20°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1019 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
21 °C 22 °C 19 °C 20 °C 23 °C
13 °C 12 °C 12 °C 12 °C 13 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 29 czerwca 2022 15:20

Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny przyjedzie do powiatu starachowickiego. Przez dwa dni, tj. 11 i 12 lipca w godz. 9.00- 15.00 będzie dostępny przy ul. Grzybowej 1 w Starachowicach. Będą mogły z niego skorzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia. Nowocześnie wyposażony gabinet służy młodym pacjentom nieodpłatnie, a koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego pokrywane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. W trakcie wizyty możliwe jest lakowanie zębów, przeprowadzenie fluoryzacji, wykonanie RTG, jak również specjalistyczne leczenie. Dodatkowo specjaliści położą nacisk na edukację i instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej u najmłodszych. Więcej na:  https://www.nfz-kielce.pl/wazne-informacje/harmonogram-postojow-dentobusu-lipiec-2022-r/


piątek, 24 czerwca 2022 15:47

Kolejne dwie osoby z ostrą chorobą wieńcową zostały uratowane dzięki specjalistom z Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Kierownik Pracowni Hemodynamiki lek. Paweł Tomaszewski i dr n. med. Aleksander Stępień po raz pierwszy samodzielnie zastosowali litotrypsję wewnątrznaczyniową u dwojga pacjentów. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna ze względu na swój stan zdrowia nie kwalifikowali się do żadnego innego leczenia. Litotrypsja była dla nich ostatnią deską ratunku. Zabiegi były bardzo ciężkie, ale zakończyły się pełnym sukcesem, jak informuje PZOZ. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 20 czerwca 2022 11:17

Bezpłatna szkoła rodzenia_plakatPowiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił działalność Szkoły Rodzenia. Dzięki zajęciom przyszłe mamy mają możliwość przygotowywania się do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu pod okiem fachowego personelu. Co ważne, udział w zajęciach mieszkanek powiatu starachowickiego, które zdecydują się urodzić w starachowickim szpitalu, jest całkowicie bezpłatny.


wtorek, 7 czerwca 2022 09:49

Starachowicki szpital - wejście do poradni Starachowicki szpital rozszerzył zakres Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Do szerokiej oferty świadczeń zdrowotnych dołączyła Poradnia logopedyczna. Jest ona kierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Poradnia czynna jest trzy dni
w tygodniu, w godzinach dopasowanych do potrzeb pacjentów. Świadczenia realizowane są w ramach kontraktu z NFZ. Wymagane jest skierowanie lekarskie.