Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 16 lutego 2024 13:06

Ferie trwają w najlepsze, a na strzelnicach przy II LO w Starachowicach coraz więcej młodzieży i osób dorosłych. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczą się podstawowych umiejętności strzeleckich i to całkowicie za darmo. 


wtorek, 13 lutego 2024 10:39

Hala sportowa przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach jest już otwarta! Powiat zakończył już oficjalnie kompleksowy remont tego obiektu. 9 lutego br. odbyło się tu ślubowanie klas pierwszych. 


czwartek, 8 lutego 2024 14:56

Zapraszamy na wystrzałowe ferie do strzelnic urochomionych przez Powiat, zarówno kulowej, jak i wirtualnej przy II LO w Starachowicach. Obiekty będą dostępne niedopłatnie przez całą zimową przerwę, tj. od 12 do 25 lutego, z wyłączeniem weekendów. W przypadku dużego zainteresowania, być może także w soboty.  Szczegóły poniżej. 


piątek, 26 stycznia 2024 09:33

Nie tylko seniorzy, ale też młodzież będzie mieć swoją radę w naszym powiecie. Z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka Rada Powiatu w Starachowicach podjęłą uchwałę  o utworzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego oraz nadania jej statutu. 


poniedziałek, 22 stycznia 2024 15:29

III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach –to one w tym roku rozpoczęły sezon studniówek w naszym powiecie. Uczniowie tych szkół bawili się już na swym pierwszym „dorosłym” balu 20 stycznia br. , a towarzyszyli im podczas wieczoru: starosta Piotr Ambroszczyk i członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. 


czwartek, 11 stycznia 2024 15:18

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" po raz kolejny opublikował ranking najlepszych średnich szkół w Polsce. Spośród placówek w naszym powiecie najwyżej sklasyfikowani zostali: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki wśród szkół licealnych oraz Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego wśród szkół technicznych. 


poniedziałek, 18 grudnia 2023 11:07

Dziewięciu uczniów technikum z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach awansowało do zawodów centralnych i będzie reprezentować nasze województwo podczas finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Wiedzy oraz osiągnieć gratulował im wicestarosta Dariusz Dąbrowski, obecny podczas finału okręgowych zmagań. 


wtorek, 21 listopada 2023 14:41

Trwa rekrutacja do projektu „DZIŚ UCZEŃ JUTRO STUDENT” wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Ze wsparcia skorzysta kilka roczników uczniów w ciągu czterech najbliższych lat.


czwartek, 19 października 2023 11:46

Uczą i wychowują, dodają skrzydeł i rozbudzają pasję. Chociaż na co dzień w cieniu, w ten jeden dzień w roku, oczy całego powiatu zwrócone są właśnie na nich - naszych nauczycieli. 18 października br. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się Powiatowo – gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. 


środa, 27 września 2023 08:47

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.