6°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1025 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
8 °C 9 °C 8 °C 13 °C 15 °C
2 °C 0 °C 1 °C -1 °C 0 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 lutego 2021 11:18

Od styczna 2021r., jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wznowione zostało kierowanie nowych uczestników do ośrodków kompleksowej rehabilitacji w ramach projektu "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy". Program skierowany jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.  To także szansa dla tych osób, które ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowały, a chciałyby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.

Głównym celem programu jest uzyskanie zatrudnienia przez jego uczestników lub otworzenie własnej działalności gospodarczej. Szkolenia umożliwiające zdobycie pożądanych kwalifikacji kończą się egzaminem i przyznaniem certyfikatu.

Udział w projekcie wiąże się ze średnio 6-miesięcznym, bezpłatnym pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej.  Podczas pobytu w ośrodku i uczestnicy przede wszystkim zdobywają kwalifikacje zawodowe, a rehabilitacja lecznicza i wsparcie psychospołeczne wspomagają ten proces.

Więcej o programie można przeczytać na stronie: https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szc oly-komunikatu/news/zglos-sie-do-programu-rehabilitacji-kompleksowej/

Źródło informacji: www.pfron.org.pl