Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 29 maja 2023 15:11

230 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 7. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Po raz drugi rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! Co rusz padały nowe rekordy.  Mieszkańcy powiatu nie mogli narzekać na nudę. Przez całe dwa dni tj. 27 i 28 maja br. wrażeń dostarczali im rowerzyści, którzy zjechali do nas na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. 

Najpierw Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego

Dzień przed główną imprezą, czyli w sobotę 27 maja szosowcy ścigali się na ul. Szkolnej w Starachowicach w jeździe indywidualnej na czas o Puchar Starosty Starachowickiego. Zawodników startowali: wicestarosta Dariusz Dąbrowski i członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. Było szybko i mocno widowiskowo.

Najlepszy zawodnik - Wojciech Szczepanik (Ośka Warszawa), pokonał dystans 2 km w czasie mocno poniżej 3 minut, dokładnie 02:52,04min., pobijając ubiegłoroczny wynik należący do Dariusza Kołakowskiego.
W rywalizacji kobiet tytuł zwyciężczyni obroniła Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team), która wjechała na metę po 03:21,14 min. Dekoracja zwycięzców odbyła się jeszcze tego samego dnia, zaraz po zakończeniu zawodów.

Rowerowe statuetki i nagrody pieniężne wręczyli zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, Krzysztof Szczygieł – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach, Leszek Kowalski – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego i Grzegorz Wajs, właściciel firmy Poland Bike. 

Starachowicka Strzała 

Główna rywalizacja odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na dwóch dystansach tj. 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora.

 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wspólnie wicestarosta Dariusz Dąbrowski, członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, Krzysztof Szczygieł – dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach, a także Grzegorz Wajs.

Na zawodników czekała wymagająca trasa, pełna podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Najlepsi na trasie 

Na trasie MAX (83 km) najszybszy okazał się pochodzący z Ukrainy Oleksii Kmets (Power Of Science Jafi Team), który finiszował już po 2:08:32,66, pobijając wynik ubiegłorocznego zwycięzcy o prawie 2 min. Na drugim miejscu z czasem znalazł się Paweł Baran (TTS.COACHSPICA SOLUTIONS) z Iłży. Trzech kolejnych zawodników –Dariusza Kołakowskiego (TTS.COACHSPICA SOLUTIONS), Dawida Nytko (7R ROWMIX TEAM PB 72D) i Wojciecha Szczepanika (OŚKA WARSZAWA) dzieliły od siebie ułamki sekundy. 


W gronie kobiet triumfowała Karolina Kołkowicz (TTS.COACHSPICA SOLUTIONS), która przyjechała na metę po 2:26:05,46, przed Moniką Węgrzyn z POWER OF SCIENCE JAFI TEAM i Eweliną Miernik z TRITON KONIN. 
Dystans MINI (61 km) należał do Aleksandra Kozła z POWER OF SCIENCE JAFI TEAM, który pokonał go w 1:38:34,47, tuż przed Pawłem Teterem i Krzysztofem Sendorem 
Wśród kobiet wygrała bezdyskusyjnie Sonia Cięciel (RYCERZE ROLANDA MACIEJEWSKI CYCLING TEAM), która pokonała trasę w czasie 1:38:40,92. Kolejne zawodniczki – Barbara Buława (7R ROWMIX TEAM PB 72D) i Anna Grabowska (ENEA KS ENERGIA KOZIENICE) przekroczyły metę po ok 14 min. 
Starachowicka Strzała to także bardzo wymagająca wspinaczka na premię górską na szczycie Ściany Świślina. To imponujące zbocze w Gminie Pawłów kolarze z dystansu MAX pokonywali dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Najlepsi okazali się tutaj Mateusz Mrowiec i Sonia Cięciel z dystansu MINI oraz Paweł Baran i Karolina Kołkowicz ścigający się na dystansie MAX. Mateusz Mrowiec i Sonia Cięciel (dystans MINI)tryumfowali również w premii lotnej w Adamowie w Gminie Brody, zaś na dystansie MAX - Oleksij Kmets i Karolina Kołkowicz.  Wszyscy zdobyli nagrody finansowe.

To był drugi taki w historii Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, obejmujący sobotnią jazdę indywidualną na czas i niedzielne wyścigi ze startu wspólnego. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Paweł Baran (TTS.Coach Spica Solutions) i Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team) oraz Jakub Markiewicz i Agnieszka Kościowska (oboje z Conoship). 

Nagrody wręczali zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, Krzysztof Szczygieł – dyrektor MOSIR z gminy Brody, Marzena Miliczek z Urzędu Gminy w Brodach i Grzegorz Wajs, główny organizator imprezy. 

 

Szczegłowe wyniki TUTAJ.

Raz jeszcze gratulujemy!

/Anna Ciesielska/

Fotorelacja 

 

Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego

VII Starachowicka Strzała