Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 25 maja 2023 08:19

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 18 maja 2023 12:40

W najbliższą sobotę, tj. 20 maja br. w parku przy Starostwie Powiatowym (teren przyległy do ulicy Na Szlakowisku) rozegrane zostaną zawody łucznicze - Druga Runda Pucharu Polski Field i Druga Runda Pucharu Polski 3D. Znowu przyjedzie do nas łucznicza „śmietanka”. Najlepsi zakwalifikowani zostaną do Kadry i Reprezentacji Polskiej Field , a wyniki 3D będą przepustką do Reprezentacji Polski i Kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już we wrześniu we włoskim San Sicario. Przyjdźcie! Będzie na co popatrzeć!


środa, 12 kwietnia 2023 15:28

Zaczęło się odliczanie przed VII Starachowicką Strzałą i kolejnym już Rowerowym Weekendem w Powiecie Starachowickim. Starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem oraz Grzegorzem Wajsem poinformowali o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 kwietnia na dachu nowo wybudowanego budynku przy ul. Szkolnej, skąd można będzie obserwować kolarzy. 


czwartek, 6 kwietnia 2023 08:53

Ruszyły zapisy na VII Starachowicką Strzałę - wyścig kolarski organizowany przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z naszym powiatem, Urzędem Miejskim w Starachowicach, gminami: Pawłów i Brody, MOSiR w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Zapowiada się kolejne kolarskie widowisko i to przez cały weekend. 28 maja w Starachowicach odbędzie się VII Starachowicka Strzała 2023, a dzień wcześniej w sobotę 27 maja - II Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Oba wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. A wszystko w ramach Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim. 


wtorek, 21 marca 2023 08:10

Za nami I Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Polowym FIELD. 18 marca br. na hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach spotkało się ponad 30 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach sprzętowych: łuki olimpijskie (Recurve), łuki bloczkowe (Compound), łuki gołe (Barebow), łuki długie (Longbow)  i łuki tradycyjne (Tradional). Z jakim efektem?


środa, 26 października 2022 13:01

Zachęcamy  uczniów z naszego powiatu do udziału w III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br. za pośrednictwem formularza zgłoszenioweniowego zamieszczony na stronie: https://szachowa-akademia.pl/liga. W planach jest rozegranie 6 turniejów ligowych i jednego finałowego. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny. W II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej wzięło udział 480 szachistów z Województwa Świętokrzyskiego reprezentując 62 szkoły. Nabór do tegorocznej ligii jest nadal otwarty. Szczegóły w materiale poniżej. 


poniedziałek, 29 sierpnia 2022 11:30

Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców I zawodów spławikowych o Puchar Starosty Powiatu starachowickiego, organizowanych przez starachowickiego koło okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach.


środa, 1 czerwca 2022 12:06

250 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 6. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. W tym roku, po raz pierwszy w historii imprezy rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.


wtorek, 24 maja 2022 11:05

Po raz pierwszy w historii Starachowickiej Strzały rowerzyści powalczą o Puchar Starosty Starachowickiego w indywidualne jeździe na czas, która odbędzie się dzień przed główną imprezą, tj. w sobotę 28 maja br. na ulicy Szkolnej w Starachowicach. To dopiero będą emocje… Zachęcamy do kibicowania na trasie.


środa, 18 maja 2022 23:13

Drużyna piłkarska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach zdobyła tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego na XI Mistrzostwach w Piłce Nożnej Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Serdecznie gratulujemy.