Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 16 czerwca 2023 15:19

Za nami XVII Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego. Ich zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Indywidualnie najlepsza okazała się Natalia Dąbrowska - reprezentantka II LO w Starachowicach, które zajęło w turnieju III miejsce. 

- Gratuluje wszystkim uczestnikom - tym, którym udało się złowić i tym, którym poszło ciut gorzej, bo ryby niestety nie biorą na zawołanie – żartował starosta Piotr Ambroszczyk, który wręczał nagrody zwycięzcom XVII Drużynowych Spławikowych Zawodów Wędkarskich Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego, organizowanych przez ZSZ nr 3 w Starachowicach i starachowickie koło PZW.

- Cieszę się, że chcecie w nich uczestniczyć – mówiła Dorota Lenart, dyrektor ZSZ nr 3 w Starachowicach, podkreślając że co roku pojawiają się nowe twarze.

- Miło, że macie taką pasję. Trzeba mieć dużo cierpliwości, aby odnieść w niej sukces – podkreślała D. Lenart.

Zawody rozegrano 16 czerwca br. nad zalewem Piachy, a o zwycięstwo walczyły tym razem cztery drużyny – ZSZ nr 1, 2 i 3, a także II LO w Starachowicach.

Najlepszy wynik uzyskali gospodarze. Główny puchar powędrował do ZSZ nr 3 w Starachowicach.

 

 

 

Drugie miejsce należało do ZSZ nr 1,

 

a trzecie do II LO w Starachowicach.

Na czwartej pozycji znaleźli się młodzi wędkarze z ZSZ nr 2 w Starachowicach.

Indywidualnie, zwycięstwo wywalczyła się Natalia Dąbrowska - reprezentantka II LO w Starachowicach, której zdobycze ważyły 515 g . Drugie miejsce należało do Mateusza Turka z ZSZ nr 1 w Starachowicach (251 g), a trzecie do jego drużynowego kolegi – Macieja Puchały (85 g).

 

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy.