Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 września 2022 15:48

Powiat oddał kolejne dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno wyniesione, do użytku starachowiczan. Oba znajdują się na ulicy Szkolnej, przy II Liceum Ogólnokształcącym. Dzięki środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg i wsparciu Gminy Starachowice zostały one przebudowane w trosce o bezpieczeństwo korzystających z nich pieszych.

Odbiór techniczny przejść odbył się 21 września br. z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka, którzy mieli okazję naocznie sprawdzić efekty tej inwestycji. W ramach zadania dokonano korekty umiejscowienia istniejącego już przejścia, które zostało rozbudowane i wyniesione do góry.  Wykonano też drugie, zupełnie nowe. Przy obu pojawiło się oświetlenie dedykowane „zebrom”, barierki ochronne odgradzające chodnik od jezdni, a także aktywne znaki ostrzegawcze. Przebrukowano również odcinki chodnika na dojściu do nich.

Zdaniem starosty Piotra Ambroszczyka, jest to bardzo ważna inwestycja, z uwagi na dużą liczbę wypadków z udziałem pieszych.

- Chcąc temu zapobiegać, Powiat realizuje program poprawy bezpieczeństwa osób pieszych, właśnie na przejściach dla pieszych. Zadania te były realizowane w ramach dotacji, pozyskanej przez Powiat Starachowicki z Funduszu Rozwoju Dróg. Łącznie na terenie miasta Starachowice wykonaliśmy 11 zadań modernizując 14 przejść, w tym dwa na ulicy Szkolnej. Wkład własny zapewniła Gmina Starachowice, za co bardzo serdecznie dziękuję prezydentowi Markowi Materkowi – mówił starosta.

Podziękowania kierował również do całej załogi Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, z dyrektorem Andrzejem Klimczakiem na czele, za sprawne przeprowadzenie mikroinwestycji, które  mocno wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych.

Łączna wartość zadań, zrealizowanych na terenie Starachowic w zakresie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, to prawie 2,5 mln zł.

 

#TST