Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Festyn „Wakacje już za rok”

Starosta Powiatu Starachowickiego Danuta Krępa i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach zapraszają dzieci i młodzież z terenu powiatu starachowickiego na festyn na zakończenie wakacji pod hasłem „Wakacje już za rok”. Impreza odbędzie się w poniedziałek, 3 września, w godz. 17.30 – 19.30 na placu „Pod Skałkami” przy al. Armii Krajowej w Starachowicach.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Święto plonów w powiecie

Za nami kolejne już Dożynki Powiatowo - Gminne. Tym razem odbyły się one w Mircu i mimo deszczowej pogody zgromadziły mnóstwo rolników z całego powiatu. Starosta Danuta Krępa wspólnie z wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem podziękowała im za wysiłek i ciężką pracę, życząc by dalej przynosiły one efekty.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XLVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach

30 sierpnia br. (czwartek) na sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Poprawia się infrastruktura drogowa w powiecie

Wiele dzieje się w zakresie poprawy infrastruktury drogowej w Powiecie Starachowickim. Jest to możliwe dzięki wsparciu z funduszy zewnętrznych, zwłaszcza rządowych. Przykładem  tego jest choćby świeżo przebudowana droga nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy -Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego, którą wizytowała w zeszłym tygodniu starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem i wójtem gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

STAR-owska wystawa w Galardii

Wystawa poświęcona 3. Legendzie STAR-a zagościła czasowo w starachowickiej galerii Galardia. Można zobaczyć tam zdjęcia z historycznych już rajdów STAR-a, jakie odbywały się u nas w latach 70-tych, udostępnione przez mieszkańców powiatu, - świadków tamtejszych wydarzeń, ale i fotografie z ubiegłorocznej edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego przez Powiat Starachowicki. Jest to zarazem zapowiedź 4. Legendy STAR-a, jaka odbywać się będzie 1 oraz 2 września br. w mateczniku STAR-a - w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

25 lat Juniors Band Starachowice

Władze powiatu uczestniczyły w jubileuszu 25–lecia Juniors Band Starachowice, któremu przewodzi niezmiennie Mirosław Gęborek. Bez wątpienia było to jedno z większych, jeśli nie największe wydarzenie muzyczne tego roku w Starachowicach. Zgromadziło ono pod Wielkim Piecem tłumy sympatyków zespołu i miłośników jazzu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ambrożów uczcił bohaterów

Pamięci bohaterów, poległych w wojnie polsko – bolszewickiej poświęcone były uroczystości, jakie odbyły się w Ambrożowie 18 sierpnia z inicjatywy Rycerzy Kolumna, którym patronowała starosta Danuta Krępa. Przy wsparciu Gminy odnowiono tam pomnik, który przetrwał dwie okupacje.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

A ku ku: folk’n’roll – szykuje się mariaż młodego rocka i muzyki ludowej

Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Fundacja Kukułeczka z początkiem nowego roku szkolnego będą wspólnie realizować projekt „A ku ku: folk’n’roll”, na co pozyskali 8 tys. zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

Władze powiatu uczciły 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej i obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego. Główne uroczystości odbyły się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wydział Budownictwa i Gospodarki Komunalnej na parterze od 20 sierpnia br.

Z uwagi na rozpoczynający się remont, od 20 sierpnia br. (poniedziałek) Wydział Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach będzie pracował w sali konferencyjnej, na parterze budynku. W trakcie trwania remontu tj. od 20 sierpnia do 30 września br., obsługa interesantów tegoż wydziału będzie odbywać się na parterze.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS