0°C

Możliwy drobny śnieg
Ciśnienie 1005 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
-1 °C -1 °C -2 °C -4 °C -6 °C
-3 °C -5 °C -5 °C -14 °C -15 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 7 grudnia 2022 15:24

9 grudnia br. na Placu pod Skałkami rusza kolejny Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do niedzieli 11 grudnia. Przez trzy grudniowe dni będzie można nabyć świąteczne ozdoby, choinki, upominki, regionalne wędliny i jedzenie. Nie zabraknie warsztatów ozdób bożonarodzeniowych, wspólnego ubierania choinki, kolędowania a najmłodszych tradycyjnie
odwiedzi Mikołaj! Szczegółowy program poniżej. 


środa, 30 listopada 2022 08:37

Po raz kolejny Mikołaj odwiedzi Starachowice. Będzie tu od 6 (wtorek) do 11 grudnia br. (niedziela). Gdzie można go będzie spotkać? Ściągawka poniżej. 


czwartek, 17 listopada 2022 08:27

9 grudnia br. na Placu pod Skałkami ruszy kolejny Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do niedzieli 11 grudnia. Przez trzy grudniowe dni będzie można nabyć świąteczne ozdoby, choinki, upominki, regionalne wędliny i jedzenie. Nie zabraknie warsztatów ozdób bożonarodzeniowych, wspólnego ubierania choinki, kolędowania a najmłodszych tradycyjnie
odwiedzi Mikołaj! Zapraszamy wszystkich chętnych wystawców do zapoznania się z regulaminem (załączonym poniżej) i uczestnictwa w Jarmarku, a mieszkańców do wspólnego spędzenia z nami tego przedświątecznego czasu! Do zobaczenia! 


środa, 16 listopada 2022 13:11

25 listopada o godz. 17.00 w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach (przy ul. Złotej 6) odbędą się "Zaduszki artystyczne" - wystawa i wieczór wspomnień, poświęcone pamiętych tych, którzy odeszli. Zapraszamy serdecznie.


wtorek, 15 listopada 2022 14:40

Zapraszamy na wernisaż wystawy XVI Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt.: ,,Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje'', który odbędzie się 17 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Poznamy na nim laureatów tegorocznej edycji konkursu.


czwartek, 10 listopada 2022 14:07

Nie każdy powiat może poszczycić się taką placówką, jak Państwowe Ognisko Plastyczne, a już na pewno z tak cenionymi artystami, jak Marcin Bondarowicz, który niedawno zdobył główną nagrodę Award of Excellence w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych w Timişoarze (Rumunia). 


czwartek, 3 listopada 2022 12:30

6 listopada o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Aleja Jana Pawła II 21, Starachowice) odbędzie się koncert Zaduszki jazzowe w ramach XXXIII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi znakomity pianista Łukasz Mazur z projektem „Impresje Świętokrzyskie”. 


poniedziałek, 31 października 2022 10:14

Zapraszamy na wernisaż I Przeglądu Fotografii Wernakularnej "Niedzielne atrakcje", współfinansowanego przez Powiat Starachowicki. Konkurs ma na celu prezentację fotografii z domowych archiwów, fotografii codziennych, często uznawanych za banalne, zwykłe prozaiczne, które będą dokumentowały życie codzienne mieszkańców powiatu. Będzie więc na co popatrzeć. Impreza odbędzie się 8 listopada br. o godz. 18.00 w aktualnej siedzibie Parku Kultury w Starachowicach, w dawnym Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej 2. 


poniedziałek, 26 września 2022 12:44

Ruszył IX Festiwal Nauki - cykliczna impreza popularyzująca naukę, organizowana przez Powiat Starachowicki we współpracy z Gminą Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Tym razem będzie trwał trzy dni, zakończy się w środę, 28 września br.


poniedziałek, 26 września 2022 11:10

Największą chlubą Państowowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach są jego absolwenci. Ich prace możemy podziwiać na wernisażach, organizowanych przez dyrekcję placówki. Jedna z takich wystaw, prezentująca dorobek Małgorzaty Markowskiej, odbyła się 23 września br.