Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 18 lipca 2024 10:00

Blisko 70 funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach zostało awansowanych w tym roku na wyższe stopnie służbowe przy okazji święta policji. Część z nich odebrała awanse podczas uroczystego apelu w ramach powiatowych obchodów.  W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im również wicestarosta Małgorzata Galas - Bąba, która w imieniu samorządu powiatowego podziękowała za ich codzienną służbę.


piątek, 12 lipca 2024 15:20

Piotr Babicki został nowym przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Po raz pierwszy w historii to właśnie Starosta Starachowicki będzie kierował tym gremium.


piątek, 21 czerwca 2024 15:49

20 czerwca br. odbyła się III sesja Rady Powiatu w Starachowicach, na której Rada zdecydowała o udzieleniu Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2023 rok.


czwartek, 20 czerwca 2024 15:44

19 czerwca br. rusza nabór wniosków o przyznanie premii dla młodych rolników. Gra warta jest świeczki. Do zyskania 200 tys. zł premii na rozpoczęcie i rozwój działalności rolniczej. Szczegóły poniżej. 


piątek, 14 czerwca 2024 16:14

Powiat pozyskał 144 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar D). Pieniądze posłużą na zakup mikrobusa do przewozu osób z niepełnosprawnościami z terenu gminy Pawłów. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:25

W leśnictwie Kutery odsłonięto tablicę i kamień, upamiętniające bohaterską śmierć wachmistrza Zacharczenki, kozaka zaporowskiego walczącego w Powstaniu Styczniowym w oddziale Dionizego Czachowskiego. W uroczystościach, jakie odbyły się 6 czerwca br. uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Jarosław Samela wraz z wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu -  Iwoną Koszarską – Zemłą. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:08

Czy jest coś lepszego niż wspólne czytanie bajek? W ramach Europejskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, wicestarosta Małgorzata Galas – Bąba odwiedziła Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole Kreatywne Nutki w Starachowicach i wspólnie z innymi czytała maluchom bajki. 


wtorek, 28 maja 2024 16:05

Blisko 300 zawodników i zawodniczek, dziesiątki kibiców na trasie, świetna atmosfera, mnóstwo uśmiechów i piękna sportowa rywalizacja – tak wyglądał Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, dwa dni wypełnione po brzegi kolarstwem i to w najlepszym wydaniu. Czasówkę o Puchar Starosty wygrał w tym roku Dariusz Kołakowski (Spica Solutions), a mistrzami VIII Starachowickiej Strzały zostali: Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors) na dystansie MAX i Łukasz Boroński (Heineken Kraków) na dystansie MINI. Szczegóły poniżej.  


poniedziałek, 27 maja 2024 17:50

Starosta Piotr Babicki zwołał 27 maja br. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 


poniedziałek, 27 maja 2024 12:19