Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 27 września 2023 08:47

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.

Ślubowanie to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty, niezależnie od tego jaką szkołą zaczyna - podstawową czy może już średnią. 26 września br. rotę przysięgi wypowiedzieli uczniowie klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a jest im w tym roku blisko 120. 

Towarzyszyli im w tym rodzice, nauczyciele oraz koledzy. Obecny był również starosta Piotr Ambroszczyk, który zapewniał że trafili do dobrej szkoły. Życzył im przy tym by podążali śladami swojego patrona – Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, wcielając w życie ideały, które mu przyświecały. 

Dyrektor Mirosław Niewczas dziękował uczniom za zaufanie.
- Cieszę się, że wybraliście naszą szkołę i że będziemy mogli wam towarzyszyć w drodze do dorosłości – mówił podczas uroczystości, życząc uczniom aby zawierali nowe przyjaźnie, rozwijali swoje zainteresowania i zdobywali nowe doświadczenia. 

Uroczystość uświetnił krótki występ artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistek – Patrycji Grochowiny i Zuzanny Gwóźdź. 

Pierwsze roczniczki w III LO