Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 20 czerwca 2022 11:17

Bezpłatna szkoła rodzenia_plakatPowiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił działalność Szkoły Rodzenia. Dzięki zajęciom przyszłe mamy mają możliwość przygotowywania się do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu pod okiem fachowego personelu. Co ważne, udział w zajęciach mieszkanek powiatu starachowickiego, które zdecydują się urodzić w starachowickim szpitalu, jest całkowicie bezpłatny.

Zajęcia odbywają się w sali zlokalizowanej na I piętrze bloku D poradni specjalistycznych (pok. nr 121 po lewej stronie).

Grupy składają się z przyszłych mam oraz ich partnerów lub innych bliskich osób towarzyszących w maksymalnej liczbie 12 osób, czyli 6 par.

Ograniczenie liczby uczestników pozwala na komfortowy udział w warsztatach wprowadzających w nowy etap życia związany z rodzicielstwem.

Zajęcia przeznaczone są dla kobiet od 24 tygodnia ciąży. Poprowadzą je: mgr pielęgniarstwa Karolina Podwiak - Certyfikowany Doradca Laktacyjny oraz Położny oddziałowy - Przemysław Więckowski.
Podczas zajęć Szkoły Rodzenia przyszłe mamy uzyskają wiedzę na temat:

  • porodu,
  • połogu,
  • karmienia piersią,
  • rozwiązywania problemów laktacyjnych
  • opieki nad noworodkiem.

Zajęcia w Szkole Rodzenia będą obejmować cykl 8 spotkań. Wykłady połączone z warsztatami odbywać się będą 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach dostosowanych do potrzeb i możliwości przyszłych rodziców. 

Zapisy są prowadzone pod numerem telefonu 698 224 093.

Dokładny harmonogram znajdą Państwo na stronie internetowej szpitala i profilu szpitala na Facebooku