Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 26 kwietnia 2023 14:55

Ananas berżenicki, kronselka, kosztela, malinowa oberlandzka i oliwka żółta czyli tzw. papierówka – to stare odmiany jabłoni, które pojawią się mini sadzie, jaki powstanie niebawem przy III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Grupa uczennic z tamtejszej szkoły wzięła udział w projekcie Fundacji Banku Ochrony Środowiska i zdobyła fundusze na założenie tradycyjnego sadu. Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądać? 


wtorek, 25 kwietnia 2023 11:58

Docenienie zawodu technika, propagowanie kształcenia technicznego, w tym również studiów technicznych czy wreszcie popularyzacja osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym – to główne cele odbywających się u nas Dni Technika, organizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. W podsumowaniu tegorocznej edycji uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:22

Za nami kolejna giełda szkół ponadpodstawowych organizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się bliżej z ofertą edukacyjną szkół średnich w naszym powiecie oraz skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy prowadzili warsztaty na temat zawodów przyszłości i aktualnych tendencji na rynku pracy.