Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 28 września 2023 09:59

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. 
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 23 listopada 2023 roku (10:00-11:15). Szczegóły poniżej.


piątek, 22 września 2023 11:35

W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z budową wiaduktu doszło do awarii gazociągu dystrybuującego gaz na osiedle Południe w Starachowicach. Od razu podjęte zostały działania w celu przywrócenia mieszkańcom dostępu do gazu. Ok. godz. 14.00 awaria została już usunięta. Przepraszamy za wszystkie wynikłe trudności. 


czwartek, 21 września 2023 13:54

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich tylko przez parking przy Biedronce. 


czwartek, 21 września 2023 11:38

Nie masz szybkiego intenertu?  Chcesz sprawdzić w danej lokalizacji jest on dostępny, a może zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu?  Wystarczy wejść na portal internet.gov.pl. Dowiesz się na nim również o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.


czwartek, 14 września 2023 12:49

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej. 


wtorek, 5 września 2023 14:54

Logotyp Iceland Liechtenstein Norway grantsCzym jest biogospodarka i jak powinna funkcjonować? Jaki ma związek z programowaniem i funduszami unijnymi? Jak tworzyć efektywne lokalne ekosystemy biogospodarcze, wdrażać skuteczne metody współpracy pomiędzy władzami lokalnymi, społeczeństwem obywatelskim i przedsiębiorcami czy jak rozwijać powiaty i gminy w oparciu o takie sektory i potencjały biogospodarcze? Na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź podczas szkoleń oraz warsztatów w ramach projektu: BioGoLocal - Wdrażanie biogospodarki obiegu zamkniętego na poziomie lokalnym, organizowanych przez Fundację Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS z Kielc  i norweską firmę Ressurs & Miljø AS z Oslo. Są one adresowane do przedstawicieli władz i administracji lokalnej, przedsiębiorców, ale także przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z terenu naszego powiatu oraz powiatu sandomierskiego. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 4 września 2023 07:23

Przypominamy, że od 4 września br. do 31 grudnia br. zmieniają się godziny urzędowania sześciu Wydziałów Starostwa Powiatowego w Starachowicach, związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców tj. Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydziału Budownictwa, Wydziału Komunikacji i Dróg, Biura Podawczego  i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będą one czynne w każdy poniedziałek w godzinach 7:30 – 17:00, zaś w pozostałe dni od 7.30 do godz. 15.30.


poniedziałek, 21 sierpnia 2023 13:08

Uwaga mieszkańcy! Od 4 września br. do 31 grudnia br. zmieniają się godziny urzędowania sześciu Wydziałów Starostwa Powiatowego w Starachowicach, związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców tj. Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydziału Budownictwa, Wydziału Komunikacji i Dróg, Biura Podawczego  i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będą one czynne w każdy poniedziałek w godzinach 7:30 – 17:00, zaś w pozostałe dni od 7.30 do godz. 15.30.


poniedziałek, 14 sierpnia 2023 09:27

Ogłoszenie otwartego naboru Partnera spoza sektora finansów publicznych


piątek, 11 sierpnia 2023 14:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej preferencji komunikacyjnych mieszkańców województwa. Badanie to pozwoli na rozpoznanie aktualnych potrzeb transportowych oraz będzie miało wpływ na poprawę dotychczasowych usług przewozowych.