Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 18 września 2023 13:39

Ponad 100  zawodników rywalizowało w tym roku w Mistrzostwach Polski w biegach górskich, jakie odbyły się w Krynkach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. Impreza organizowana przez Sylwestra Dudka, prezesa Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, a na co dzień pracownika Starostwa Powiatowego w Starachowicach, z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków.

Kolbuszowa, Opoczno, Radom, Koluszki, Połaniec, Kozienice, Wrocław, Skaryszew, Ostrowiec Świętokrzyski, Jędrzejów, Rudnik i oczywiście Krynki – to z tych miejsc pochodzili uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, jakie rozegrane zostały już po raz siódmy na malowniczych trasach Rezerwatu Przyrody  Skały w Krynkach. Najliczniejszą grupę stanowili gospodarze czyli sportowy z Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”.

Zawodnicy sklasyfikowani zostali w 6 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, a do przebiegnięcia mieli od 600 metrów do 5 kilometrów (w zależności od kategorii).

Powodzenia życzyli im na starcie: starosta Piotr Ambroszczyk, wójt gminy Brody Marzena Bernat, przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus, a także Andrzej Borowiec – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec.

- Zwycięstwo jest pojęciem względnym, o którym świadczy nie tylko pierwsze miejsce i medal na szyi – mówił starosta, podkreślając że ważna jest również dyspozycyjność danego dnia, bo często walczymy z samym sobą i z własnym organizmem.

I właśnie tego zwycięstwa im życzył, dziękując Sylwestrowi Dudkowi – prezesowi LKB Rudnik, a  jednocześnie pracownikowi starostwa za rozwijanie lekkoatletyki, nie tylko w gminie Brody, ale także w całym powiecie.

Jako pierwsze wystartowały seniorki. A starterem był starosta P. Ambroszczyk.

Miały one do pokonania 5 km trasę. Najlepsza – Klaudia Szmigiel Klaudia z UMKS Nadir Jędrzejów - poradziła sobie z tym w 28:18. Na trzecim miejscu była Monika Kardas z LKB „Rudnik”.

Wśród panów zwyciężył Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, który osiągnął wynik - 19:37. Kolejny na mecie – Andrzej Starzyński (z tego samego klubu) - przybiegł na metę zaledwie dwie sekundy później. Na tym nie koniec medali dla LKB Rudnik.

W kategorii U-14 srebrny krążek zdobył Maksymilian Dziułka. Wśród nieco starszych (U-16), zwyciężył Olaf Serafin. 13 sek. później przybiegł na metę  Jakub Słomiński.

W kat. U-18 brązowy medal wywalczył Fabian Wieczorkiewicz, a wśród zawodników U-20, najlepszy był Dariusz Sikora.

Dokładne wyniki we wszystkich kategoriach znajdziecie  TUTAJ.

Raz jeszcze gratulujemy i oczywiście zapraszamy za rok.