1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
3 °C 3 °C 4 °C 5 °C 2 °C
0 °C 0 °C -2 °C 0 °C -1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 5 października 2021 17:09

Od 14 do 19 października br.  na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach apeluje do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.


wtorek, 5 października 2021 09:49

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach zainaugurowali kolejny rok akademicki. Uroczyste spotkanie z udziałem przyjaciół UTW, w tym m.in. wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, odbyło się 4 października br. w starachowickim Parku Kultury. 


wtorek, 5 października 2021 09:45

Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie: „Rocznego programu współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok.”


wtorek, 5 października 2021 09:35

Plakat widowiska $ Pory Roku7 października br. w starachowickim Parku Kultury zaprezentowany zostanie projekt "4 Pory Roku" - widowisko taniec/moda z udziałem artystów z kręgu kultury niezależnej, amatorów i debiutantów. Na scenie można będzie zobaczyć też młodzież z Zespołu Tańca i Inscenizacji Plejada ze Starachowic. 


czwartek, 30 września 2021 09:51

W dn. 5 października 2021 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, ul. dr Władysława Borkowskiego 4, odbędą się konsultacje społeczne projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego dla mieszkańców i podmiotów z powiatu starachowickiego.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przedkłada do konsultacji społecznych projekt programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego. Konsultacje na terenie Województwa Świętokrzyskiego przeprowadzone będą w okresie: od 30 września do 8 listopada 2021 r.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii i rozprzestrzenianiem się COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników spotkania, należy obowiązkowo dokonać zgłoszenia udziału elektronicznie na adres: konsultacje.fes@sejmik.kielce.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz jeśli dotyczy – nazwy reprezentowanej instytucji).

Z uwagi na wielkość sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie odbędzie się spotkanie w dn. 5.10.2021 r., o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie uczestnictwa zostanie wysłane na adres e-mail.

Udział w spotkaniach konsultacyjnych będzie możliwy również w formie on-line, tj. za pośrednictwem platformy internetowej Webex: https://sejmik-kielce.webex.com/meet/konsultacje

Uwagi można zgłaszać wyłącznie na formularzu, który wraz z projektem programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: www.swietokrzyskie.pro w zakładce poświęconej programowi: Poznaj program na lata 2021-2027: https://bit.ly/3AsBHkg

Wypełnione formularze konsultacyjne należy przekazywać:

- drogą elektroniczną na adres: konsultacje.fes@sejmik.kielce.pl
- drogą korespondencyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Inwestycji i Rozwoju, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce.

Uwagi i wnioski należy zgłaszać do dnia 12 listopada br. (po upływie ww. terminu, uwagi i wnioski nie będą rozpatrywane). W przypadku uwag przekazywanych za pośrednictwem poczty - decyduje data stempla pocztowego.

Organem właściwym do rozpatrzenia zgłoszonych uwag i wniosków jest Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Udział w spotkaniach konsultacyjnych jest bezpłatny.


piątek, 24 września 2021 09:46

W dniu 28 września br. (wtorek) na polanie „WYKUS” odbędą się WRZEŚNIOWE SPOTKANIA DZIECI I MŁODZIEŻY NA WYKUSIE pod patronatem STAROSTY STARACHOWICKIEGO Pana Piotra Babickiego. 


piątek, 24 września 2021 08:05

27 września br. (poniedziałek) w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 82. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz tajnego harcerstwa Szarych Szeregów. Uroczystości organizują: starachowickie i wąchockie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli.


czwartek, 23 września 2021 09:42

W sobotę 25.09.2021 r. na ulicach Starachowic i drogach Powiatu Starachowickiego odbędzie się wyścig kolarski Europa Starachowice Race. 


wtorek, 21 września 2021 14:21

APEL Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach do mieszkańców miasta i powiatu starachowickiego


Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Starachowickiego!

W związku z trwającą nadal pandemią apeluję do wszystkich o szczepienie się przeciwko COVID-19.  W historii ludzkości i historii medycyny jednym z największym osiągnięć było wynalezienie szczepionek dzięki którym  udało się wyeliminować niebezpieczeństwo związane z chorobami zakaźnymi i uratować życie wielu osób. Warto uświadomić sobie, że przyjęcie ogólnodostępnej, bezpłatnej szczepionki jest szansą na zatrzymanie pandemii. Walka z COVID-19 to nasza wspólna sprawa. Wszyscy tęsknimy za normalnością  i zniesieniem ograniczeń. Szczepiąc się zyskasz wewnętrzny spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

Wszystkim Państwu, którzy już się zaszczepili serdecznie dziękuję i zachęcam do porozmawiania z bliskimi, którzy jeszcze nie skorzystali z tego przywileju aby uczynili ten krok jak najszybciej.

Chrońmy nasze życie i zdrowie.

Drodzy mieszkańcy to od Was zależy nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich, dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół, korzystajmy więc z tej zdobyczy cywilizacji jakim są szczepionki.  Warto pamiętać, że im więcej osób zdecyduje się na szczepienie tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza, a obostrzenia szybciej zostaną zniesione.

z poważaniem,

Ewa Dróżdż

Specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego

(skan oryginału w załączeniu)

Załączniki:


 


wtorek, 21 września 2021 10:40

Wojewoda Świętokrzyski – Zbigniew Koniusz organizuje konkurs na spot promujący szczepienia przeciwko COVID-19.