Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 28 kwietnia 2023 08:52

Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli skorzystać w maju z bezpłatnych badań profilaktycznych w cytobusie i w dentobusie. Kiedy i gdzie będą miały postoje?

Mammobus będzie dostępny 4 maja (czwartek) w godzinach 9:00-17:00 na skwerze przy aleji  Armii Krajowej w Starachowicach, natomiast  4 i 5 maja (czwartek i piątek) w godzinach 8:00-14:00  swój postój w gminie Pawłów zapowiedział dentobus.

Dla kobiet w wieku 50-69 lat

Regularnie wykonywane badania mammograficzne są najskuteczniejszą i najważniejszą formą profilaktyki nowotworu piersi. Program profilaktyki raka piersi dedykowany jest kobietom w wieku 50-69 lat, ponieważ to w tym przedziale wiekowym są one najbardziej zagrożone zachorowaniem na raka piersi. Z bezpłatnych badań realizowanych w ramach programu profilaktycznego, mogą skorzystać paniey, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub w ramach programu otrzymały pisemne wskazania do wykonania ponownego badania po upływie 12 miesięcy. Do udziału w programie nie jest potrzebne skierowanie. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz zdjęcia z poprzednich badań mammograficznych, by można było je porównać z aktualnymi wynikami. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 58 767 34 44, 58 767 34 45 lub 58 767 34 55.

Dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia 

Ze świadczeń realizowanych w denobusie mogą korzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia. Dentobus swoje postoje będzie miał we czwartek przy Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Bostowie, a w piątek przy Publicznej Szkole Podstawowej w Grabkowie.W planie jest także wizyta w dniach 29-31 maja w przy szkole podstawowej w Pawłowie. 
Kontakt telefoniczny w kwestiach organizacyjnych z przedstawicielem medycznym po nr tel. 602 312 774.
Szczegółowe informacje i harmonogram postojów dentobusu, również na terenie naszego powiatu: TUTAJ.

Oba badania są finansowane w całości z NFZ. 

Zachęcamy do skorzystania!