Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 13 września 2023 08:49
Fot. Jerzy Kupiecki

Macie w swoich rodzinnych zasobach zdjęcia ze spotkań rodzinnych? Nie muszą być artystyczne. Ważne aby pokazywały jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniały się wraz ze zmianami wokół nas. Jeśli tak, to zgłoście je do II przeglądu Fotografii Wernakularnej "Spotkania rodzinne”.W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Promocji Talentów oraz  Park Kultury w Starachowicach. Przedsięwzięcie współfinansuje Powiat, a starosta Piotr Ambroszczyk objął go patronatem, wraz z prezydentem Markiem Materkiem. 

A o co właściwie w nim chodzi? 
Fotografia wernakularna to fotografia nieartystyczna, codzienna czyli taka, którą każdy z nas ma w swoich zbiorach. Pokażcie nam jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniało się to wraz ze zmianami wokół nas. W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!

16 stycznia 1624 roku, symbolicznie, rozpoczęła się historia Starachowic.  Właśnie wtedy król Zygmunt III Waza wydał przywilej lokacyjny Wierzbnika. Uroczyste obchody 400-lecia  trwają przez cały rok, począwszy od września 2023. Włączając się w nie, organizatorzy przeglądu, pragną zachęcić do zapoznania się z bogatą historią miasta oraz powiatu starachowickiego i przedstawienia ich na fotografiach.

Konkurs ma charakter otwarty. 

Każdy uczestnik może nadesłać od 1 do 10 prac (Cykl fotografii traktowany jako jedna całość winien być wyraźnie zaznaczony w karcie uczestnictwa.

Prace należy wysyłać w formie elektronicznej, na adres: ul. Leśna 2, 27 -200 Starachowice, albo e - mail: [email protected].
Termin nadsyłania prac - 5 października 2023 r.

Kartę uczestnictwa i regulamin można pobrać w sekretariacie Parku Kultury lub ze strony internetowej Parku Kultury w Starachowicach.
Zachęcamy do udziału.