Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 24 października 2023 13:00

​​​​​​​Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, osobą jej najbliższą lub świadkiem przestępstwa? Przysługuje Ci prawo do skorzystania z nieodpłatnej pomocy. Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”) z Nowego Sącza, prowadzące punkty NPP i NPO w naszym powiecie, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, promują dostęp do sieci ośrodków nieodpłatnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się najbliższy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym w naszym powiecie, możecie to sprawdzić na liście naszych jednostek nieodpłatnego poradnictwa, którą znajdziecie TUTAJ.

W ramach pomocy pokrzywdzonym przestępstwem działa również całodobowa linia pomocy pokrzywdzonym przestępstwem – pod nr tel. +48 222 309 900 (w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim), mail: [email protected].
Wykaz placówek w całym kraju TUTAJ.
Szczegółowy zakres świadczeń TUTAJ.

Stowarzyszenie Sursum Corda przygotowało spot edukacyjno-promocyjny, który za pomocą narzędzi do targetowanej emisji aktualnie intensywnie promujemy na terenie całego kraju, w portalu społecznościowym Facebook.

 

Wersja z audiodeskrypcją

Kampania jest realizowana w ramach zadania publicznego pn. „Poradnictwo – skutecznie i profesjonalnie” w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022 – 2033

 

Materiał: Stowarzyszenie Sursum Corda