22°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
27 °C 30 °C 25 °C 24 °C 24 °C
15 °C 15 °C 17 °C 14 °C 13 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 5 sierpnia 2021 09:16

Rozpoczęła się rejestracja uczestników  VII edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda STARa, który odbędzie się 28-29 sierpnia 2021r. w Starachowicach, Mircu i Wąchocku. Zapisy trwają do 20 sierpnia br.

 

Na uczestników imprezy czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym między innymi: parady i prezentacje pojazdów, jazda terenowa na dawnym torze prób starachowickiej FSC w Wąchocku, próby sprawnościowe i szybkościowe, konkursy: elegancji, super retro i super bajer.
Na dzień przed rozpoczęciem imprezy, tj. 27 sierpnia br. Legenda STARa będzie gościć na pikniku militarnym na poligonie w warszawskiej dzielnicy Wesoła, organizowanym przez Fundację Promocji miasta stołecznego Warszawa przy współpracy z 1.Warszawską Brygadą Pancerną.
W sobotę, 28 sierpnia br. uczestnicy zlotu będą mogli wziąć udział w IX Festiwalu Blues Pod Piecem, organizowanym przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. 

Jak można się zarejestrować? 
Rejestracja prowadzona elektronicznie jest za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie: www.legendastara.pl. Zgłoszenia można także dokonać osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach, ul. dr Władysława Borkowskiego 4, pokój 303; lub mailowo na adres: legendastara@powiat.starachowice.pl w terminie do dnia 20  sierpnia 2021 r. 
Informacje dotyczące organizacji zlotu są prezentowane na stronach internetowych: www.facebook.com/FSCSTAR i www.legendastara.pl

Pojazd, który znalazł się na materiałach graficznych towarzyszących zlotowi to STAR 21 pieczołowicie odbudowany przez Roberta Korzenia - kolekcjonera z okolic Warszawy. Model ten był produkowany w latach 1957-1960, a do dziś zachowały się pojedyncze egzemplarze tego pojazdu. 

Impreza organizowana jest przez Powiat Starachowicki przy współpracy z:
­    Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach
­    Stowarzyszeniem „SHL. Fakty i Historia”
­    Automobilklubem Kieleckim - Oddział w Starachowicach
­    Gminami: Starachowice, Wąchock i Mirzec.
Celem zlotu jest przypomnienie miłośnikom motoryzacji historii powstania i produkcji pierwszego polskiego samochodu ciężarowego STAR oraz promocja polskiej myśli technicznej. W trakcie zlotu prezentujemy nie tylko STARy, ale także inne kultowe samochody i motocykle, które razem z nimi poruszały się po polskich drogach. Propagujemy także zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach i promujemy walory turystyczne Powiatu Starachowickiego.