji na temat kroków, jakie należy podjąć aby założyć PPK. Będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.