Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

10 –lecie stowarzyszenia Wolni i Solidarni 1980-1989

Wicestarosta Marek Pawłowski uczestniczył w jubileuszu 10 – lecia Stowarzyszenia Wolni i Solidarni 1980 - 1989 w Starachowicach, jaki odbył się w piątek, 8 czerwca br. w Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować członkom organizacji za ich działania na rzecz upowszechniania wiedzy na temat historycznej roli i wartości reprezentowanych przez antykomunistyczny „Ruch Społeczny Solidarność” NSZZ „Solidarność”, a także struktury demokratycznej opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej działających w okresie PRL.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Cerrad został patronem automatyków i elektryków

Firma Cerrad Sp. z o.o. w Starachowicach obejmie swym patronatem klasy kształcące młodzież w zawodach: technik automatyk i technik elektryk w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 8 czerwca br. starosta Danuta Krępa w imieniu Powiatu Starachowickiego podpisała porozumienie w tej sprawie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Grill integracyjny w DPS w Kałkowie - Godowie

II Spotkanie "W Hołdzie dla Niepodległej" poświęcone obchodom 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości odbyło się w środę, 6 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie – Godowie. Tym razem połączone zostało z grillem integracyjnym, w którym uczestniczyli: Wicestarosta Marek Pawłowski  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Wiem czym oddycham – smog albo zdrowie”

Wicestarosta Marek Pawłowski nagrodził zwycięzców konkursu plastycznego „Wiem czym oddycham – smog albo zdrowie”, zorganizowanego przez Wydział Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach przy współudziale Państwowego Ogniska Plastycznego. W tym roku cieszył się on dużym zainteresowaniem młodzieży. Wpłynęło ponad 50 prac.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs na na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. Jana Pazdura w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ćwiczenia służb ratowniczych

Starosta Danuta Krępa obserwowała ćwiczenia, sprawdzające współpracę i koordynację służb ratowniczych oraz inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym powiecie. Trening wypadł pomyślnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tłumy dzieciaków na festynie „Starosta dzieciom”

„Wisząca galeria”, „Kredą po asfalcie”, „Mikrofon dla wszystkich”, pokazy wyposażenia strażaka i policjanta, zabawa z autochodzikiem, konkurs w laniu z sikawki do celu – to jedne z wielu atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas festynu „Starosta dzieciom”, który odbył się 29 maja br. na terenie  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

60. Harcerski Rajd Świętokrzyski

1141 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów, a do tego ponad 100 wolontariuszy komendy rajdu, obsług tras, drużyny sztabowej i służb zabezpieczających zlot wzięło udział w Jubileuszowym, 60. Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim, organizowanym przez Hufiec ZHP Starachowice im. S. Staszica i Chorągiew Kielecką ZHP im. S. Żeromskiego. Na szlaki „świętokrzyskiej krainy” wyruszyło 8 tras zagospodarowanych, biwakowych, trasa zuchowa, pokoleniowa i trasa zlotowa dla seniorów. Zwieńczeniem rajdu był zlot, w którym uczestniczył też Wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dokładnie poznali nasz powiat

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w podsumowaniu projektu „Blisko naszych zakątków – krajoznawczo – edukacyjna wizyta dzieci po wybranych obszarach powiatu starachowickiego”, będącego efektem inicjatywy lokalnej współfinansowanej przez Powiat Starachowicki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Olimpiady Specjalne w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w otwarciu Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych, jaki odbył się 29 maja na stadionie miejskim w Starachowicach. Była to już druga edycja imprezy w naszym powiecie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS