Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 maja 2023 14:16

Już tylko do 10 maja br. można nadsyłać zgłoszenia do V edycji Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, wyróżnienia przyznawanego firmom za szczególny wkład w rozwój Powiatu Starachowickiego. Po raz pierwszy przyznamy także Nagrodę Przyjaciel Powiatu Starachowickiego za wspieranie i przyczynianie się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji naszego powiatu, zarówno w kraju jak i zagranicą. 

 

Już po raz piąty Kapituła Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” wyłoni najlepszych przedsiębiorstw powiatu starachowickiego. Otrzymają oni unikalne statuetki „Żelaznego Pierścienia”, nawiązujące do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r. Jej laureaci są prawdziwymi kontynuatorami dawnych działań gospodarczych sprzed 2 tys. lat na obszarze dzisiejszego powiatu.

Cztery kategorie 

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • mikroprzedsiębiorstwo (do 10 zatrudnionych pracowników),
  • małe przedsiębiorstwo (od 11 do 50 zatrudnionych pracowników),
  • średnie przedsiębiorstwo (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników)
  • duże przedsiębiorstwo (powyżej 250 zatrudnionych pracowników).

Wyboru dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą: Piotr Ambroszczyk - Starosta Starachowicki (przewodniczący), Dariusz Dąbrowski - Wicestarosta, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu, Jarosław Nowak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Gach - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach, Jacek Domagała - Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.
Z wnioskiem o nadanie nagrody oprócz starosty, przewodniczącej Rady Powiatu czy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, mogą wystąpić też instytucje, organizacje gospodarcze, korporacje zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, członkowie Kapituły, a nawet firmy.
Na zgłoszenia czekamy już tylko do 10 maja br. Należy je składać w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter), w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2022.
O tym, kto stanie się szczęśliwym posiadaczem Żelaznego Pierścienia przekonamy się już 19 maja br., podczas uroczystej gali. 

Starzech dla "Przyjaciół Powiatu"

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie także Nagroda Przyjaciel Powiatu Starachowickiego. Będzie to wyróżnienie dla osób i instytucji, które poprzez swoją aktywność wspierają i przyczyniają się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji Powiatu Starachowickiego w kraju oraz poza jego granicami. 
Nagroda przyznawana będzie w jednej z dwóch kategorii – społecznika bądź osobowości.  Jej szczęśliwy posiadacz otrzyma statuetkę Starzecha – legendarnego hutnika prowadzącego swoją działalność nad rzeką Kamienną wraz z Aktem Nadania Statuetki.