Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 21 września 2023 11:04

IPN w Kielcach zaprasza na VI konferencję naukową pt. „Wieś polska podczas II wojny światowej – rok 1943 na polskiej wsi", która odbędzie się 21 i 22 września br.  W programie znalazło się niemal 20 referatów badaczy z całego kraju. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a drugi w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" w Kielcach.


środa, 20 września 2023 07:30

Marcin Bondarowicz na tle swojej nagrodzonej pracyWielokrotnie wyróżniany i nagradzany rysownik i ilustrator, pracujący na co dzień w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach - Marcin Bondarowicz zdobył kolejną międzynarodową nagrodę, tym razem srebrny medal w konkursie rysunkowym w Korei - 13th Sejong International Cartoon Contest SICACO 2023, za pracę o tematyce „Wojna i pokój”. A rywalizował z ponad 520 artystami, którzy zgłosili ponad 1700 prac.


wtorek, 19 września 2023 09:34

Zaproszenie na wernisaż, zawierające zdjęcie aktu i klisze ze zdjęciami po lewej stronie, a także program  z dokładną data i miejscem wernisazu. Na dole zaproszenia znajdują się logotypu STF i Ekomuzeum 22 września (piątek) w muzealnej Galerii w Wieży odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Szczepańskiego pt.  „AKT I PORTRET”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 31 października br. Zapraszamy serdecznie.

 


czwartek, 14 września 2023 14:32

Za nami XIV edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentrowała się ona wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.


środa, 13 września 2023 14:26

Plakat 13 Nocy Teatrlanych Przed nami kolejne, 13 już Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach
w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Rezerwujcie więc czas 15 września. Zapraszamy do Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Początek o godz. 17.00. 

 


środa, 13 września 2023 08:49
Fot. Jerzy Kupiecki

Macie w swoich rodzinnych zasobach zdjęcia ze spotkań rodzinnych? Nie muszą być artystyczne. Ważne aby pokazywały jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniały się wraz ze zmianami wokół nas. Jeśli tak, to zgłoście je do II przeglądu Fotografii Wernakularnej "Spotkania rodzinne”.W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!


poniedziałek, 11 września 2023 09:53

Plakat X Festynu historycznego Mnisi i Hutniczy. Po lewej stronie zdjęcie kościoła klasztornego, po prawej informacje nt miejsca i daty, poniżej o organizatorze i partnerach wraz z logotypami Opactwo Cystersów w Wąchocku wraz z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na X Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”, który odbędzie się 15 września od godziny 9.00 do godz. 13.00 na terenie Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Podczas imprezy przybliżone zostaną obyczaje i tradycje polskiej wsi, w myśl tegorocznego hasła Europejskich  Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.


poniedziałek, 11 września 2023 09:46

Plakat XIV Festynu Historycznego Od prasłowian do Polaków. Po lewej stronie znajduje się program imprezy, a po prawej grafika przedstawiające ręce ścinające sierpem łany zbóż. Na dole informacje o organizatorze i partnerach,w raz z kogotypami Zbliża się kolejna, XIV edycja Festynu historycznego "Od Prasłowian do Polaków", organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W tym roku odbędzie się ona 14 września na terenie Archeoparku. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentruje się wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.


wtorek, 5 września 2023 09:53

Plakat koncertu z programem, zdjęciami Muzeum w Starachowicach i Pustelni w Rytwianach, a także logotypami organizatorów, partnerów, sponsorów i patronów medialnych 8 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach dobędzie się koncert muzyki dawnej w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc  – Mid Europe Early Music Festival. Na scenie wystąpi Corina Marti – znakomita szwajcarska klawesynistka i flecistka, wybitna znawczyni i interpretatorka tabulatury Jana z Lublina, którą wykona na specjalnie sprowadzonym z Bazylei klawesynie renesansowym. Wstęp wolny. 


piątek, 1 września 2023 14:19

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w Województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.