Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 5 lipca 2022 08:53

10 lipca br. (niedziela) o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach na specjalnie na życzenie mieszkańców miasta wystąpi Anna Maria Adamiak – wybitna śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog, muzykoterapeutka. Artystka zaprezentuje program retro pod tytułem „Na pierwszy znak” inspirowany muzyką i kulturą lat 20. i 30. XX wieku.

 

 

Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła Wydział Wokalno -Aktorski, specjalność – śpiew solowy. Jest także absolwentką Akademii Świętokrzyskiej, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie wychowania muzycznego, pedagogiki. Odbyła  Podyplomowe Mistrzowskie Studia Wokalne oraz  Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w Katedrze Kameralistyki na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Podyplomowe Studia Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się pedagogiką wokalną. Prowadzi, według autorskiego programu, studio wokalne. Prowadzi liczne kursy wokalne, młodzież studiującą w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie uczy kultury słowa – emisji głosu. Jest asystentką Grażyny Barszczewskiej. W Akademii Pedagogiki Specjalnej prowadzi zajęcia z emisji głosu z elementami muzykoterapii.

​ Jest też stypendystką Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Stale poszerzaj swój repertuar.  Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami, aktorami  tak w kraju jak i za granicą.

W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

W październiku 2014 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera jej płyty z piosenkami napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Została wyróżniona wieloma nagrodami, m. in. dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej – „Mimo Wszystko”.  Uhonorowana także została odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w 2014 r., a w marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc” ( Francja).

Jest czynnie koncertującą solistką w kraju i za granicą m.in. w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie,  Węgrzech ,Rumunii, Białorusi, Francji, , Korei Północnej, Łotwie, Estonii.

Podczas koncertu „Na pierwszy znak” w Starachowicach usłyszymy przepiękne i dobrze znane utwory, m. in. „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Serce matki”, „Już nigdy”, „Sex appeal”. Artystce na scenie towarzyszyć będą: Przemysław Skałuba (klarnet, saksofon) oraz Robert Kulas (piano). Przed koncertem będziemy mogli obejrzeć pokaz mody retro.

Wstęp wolny, zapraszamy!!!

Informacja: Park Kultury