-1°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1009 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
10 °C 8 °C 4 °C 3 °C 1 °C
4 °C 1 °C -3 °C -4 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 3 grudnia 2020 08:59

Rada Powiatu w Starachowicach na sesji, która odbyła się 30 listopada br., przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów, w przypadku m.in. pozostawienia ich w miejscu niedozwolonym, utrudniającym ruch, lub w inny sposób zagrażający bezpieczeństwu. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. 


czwartek, 3 grudnia 2020 08:53

30 listopada br. odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Starachowickiego. Radni zapoznali się na niej m.in. z informacją o sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Podjęli też 10 uchwał, w tym m.in. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej samorządom z naszego powiatu na działanie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 w związku z realizacją projektu pn. „Walka z epidemią COVID - 19 na terenie Powiatu Starachowickiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 


środa, 2 grudnia 2020 13:27

"Piosenki na zimę" - to tytuł przedstawienia w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś, którego premiera odbędzie się 4 grudnia br. o godz. 10.00 na kanale You Tube i portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Do obejrzenia spektaklu zachęca wojewoda Zbigniew Koniusz. 


 


środa, 2 grudnia 2020 13:07

W województwie świętokrzyskim funkcjonuje już nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w "skarbówce" możliwe jest po wcześniejszym umówieniu przez internet, telefonicznie lub w ostateczności osobiście - w punkcie „Umawianie wizyt" (przy wejściu w każdym urzędzie skarbowym). Szczegółowe informacje znajdują na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pod adresem: https://www.swietokrzyskie.kas.gov.pl.


środa, 2 grudnia 2020 09:58

Zarząd Powiatu w Starachowicach zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu starachowickiego w 2021 roku. Szczegóły w uchwale, załączonej poniżej.


poniedziałek, 30 listopada 2020 11:25

Trwa modernizacja jednego z obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, w którym powstanie pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników, jak i osób z zewnątrz. Prace postępują dynamicznie. Inwestycja opiewa na 970 tys. zł.


poniedziałek, 30 listopada 2020 11:12

Starosta Piotr Babicki zachęca do oddawania osocza wszystkich, którzy pokonali koronawirusa i mogą stać się dawcami. To szansa na uratowanie zdrowia i życia innych. 


piątek, 27 listopada 2020 20:20

Walka z COVID – 19, wdrażanie oszczędnościowej polityki finansowej oraz inwestycje na drogach – to główne kwestie, którym podporządkowane były w tym roku działania Zarządu Powiatu w Starachowicach. Od pierwszego dnia trwania epidemii Powiat realizuje zadania w ramach swoich ustawowych obowiązków i sukcesywnie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację wsparcia na rzecz mieszkańców.


piątek, 27 listopada 2020 08:56

30 listopada br. odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, będą transmitowane na żywo na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek obrad prezentujemy poniżej. 


piątek, 27 listopada 2020 08:14

„Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” - to tytuł kampanii edukacyjno - społecznej, organizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska. Akcja ma przypominać o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Problem zanieczyszczenia powietrza doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym. Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie wciąż bardzo niska. Dlatego zachęcamy do walki z tymi negatywnymi praktykami i zapoznania się z materiałami na temat akcji. Więcej o akcji: https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/plastik-nie-do-pieca-piec-nie-do-plastiku