Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 4 kwietnia 2024 15:26

Z myślą o wsparciu mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw działających w branży turystycznej i okołoturystycznej, Świętokrzyski Fundusz Rozwoju z siedzibą w Kielcach ogłosił uruchomienie programu Pożyczka na Rozwój Turystyki. Program ten oferuje preferencyjne warunki finansowania, aby wspomóc innowacyjne inwestycje w sektorze turystycznym oraz pokrewnych dziedzinach gospodarki.


wtorek, 12 grudnia 2023 14:29

Zarząd Powiatu w Starachowicach podziękował za wieloletnią pracę społeczną byłym prezesom starachowickiego Oddziału Międzyszkolnego PTTK - Krzysztofowi Kasprzykowi i Krzysztofowi Szwedowi. To dzięki ich zaangażowaniu, połączonemu z pasją, udało się rozpowszechnić ruch turystyczny w naszym regionie. 


piątek, 22 września 2023 09:16

26 września br. zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami. 


wtorek, 6 czerwca 2023 10:17

Sylwester Kiełek będzie dalej dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.  W dniu dzisiejszym, tj. 6 czerwca br., Zarząd Powiatu powierzył mu stanowisko dyrektora na kolejną, 5 – letnią kadencję.