-1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1030 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
4 °C 3 °C 3 °C 4 °C 0 °C
-1 °C -2 °C -3 °C -2 °C -4 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 29 czerwca 2022 15:03

Chcesz zmierzyć sobie ciśnienie? Skontrolować  poziom glukozy w krwi, a może sprawdzić poziom cholesterolu? Odwiedź Strefę Zdrowia podczas festynu rodzinnego EKOLATO, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 lipca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Goście będą mogli skorzystać z eko produktów, kuchni regionalnej. Spróbować miodów pitnych, czy wina ze świętokrzyskich winnic. Będą także stoiska edukacyjne, miejsce dobrej książki i strefa bezpieczeństwa, a w niej: prezentacje samochodów policyjnych i strażackich. Ponadto, zabawy i konkursy dla dzieci, a na scenie przegląd artystyczny Gmin Powiatu Starachowickiego.

Będzie również starachowicki PZOZ, który zadba o Strefę Zdrowia. Można będzie skorzystać z  bezpłatnych badań profilaktycznych, tj. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar glukozy we krwi i pomiar cholesterolu.

Dodatkowo dla uczestników festynu będą czekać materiały informacyjne i edukacyjne z zakresu kardiologii, cukrzycy i zdrowego odżywiania oraz dzienniczki do prowadzenia regularnych pomiarów.

Na imprezę zapraszają: Starosta Piotr Ambroszczyk oraz dyrekcja Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.