Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 24 listopada 2021 15:19

Wyświetlacz prędkości przy ulicy Iłżeckiej w StarachowicachKolejne radarowe wyświetlacze prędkości pojawiły się przy drogach powiatowych. Urządzenia znajdują się przy ulicy Radomskiej w Wąchocku oraz Iłżeckiej w Starachowicach, mobilizując kierowców do jazdy z odpowiednią prędkością.

W ramach zadania „Montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego przy drogach powiatowych na terenie Powiatu Starachowickiego”, Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zlecił montaż kolejnych dwóch wyświetlaczy prędkości. Pierwsze tego rodzaju pojawiły się w zeszłym roku przy ulicy Zgodnej i Nowowiejskiej w Starachowicach, mobilizując kierowców do przestrzegania przepisów. Teraz zostały zamontowane przy ulicy Radomskiej w Wąchocku oraz Iłżeckiej w Starachowicach. 
Wyświetlacze dokonują pomiaru prędkości nadjeżdżających samochodów, pokazując ostrzeżenie o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz komunikaty: ZWOLNIJ (w przypadku nadmiernej prędkości) lub DZIĘKUJĘ (w przypadku jazdy zgodnej z przepisami). Ponadto na ekranie wyświetla się potencjalna wartość mandatu i liczba punktów karnych. 
Montaż urządzeń kosztował ponad 47 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych, przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych.