Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 20 lutego 2024 11:01
Fot. archiwum ŚZŻAK-koło w Wąchocku

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”,  zaprasza do wzięcia udziału w IV Drodze Krzyżowej w intencji Żołnierzy Wyklętych, która - w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - odprawiona zostanie 1 marca 2024 r. w krużgankach opactwa oo. Cystersów w Wąchocku. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00.  Serdecznie zapraszamy.

 


poniedziałek, 19 lutego 2024 09:19

Przed nami kolejne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach. Główne uroczystości odbędą się  1  marca br. Poprzedzi je prelekcja i pokaz multimedialny pt. "Żołnierze Wyklęci Kielecczyzny" Marka Jończyka z Delegatury IPN w Kielcach, 29 lutego br. Szczegóły poniżej. 


środa, 14 lutego 2024 15:13

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Paweł Szczepaniak i Powiatowa Rada Pamięci zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy śmierci por. Zygmunta Procha, żołnierza , policjanta, twórcy i szefa komórki kontrwywiadu Komendy Obwodu Iłża Armii Krajowej krypt. „Baszta”. Odbędą się one 19 lutego 2024 r. (poniedziałek) przy tablicy upamiętniającej Zygmunta Procha, przy wejściu do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Początek obchodów zaplanowany został na godz.10.00. W programie: wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą. Następnie uczestnicy udadzą się na cmentarz parafialny przy ul. Zgodnej – miejsce wiecznego spoczynku por. Procha gdzie oddadzą mu hołd minutą ciszy i zapaleniem „świateł pamięci”.


poniedziałek, 13 listopada 2023 09:27

11 listopada Powiat Starachowicki świętował 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej właśnie okazji odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a później uroczysty przemarsz, składanie kwiatów i defilada pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. 


piątek, 3 listopada 2023 08:56

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się tak jak co roku 11 listopada. Dokładny program uroczystości przedstawiamy poniżej. 


wtorek, 26 września 2023 07:30

28 września br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


czwartek, 21 września 2023 15:01

Zapraszamy na uroczyste obchody 84 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło w Wąchocku i koło w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starachowice, które odbędą się 27 września 2023 r. na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku.  Patronat honorowy sprawują nad nimi: Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela. Szczegółowy program poniżej. 


wtorek, 19 września 2023 12:16

Grafika zaproszenia, uwzględniająca napis zaproszenie, krzyż BCH, a także nazwę wydarzenia - 79 rocznica bitwy Batalionów Chłopskich pod Tychowem Nowym. W prawym górnym rogu herby: powiatu i gminy MirzecOgólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich Zarząd Koła w Starachowicach, Starosta Starachowicki  Piotr Ambroszczyk i Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn zapraszają na uroczyste obchody 79. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka’’. Uroczystość odbędzie się 24 września br. (niedziela) przy pomniku Batalionów Chłopskich - na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary. Szczegółowy program poniżej. 


poniedziałek, 11 września 2023 09:36

Przed nami kolejne obchody Dnia Sybiraka i 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Odbędą się one tradycyjnie 17 września w kościele pw. Wszystkich Świętych i przy Krzyżu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


piątek, 1 września 2023 14:26

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.