Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Przygotowania do przeniesienia zakaźnego

Władze powiatu starają się o pieniądze na przeniesienie oddziału zakaźnego do bloku C w budynku nowego budynku. Wniosek w tej sprawie został złożony do wojewody. Opiewa na kwotę blisko 3 mln 750 tys. zł, z czego 2 mln 950 tys. zł przeznaczone zostaną na prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczeń do wymogów nowej ustawy o działalności leczniczej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czekamy na oświetlenie ronda

Coraz bliżej finiszu prac przy budowie ronda u zbiegu ulic: Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Niewykluczone, że wkrótce droga będzie przejezdna. Władze powiatu czynią starania aby odbyło się to jak najszybciej. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy pojawi się oświetlenie, a jego montaż uzależniony jest ściśle od warunków pogody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Inwestycje w oświatę

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach będzie jedną z ważniejszych inwestycji, realizowanych w tym roku przez Powiat Starachowicki. Władze chcą też pozyskać pieniądze na budowę otwartej strefy aktywności w ramach rządowego  programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej. Będą wnioskować też  o fundusze na termomodernizację ZSZ nr 3, II LO oraz ZSZ nr 1 wraz z bursą szkolną.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rekordowe granie Orkiestry w naszym powiecie

105 654,02 zł – tyle dokładnie udało się zebrać podczas tegorocznej, 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach, którą objęła swym patronatem Starosta Danuta Krępa. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili jak duże i jak bardzo ofiarne mają serca.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Noworoczne spotkanie z kombatantami

Starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem złożyła noworoczne życzenia członkom Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ruszył super szybki internet dla szkół

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w uruchomieniu pilotażowego dostępu do bardzo szybkiego internetu dla dwóch szkół w województwie świętokrzyskim, w tym Szkoły Podstawowej w Godowie (pow. starachowicki). Jako pierwsze w regionie będą one testować dostęp do szerokopasmowego internetu, który został wybudowany w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Zgodnie z założeniami rządowego programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, obejmującego wszystkie szkoły w kraju, od września br. ruszy uruchamianie nieopłatnego korzystania z dostępu do internetu przez wszystkie placówki w Polsce.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nasze licea w Rankingu Perspektyw

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach znalazło się na 6. miejscu w województwie świętokrzyskim (i 323 w kraju) najnowszego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, organizowanego przez „Perspektywy”. Kolejna z naszych placówek, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, sklasyfikowana została na miejscu 25. w naszym regionie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolejkowy system internetowy jest wyłączony

W związku z utrudnieniami w funkcjonowaniu systemu CEPIK 2.0. kolejkowy system internetowy w Wydziale Komunikacji i Dróg został wyłączony. Petenci będą obsługiwani zgodnie z kolejnością zgłaszania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

X edycja Nagrody Świętokrzyska Victoria


Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie informuje, że Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje X Jubileuszową edycje Nagrody Marszałka  „ŚWIĘTOKRZYSKA VICTORIA”.
kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych

Powiat Starachowicki jest współorganizatorem XII Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863R Szydłowiec - Kierz Niedźwiedzi - Zbijów Mały – Mirzec – Wąchock, który uzyskał w tym roku Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Impreza rozpocznie się 19 stycznia br. na Rynku Wielkim w Szydłowcu, a już w sobotę, 20 stycznia przeniesie się do naszego powiatu (Mirzec), gdzie będzie gościć aż do niedzieli, 21 stycznia, na kiedy zaplanowano Centralne Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Wąchocku. Zachęcamy do uczestnictwa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS