Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w powiecie

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich gościł 22 stycznia br. w naszym powiecie. Podczas swojej wizyty zwiedził Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie stawiany za wzór dobrych praktyk w naszym regionie, a potem spotkał się z mieszkańcami w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z życzeniami dla babć oraz dziadków

Starosta Danuta Krępa złożyła wizytę podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, składając im ciepłe życzenia z okazji przypadających 21 i 22 stycznia Dni Babci i Dziadka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sezon studniówek już rozpoczęty!

W zeszłą sobotę tj. 20 stycznia br. swoje bale maturalne mieli uczniowie: II oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a także Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak odwiedziła III LO, życząc młodzieży udanej i niezapomnianej zabawy. Z kolei Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Margulą gościli u uczniów II LO.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przypominamy o odśnieżaniu chodników

Przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżania chodników. Obowiązek ten dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości, niezależnie od ich przeznaczenia i sposobu użytkowania. Nie ma znaczenia czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana ani czy właściciel zamieszkuje posesję.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolędowanie dla Niepodległej

Starosta Starachowicki Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców na Noworoczny Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych pt." Kolędowanie dla Niepodległej", który odbędzie się 27 stycznia br. (sobota) w Starachowickim Centrum Kultury (ul. Radomska 21).

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przygotowania do przeniesienia zakaźnego

Władze powiatu starają się o pieniądze na przeniesienie oddziału zakaźnego do bloku C w budynku nowego budynku. Wniosek w tej sprawie został złożony do wojewody. Opiewa na kwotę blisko 3 mln 750 tys. zł, z czego 2 mln 950 tys. zł przeznaczone zostaną na prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczeń do wymogów nowej ustawy o działalności leczniczej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czekamy na oświetlenie ronda

Coraz bliżej finiszu prac przy budowie ronda u zbiegu ulic: Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Niewykluczone, że wkrótce droga będzie przejezdna. Władze powiatu czynią starania aby odbyło się to jak najszybciej. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy pojawi się oświetlenie, a jego montaż uzależniony jest ściśle od warunków pogody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Inwestycje w oświatę

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach będzie jedną z ważniejszych inwestycji, realizowanych w tym roku przez Powiat Starachowicki. Władze chcą też pozyskać pieniądze na budowę otwartej strefy aktywności w ramach rządowego  programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej. Będą wnioskować też  o fundusze na termomodernizację ZSZ nr 3, II LO oraz ZSZ nr 1 wraz z bursą szkolną.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rekordowe granie Orkiestry w naszym powiecie

105 654,02 zł – tyle dokładnie udało się zebrać podczas tegorocznej, 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach, którą objęła swym patronatem Starosta Danuta Krępa. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili jak duże i jak bardzo ofiarne mają serca.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Noworoczne spotkanie z kombatantami

Starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem złożyła noworoczne życzenia członkom Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS