Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Upamiętnili 74. rocznicę rozbicia niemieckiej straży leśnej w Marculach

Władze powiatu uczciły pamięć o bohatersko przeprowadzonej akcji rozbicia niemieckiej straży leśnej przez partyzantów z oddziału Antoniego Hedy ,,Szarego”. W uroczystościach, jakie odbyły 22 kwietnia br. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej przy Nadleśnictwie Marcule, uczestniczyli: przewodniczący Rady Powiatu - Tomasz Margula oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

Obchody 74. rocznicy rozbicia straży leśnej odbyły się tradycyjnie w asyście pocztów sztandarowych. Wśród uczestników można było zobaczyć przedstawicieli organizacji kombatanckich, w tym Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, drużyn strzeleckich, harcerzy różnych pokoleń, uczniów oraz leśników, kultywujących pamięć o poprzednikach, którzy pełnili służbę, często z narażeniem swojego życia. Nie mogło zabraknąć też władz. Powiat Starachowicki reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki. Wspólnie z innymi uczestniczyli oni w polowej mszy świętej, a potem złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikami bohaterów generała Antoniego Hedy ,,Szary", Antoniego Wyporka ,,Sępa" i porucznika Eugeniusza Flisa ,,Robura". Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani wspaniałą grochówką, przygotowaną przez Nadleśnictwo Marcule, a także gorącą kawą i herbatą.

kategoria: informacje

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS