Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 12 września 2023 09:13

Przed nami kolejne, XIV Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego, organizowane przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Odbędą się one 29 września br. w Harcerskim Ośrodku Obozowym Hufca ZHP Starachowice „LUBIANKA”. Zachęcamy do zgłoszeń. 


poniedziałek, 11 września 2023 12:15

Do 30 czerwca 2024 r. przedłużony zostal program Profilaktyka 40 PLUS. Mogą z niego skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 40 lat, także te, które już wykonywały badania w ramach projektu, jeśli od poprzednich minęło 12 miesięcy. Zapraszamy więc do PZOZ w Starachowicach. 


wtorek, 5 września 2023 15:00

Certyfikat plebiscytu Maluchu na brzuchy dla szpitala w Starachowicach  Starachowicki PZOZ po raz kolejny został liderem ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Fundację Rodzić po Ludzku w zakresie opieki okołoporodowej, tym razem jedynego w Polsce plebiscytu #MaluchyNaBrzuchy. Akcja poświęcona jest ocenie przestrzegania nieprzerwanego dwugodzinnego kontaktu „skóra do skóry” tuż po porodzie.


wtorek, 1 sierpnia 2023 08:56

Po raz kolejny mieszkanki naszego powiatu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. W sierpniu br. mammobus będzie dostępny aż 5 razy w 4 gminach powiatu starachowickiego. Sprawdźcie gdzie. 


czwartek, 20 lipca 2023 11:19

O ponad 9 mln zł zmniejszyła się planowana strata Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w roku bieżącym. To dobry prognostyk i dowód na to, że zmiany idą w dobrym kierunku, choć sytuacja finansowana szpitala jest nadal trudna. 


piątek, 30 czerwca 2023 12:23

Powiat wprowadza wsparcie opiekuńcze dla pacjentów starachowickiego szpitala, opuszczających placówkę po ciężkich zabiegach operacyjnych (np. amputacjach) czy z głęboką niepełnosprawnością, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą w pełni samodzielnie egzystować i właściwie zadbać o swoje potrzeby. Trafią oni pod skrzydła specjalnego koordynatora, który pokieruje pomocą.  


czwartek, 29 czerwca 2023 09:45

Zarząd Powiatu w Starachowicach w dniu 28 czerwca podjął uchwałę w sprawie rozwiązania stosunku pracy z dyrektorem PZOZ w Starachowicach na mocy porozumienia stron. Umowa o pracę Pani Mileny Witczak wygaśnie z dniem 31.10.2023 r. Do tego czasu została ona zwolniona z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, po uprzednim wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego za rok 2022 i 2023 r. Aktualnie obowiązki Dyrektora PZOZ w Starachowicach pełni Zastępca Dyrektora ds. Leczniczych – Pan Jacek Walkowski. Na stanowisko dyrektora ogłoszony zostanie konkurs.


środa, 21 czerwca 2023 10:06

W naszym szpitalu w jeden weekend dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłych dawców. Serce, dwie wątroby oraz cztery nerki trafiły do siedmiu różnych biorców ratując im życie, jak informuje PZOZ w Starachowicach. 


środa, 14 czerwca 2023 13:52

Lekarze nie mają wątpliwości - lepiej zapobiegać niż leczyć. W Polsce dostępnych jest sporo programów profilaktycznych. Problem w tym, że niewielu pacjentów o nich wie, a jeszcze mniej z nich korzysta. Dlatego przypominamy z jakich bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby ubezpieczone w ramach programów profilaktycznych, realizowanych przez NFZ.


poniedziałek, 12 czerwca 2023 13:47

 Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla chłopców i dziewczynek w wieku 12 i 13 lat (urodzonych od 1 stycznia 2010 r. do ukończenia 14. roku życia). W Polsce już ponad 2,5 tys. kobiet zmaga się z rakiem szyjki macicy, którego główną przyczyną wciąż pozostaje wirus HPV (ludzki wirus brodawczaka), odpowiadający także za inne inne choroby nowotworowe, m.in. raka prącia u mężczyzn. Tymczasem przed zakażeniem może uchronić szczepionka. Skorzystajmy z tej możliwości i uchrońmy nasze dzieci.