Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Wyniki konsultacji społecznych o współpracy Powiatu z organizacjami pozarządowymi

Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie: „Rocznego programu współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok.”
kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kosmiczny weekend w Powiecie Starachowickim

Za nami największe wydarzenie kosmiczno – robotyczne na świecie. European Rover Challenge, którego współorganizatorem był Powiat Starachowicki przyciągnął do Starachowic ponad 400 konstruktorów z 6 kontynentów, wybitne ikony światowej astronautyki, a także przedstawicieli świata nauki i świata biznesu. Przez trzy dni byliśmy w centrum kosmosu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

90-lecie trzech ochotniczych formacji

Jubileusz 90 –lecia świętowali w sobotę, 15 września druhowie z trzech ochotniczych jednostek w Gminie Brody, tj. z OSP  Brody,  OSP Styków oraz OSP Lubienia. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im też starosta Danuta Krępa, która gratulowała pięknego jubileuszu i dziękowała za ich bezinteresowną służbę.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Komunikat w sprawie dyżurów Powiatowej Komisji Wyborczej w Starachowicach

Siedzibą Powiatowej Komisji Wyborczej w Starachowicach jest Starostwo Powiatowe w Starachowicach, przy ul. dr W. Borkowskiego 4, Sala Konferencyjna na parterze budynku. Będzie ona dyżurować od 13 do 17 września br. (z wyłączeniem niedzieli, 16 września). Przyjmowanie zgłoszeń i rejestracja list kandydatów na radnych odbywać się będzie w sali 213, II piętro. Szczegóły w załączonym poniżej komunikacie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zawody łazików marsjańskich coraz bliżej

Przed nami weekend pełen emocji nie z tej ziemi. W najbliższy piątek, tj. 14 września br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach startuje European Rover Chellege czyli największe na świecie impreza robotyczno – kosmiczna z uczestnikami ze wszystkich kontynentów. Będzie możliwość spotkania ze słynnym brytyjskim astronautą - Timem Peakem, obejrzenia zawodów łazików marsjańskich, a także wzięcia udziału w rywalizacji robotów. Impreza potrwa do późnych godzin popołudniowych w niedzielę. Zapraszamy do udziału! Wstęp wolny!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ruszają konsutalcje społeczne projektu Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Od 10 do 17 września br. odbywać się będą konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie uchwalenia Rocznego programu współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 r. Projekt, do którego można będzie zgłaszać uwagi oraz opinie będzie dostępny na stronie internetowej Powiatu Starachowickiego, BIP, tablicy ogłoszeń oraz w Zespole ds. Polityki Społecznej tut. urzędu. Szczegóły znajdują się w Zarządzeniu Starosty, załączonego poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Obchody 79.rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony miasta

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w sobotnich obchodach 79.rocznicy II wojny światowej połączonych z rocznicą obrony Starachowic, które wieńczyły serię uroczystości poświęconych tym wydarzeniom.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sportowe rywalizacje niepełnosprawnych czyli Golgota Świętokrzyska 2018

Wicestarosta Marek Pawłowski dokonał uroczystego otwarcia Spartakiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych „Golgota Świętokrzyska”, jaka odbywała się 7 września br. w Kałkowie - Godowie. Była to już dziesiąta edycja zmagań osób niepełnosprawnych nie tylko z naszego regionu. Wzięło w niej udział blisko 550 zawodników, którzy rywalizowali w takich konkurencjach, jak rzut ringo, lotką, bieg na wózkach czy przeciąganie liny.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ochronne szczepienie lisów

Od 19 września do 5 października br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach apeluje do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wicepremier Gowin zapowiada zawody łazików w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w inauguracji 4. edycji European Rover Challenge 2018, jaka odbyła się w środę, 5 września br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z udziałem Jarosława Gowina - wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przypomnijmy, że międzynarodowe zawody łazików marsjańskich odbywać się będą od 14 do 16 września na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS