Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:00

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób,  głównie mężczyźni urodzeni w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.


środa, 17 kwietnia 2024 09:21

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach informuje, że od 22 do 27 kwietnia br. prowadzona będzie w naszym regionie kolejna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Apelujemy o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką, a także o trzymanie psów na smyczy, a kotów w zamkniętych pomieszczeniach zarówno w trakcie trwania akcji, jak i bezpośrednio 14 dni po jej zakończeniu. 


środa, 28 lutego 2024 08:55
Fot. WP

W Polsce ruszyły ćwiczenia DRAGON-24, które są elementem manewrów NATO pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24. To najważniejszy sprawdzian taktyczny Wojska Polskiego i sił zbrojnych innych państw na terenie naszego kraju. W związku z  nimi w najbliższych dniach można się spodziewać obecności kolumn wojskowych na drogach i utrudnień w ruchu. Manewry potrwają do końca marca.


czwartek, 22 lutego 2024 09:38

Powiat pozyskał kolejne pieniądze  na wzmocnienie cyberzabezpieczeń i rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej. Tym razem jest to 850 tys. zł z projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”. W ramach tych środków uruchomiony zostanie nowoczesny System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, pozwalający m.in. na wykrywanie ataków oraz zagrożeń SIEM. Zmodernizowana zostanie również infrastruktura techniczna starostwa.   


poniedziałek, 12 lutego 2024 07:27

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje o wzmożonym ruchu kolumn pojazdów wojskowych od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce. est to związane z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.


poniedziałek, 5 lutego 2024 10:50

817- tyle dokładnie razy wyjeżdżali do zdarzeń w ubiegłym roku nasi strażacy. Zdecydowana większość, bo aż 589 dotyczyła miejscowych zagrożeń czyli interwencji niezwiązanych z ogniem. 5 lutego br. wspólnie z kierownictwem i włodarzami podsumowali oni 2023 r.