Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 18 września 2023 13:39

Ponad 100  zawodników rywalizowało w tym roku w Mistrzostwach Polski w biegach górskich, jakie odbyły się w Krynkach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. Impreza organizowana przez Sylwestra Dudka, prezesa Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, a na co dzień pracownika Starostwa Powiatowego w Starachowicach, z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków.


poniedziałek, 11 września 2023 15:21

Po raz 16 w Polsce i po raz drugi w Starachowicach. Onkobiegacze, a wśród nich także ekipa starostwa pod przewodnictwem starosty Piotra Ambroszczyka, pobiegli „razem po zdrowie” w 16.onkobiegu. Pomysłodawcą tej akcji u nas był PZOZ w Starachowicach.


piątek, 16 czerwca 2023 15:19

Za nami XVII Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego. Ich zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Indywidualnie najlepsza okazała się Natalia Dąbrowska - reprezentantka II LO w Starachowicach, które zajęło w turnieju III miejsce. 


poniedziałek, 29 maja 2023 15:11

230 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 7. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Po raz drugi rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.


czwartek, 25 maja 2023 08:19

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 18 maja 2023 12:40

W najbliższą sobotę, tj. 20 maja br. w parku przy Starostwie Powiatowym (teren przyległy do ulicy Na Szlakowisku) rozegrane zostaną zawody łucznicze - Druga Runda Pucharu Polski Field i Druga Runda Pucharu Polski 3D. Znowu przyjedzie do nas łucznicza „śmietanka”. Najlepsi zakwalifikowani zostaną do Kadry i Reprezentacji Polskiej Field , a wyniki 3D będą przepustką do Reprezentacji Polski i Kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już we wrześniu we włoskim San Sicario. Przyjdźcie! Będzie na co popatrzeć!


środa, 12 kwietnia 2023 15:28

Zaczęło się odliczanie przed VII Starachowicką Strzałą i kolejnym już Rowerowym Weekendem w Powiecie Starachowickim. Starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem oraz Grzegorzem Wajsem poinformowali o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 kwietnia na dachu nowo wybudowanego budynku przy ul. Szkolnej, skąd można będzie obserwować kolarzy. 


czwartek, 6 kwietnia 2023 08:53

Ruszyły zapisy na VII Starachowicką Strzałę - wyścig kolarski organizowany przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z naszym powiatem, Urzędem Miejskim w Starachowicach, gminami: Pawłów i Brody, MOSiR w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Zapowiada się kolejne kolarskie widowisko i to przez cały weekend. 28 maja w Starachowicach odbędzie się VII Starachowicka Strzała 2023, a dzień wcześniej w sobotę 27 maja - II Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Oba wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. A wszystko w ramach Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim. 


wtorek, 21 marca 2023 08:10

Za nami I Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Polowym FIELD. 18 marca br. na hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach spotkało się ponad 30 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach sprzętowych: łuki olimpijskie (Recurve), łuki bloczkowe (Compound), łuki gołe (Barebow), łuki długie (Longbow)  i łuki tradycyjne (Tradional). Z jakim efektem?


środa, 26 października 2022 13:01

Zachęcamy  uczniów z naszego powiatu do udziału w III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br. za pośrednictwem formularza zgłoszenioweniowego zamieszczony na stronie: https://szachowa-akademia.pl/liga. W planach jest rozegranie 6 turniejów ligowych i jednego finałowego. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny. W II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej wzięło udział 480 szachistów z Województwa Świętokrzyskiego reprezentując 62 szkoły. Nabór do tegorocznej ligii jest nadal otwarty. Szczegóły w materiale poniżej.