10°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
14 °C 17 °C 18 °C 15 °C 14 °C
3 °C 8 °C 9 °C 7 °C 7 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 14 marca 2023 14:19

23 marca o godz. 18.00 w Restauracji Pełna Kultura (Starachowice, ul. Radomska 30A) w Starachowicach odbędzie się wystawa prac artystycznych Leszka Bartkiewicza, organizowana przez Park Kultury w Starachowicach. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace z trzech różnych cykli starannie wybrane przez samego artystę-kuratora. Wstęp wolny. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 7 marca 2023 11:56
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do 31 marca br.  roku można nadsyłać zgłoszenia do XV edycji Nagrody Marszałka  “Świętokrzyska Victoria”. Kandydatury, jak co roku, przyjmowane są w trzech kategoriach – Osobowość, Przedsiębiorczość oraz Samorządność.


wtorek, 7 marca 2023 11:39

17 marca br. w Kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się spotkanie autorskie Krzysztofa i Marcina Lorków - kieleckich filokartystów, czyli kolekcjonerów pocztówek - autorów publikacji pt. „Ziemia Kielecka na pocztówkach PTTK”, wydanej pod koniec 2022 r. przez kieleckie wydawnictwo „Światowid”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Po prelekcji, będzie można nabyć katalog wydany w 2022 roku przez wydawnictwo Światowid w Kielcach,  gdzie na 376 stronach przez pryzmat kartki pocztowej zachowana została historia dawnej Kielecczyzny. Szczegóły poniżej. 


piątek, 24 lutego 2023 12:19
Kadr z nagrania
Fot. kadr z nagrania 

Dziś pierwsza rocznica agresji rosyjskiej na Ukrainę. Środowisko świętokrzyskich literatów i artystów solidaryzując się z naszymi sąsiadami nie przesyła czołgów i armat, lecz „amunicję”, która ładując umysły obrońców swego kraju, jest świadectwem przyjaźni oraz wspólnoty. Symbolem takiego podarunku kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich jest refleksyjny i wzruszający utwór pt. „Daruj życie Ukrainie”. Link do niego, znajdziecie poniżej. 


czwartek, 23 lutego 2023 10:03

Marcin Bondarowicz otrzymał kolejną nagrodę, tym razem Gold Prize na prestiżowym festiwalu rysunkowym w Chinach. Organizatorem wydarzenia jest jeden z największych międzynarodowych portali internetowych dedykowanych rysunkowi FreeCartoonWeb.


poniedziałek, 6 lutego 2023 08:26

Masz dziecko w wieku od 6 – 12 lat z plastycznym zacięciem? A może sam lubisz malować i projektować? Jeśli tak, to zaprojektujcie razem kartkę urodzinową dla Mikołaja Kopernika. Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach: SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Starachowicach wspólnie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ogłosiło właśnie konkurs. Do wygrania vouchery na wystawy lub do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Szczegóły poniżej. 


piątek, 3 lutego 2023 09:13

Trwają ferie zimowe. Centrum Pomocy Uchodźcom w Starachowicach zadbało o zagospodarowanie wolnego czasu najmłodszym z otoczenia uchodźców, mieszkających na terenie naszego powiatu. Przez tydzień uczestniczyli oni w zajęciach, podczas których mogli odpocząć, bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować język i zdobywać nowe umiejętności.


poniedziałek, 23 stycznia 2023 09:08

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia ferii zimowych. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, organizuje w tym czasie cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci pod nazwą „Zimowy wjazd do Huty”. Tegoroczna edycja warsztatów rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 10 lutego 2023 r. Szczegóły poniżej.


piątek, 13 stycznia 2023 09:19

19 stycznia br. (czwartek) w muzealnym Kinie Kotłownia odbędzie się wernisaż pierwszej w tym roku wystawy czasowej pt. "Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”. Będzie to opowieść o tym jak doskonale zorganizowany aparat państwa przekształcił się w doskonale zorganizowany aparat zbrodni. Wernisaż rozpocznie sie o godz. 12.00, a wystawę można będzie oglądać do końca kwietnia br., do czego zachęcamy serdecznie. Partnerem wystawy jest Niemiecki Konsulat Generalny w Krakowie. 

 


piątek, 13 stycznia 2023 08:51

Marcin Bondarowicz otrzymał kolejną nagrodę, tym razem w prestiżowym konkursie European Newspaper Award 2022. Jego praca „Armia złodziei – dlaczego wojska rosyjskie są tak zdeterminowane”, która znalazła się na okładce Gazety Wyborczej z 07.05.2022 r. zdobyła zaszczytne wyróżenienie w tym najważniejszym branżowym konkursie na najlepiej zaprojektowane gazety.