Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 21 kwietnia 2023 08:16

Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach została zwycięzcą powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego przez starachowicki oddział kieleckiego Automobilklubu. Będzie teraz reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkich zmagań. 

20 kwietnia, na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach rozegrano powiatowe eliminacje do Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego przez starachowicki oddział kieleckiego Automobilklubu przy współpracy z Powiatem Starachowickim, Komendą Powiatową Policji ,a także gospodarzami obiektu czyli dyrekcją ZSZ nr 3. W zmaganiach uczestniczyło osiem trzyosobowych drużyn, które musiały się zmierzyć z testem ze znajomości zasad obowiązujących w ruchu drogowym, sprawdzianem z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i jazdą samochodem z talerzem Stewarda po wyznaczonej trasie. Ich dokonania oceniali sędziowie PZM i funckcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach pod nadzorem dyrektora imprezy Romana Jablczyńskiego. 

Fot. Automobilklub Kielce, o. Starachowice

I tak, I miejsce zajęła  drużyna nr 2 z ZSZ nr 2 w Starachowicach w składzie: Daniel Latała, Jakub Kwiatek i Norbert Zaborski.
Na II pozycji znalazł się zespół z I LO w Starachowicach –Nikola Kubicka, Alan Dziarmaga i Miłosz Sobieraj. 
III lokata należała do drużyny nr 1 z ZSZ nr 2 czyli Jakuba Życińskiego, Amelii  Stodulskiej i Patryka Nowaka.
Pamiątkowe puchary i medale wręczył im starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Romanem Jabłczyńskim - prezesem starachowickiego oddziału kieleckiego Automobilklubu, dyrektor Dorotą Lenart i Pawłem Kusiakiem z KPP w Starachowicach. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz Powiat podczas wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 13 maja br. w Kielcach. 

Jako ciekawostkę dodamy, że Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny był poprzedzony turniejem BRD dla szkół podstawowych. Powiat Starachowicki na szczeblu wojewódzkim będą reprezentowały w nim: Publiczna Szkoła Podstawowa w Krynkach (zespół w składzie: Anna Bernacka, Dominika Myszka, Patryk Sobecki, Eryk Welka, opiekun Hanna Walczyk) i Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach (zespół w składzie: Maciej Bąba, Daniel Kułaga, Anna Jędrzejewska, opiekun Małgorzata Wolańska-Jędrzejewska). 

Trzymamy za nich kciuki.

/Anna Ciesielska/