Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

O rozwoju kompetencji kadr

O tym, jak najlepiej się przygotować by wykorzystać środki unijne na rozwój kompetencji kadr oraz promocję przedsiębiorstw rozmawiano we wtorek, 11 kwietnia podczas spotkania zorganizowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Oficjalnego otwarcia dokonała starosta Danuta Krępa, której towarzyszyli Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W uroczystościach, które odbyły się tradycyjnie pod Krzyżem Katyńskim, a potem w kościele Świętej Trójcy, wzięła udział starosta Danuta Krępa oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Malowali jaja

Starosta Danuta Krępa wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim wzięła udział w niedzielnym malowaniu jaj, jakie odbyło się w Rynku podczas I Starachowickiego Jarmarku Wielkanocnego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że w najbliższy poniedziałek, tj. 17 kwietnia przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Poniedziałek Wielkanocny) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w poświąteczny wtorek i w czwartek tj. 18 i 20 kwietnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodzi na start

Stowarzyszenie PROREW, realizujące projekt „Młodzi na start!” w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zaprasza młode, niepracujące i nieuczące się osoby miedzy 15 a 29 rokiem życia do udziału w tym przedsięwzięciu. W naborze  preferowani będą niepełnosprawni, długotrwale bezrobotni oraz bez wykształcenia wyższego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodzi pożarnicy nagrodzeni

Wicestarosta Marek Pawłowski nagrodził zwycięzców turnieju wiedzy pożarniczej w naszym powiecie. Będą oni reprezentować nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich, jakie odbędą się w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oswajali autyzm

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Autyzmu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi ,,Otwórzmy Świat”. W spotkaniu, które odbyło się w piątek (7 kwietnia  Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura nie mogło zabraknąć Członków Zarządu. Obecna była Pani Monika Nowak oraz Pan Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozmawiali o depresji

Wicestarosta Marek Pawłowski wziął udział w konferencji poświęconej problemowi depresji, jaka odbyła się w piątek, 7 kwietnia ramach Światowego Dnia Zdrowia w Starachowicach. Podczas spotkania zorganizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach, można było dowiedzieć się dużo na temat przyczyn i konsekwencji choroby, określanej mianem schorzenia XXI wieku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kapituła Nagrody Koziołek wizytowała Powiat

Członkowie Kapituły Nagrody Koziołek wizytowali w czwartek (4 kwietnia br.) Powiat Starachowicki. Podczas spotkania z udziałem wicestarosty Marka Pawłowskiego zapoznali się z działaniami na rzecz bezpieczeństwa, realizowanymi u nas w 2016 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Włosi z wizytą w naszym powiecie

Blisko dwudziestu przedstawicieli włoskich instytucji publicznych gościło 6 kwietnia w naszym powiecie. To uczestnicy projektu "Progetto di Mobilita Transazionale", realizowanego  przez Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Turystyki „Karol” i salezjańską organizację  CIOFS-FP Piemonte, którzy zbierali informacje na temat systemu edukacji i szkolnictwa zawodowego w Polsce oraz realizowanych przez nas programów aktywizujących młodzież.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS