Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:22

Za nami kolejna giełda szkół ponadpodstawowych organizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się bliżej z ofertą edukacyjną szkół średnich w naszym powiecie oraz skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy prowadzili warsztaty na temat zawodów przyszłości i aktualnych tendencji na rynku pracy. 

21 kwietnia na hali sportowej przy ulicy Szkolnej w Starachowicach odbyła się kolejna giełda szkół ponadpodstawowych, adresowana do uczniów klas ósmych, którzy za moment będą dokonywać wyboru dotyczącego dalszego kształcenia. Swoją ofertę edukacyjną prezentowały wszystkie powiatowe placówki – tj. I, II i III LO, Liceum Sportowe, ZSZ nr 1, 2 i 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. Na uczniów czekały broszury oraz ulotki. Byli także przedstawiciele poszczególnych placówek i oczywiście doradcy zawodowi. którzy prowadzili warsztaty na temat zawodów przyszłości i tendencji na rynku pracy. Chętnie odpowiadali też na pytania przyszłych absolwentów szkół podstawowych. Swoje stoisko miało także Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które prezentowało swoją ofertę edukacyjną. 
Giełdę otworzył starosta Piotr Ambroszczyk, który wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim oglądał stoiska i dyskutował z młodzieżą. 
- Bardzo się cieszę że tak licznie jesteście. Oferta szkół średnich w naszym powiece jest bardzo bogata, zarówno w zakresie szkół zawodowych jak i ogólnokształcących. Chciałbym, żebyście po powrocie do domu, porozmawiali z rodzicami o tym, czego oczekujecie i do jakiej szkoły chcielibyście pójść. Często to właśnie rodzice podejmują decyzję przez pryzmat swoich ambicji i oczekiwań. Ważne, aby mieli świadomość waszych oczekiwań i preferencji – mówi starosta, życząc uczniom trafnych wyborów.

 

/Anna Ciesielska/