Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Najlepsi absolwenci nagrodzeni

Władze powiatu po raz kolejny nagrodziły najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku byli to: Norbert Sikorski z I LO w Starachowicach, Aleksander Szczepański z II LO w Starachowicach, Antonina Jasztal z III LO w Starachowicach, Katarzyna Kozieł z ZSZ nr 1 w Starachowicach, Adrian Grzelka z ZSZ nr 2 w Starachowicach i Patrycja Mazur z ZSZ nr 3 w Starachowicach. Podziękowania i gratulacje odebrali także rodzice i wychowawcy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VII Noce Teatralne

Przed nami kolejne już Noce Teatralne. W najbliższy piątek, 15 września na deskach Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystąpią artyści z trzech teatrów - „Doraźnego” w Ostrowcu Świętokrzyskim, „Teatru Amatorskiego – Team” ze Starachowickiego Centrum Kultury i Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie. Przed gośćmi zaprezentuje się także monodramista i recytator - Mateusz Nowak. Wstęp wolny.  Zapraszamy serdecznie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto plonów w Powiecie

Za nami kolejne już Powiatowe Dożynki, które w tym roku miały jeszcze większy niż dotąd wymiar. Połączone zostały bowiem z dożynkami diecezjalnymi oraz gminnymi, organizowanymi w Kałkowie (gm. Pawłów), przez co zapewne cieszyły się taką dużą frekwencją. Starosta Danuta Krępa podziękowała wszystkim rolnikom za trud całorocznej pracy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ochronne szczepienia lisów

Od 14 do 28 września br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udany III Zlot Pojazdów Zabytkowych "Legenda STARa" w Powiecie Starachowickim.

W dn. 1-3 września br. odbył się III Zlot Pojazdów Zabytkowych "Legenda Stara" w Powiecie Starachowickim. Program Zlotu i legenda starachowickiej ciężarówki przyciągnęła w tym roku ponad 70 załóg i pojazdów – motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych, to jest ponad 100 uczestników rajdu przybyłych z miejsc nieraz bardzo odległych, jak np. p. Jacek Jordanowski ze Słupska (!), który przyjechał wojskowym STARem 660.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oddali hołd weteranom

Starosta Danuta Krępa wspólnie z członkami Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach uczestniczyli w VIII Wojewódzkich Obchodach Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej,  jakie odbyły się 7 września br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spotkanie było okazją do rozmowy o wspieraniu środowisk kombatanckich, ale też odznaczenia tych najbardziej zasłużonych. Nominację na stopień kapitana odebrał podczas uroczystości Aleksander Filipowski z Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dwa ronda w Starachowicach

Lada moment rozpoczną się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach. Najpóźniej 11 września br. całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie ulica Szkolna. Prace związane z tą inwestycją potrwają do 30 listopada br. Władze powiatu będą rozmawiać z wykonawcą, aby realizacja tego zadania była jak najmniej uciążliwa dla samych mieszkańców. Rada Powiatu zdecydowała natomiast o wsparciu Województwa Świętokrzyskiego w budowie kolejnego bardzo potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulicy Radomskiej i Batalionów Chłopskich w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy dotację z programu "Bezpieczna+"

Ponad 8 tys. zł dotacji z rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +” niebawem trafi na konto Powiatu Starachowickiego. Starosta Danuta Krępa podpisała dzisiaj (6 września br.) umowę w tej sprawie. Pieniądze posłużą realizacji projektu „Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

PARAGEDON – Festiwal aktywności osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu Starachowickiego zachęca osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w PARAGEDON-ie – Festiwalu Aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych, jaki odbędzie się 30 września br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne

W najbliższą niedzielę, 10 września odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne. Starosta Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców do Gminy Pawłów na wspólne świętowanie zakończenie żniw w naszym powiecie

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS