Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Starostowie obradowali w Starachowicach

Propozycje kierunków działań i rozwoju opieki psychiatrycznej w powiatach i województwie, założenia ustawy o finansowaniu zadań oświatowych i zmiany w ustawie Karta Nauczyciela czy propozycje  wspólnych  działań  w  zakresie  podpisania  umów na opiekę autorską Systemów Dziedzinowych oraz Elektronicznego Obiegu Dokumentów, wdrożonych w ramach projektu „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST” – to główne tematy Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, jaki odbył się 21 listopada w Starachowicach. Gospodarzem wtorkowych obrad była Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

kategoria: Aktualności

II miejsce Ekomuzeum w 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach zostało wyróżnione za organizację wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Było na drugim miejscu pośród placówek z województwa świętokrzyskiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

20–lecie Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus

20–lecie swej działalności świętowało 17 listopada br. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus w Starachowicach. Uroczystość zbiegła się w czasie z jubileuszem 40 –lecia pracy na rzecz osób niepełnosprawnych jego prezes – Alicji Czarneckiej. W imieniu władz powiatowych uczestniczyła w niej Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pływackie mistrzostwa „Sprawni razem”

Już po raz 25. osoby niepełnosprawne z naszego regionu rywalizowały w Starachowicach podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „Sprawni razem”, organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach. Zawody odbyły się 16 listopada br. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Objęła je patronatem Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Magia Powiatu Starachowickiego”

Za nami X, jubileuszowa edycja konkursu fotograficznego „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”, organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego Danuty Krępy. 16 listopada br. w Muzeum Przyrody i Techniki odbyła się wystawa pokonkursowa, na której nagrodzono zwycięzców.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Potrzebuję rodziców od zaraz

W województwie świętokrzyskim żyje ponad 600 dzieci, dla których potrzeba rodzin zastępczych. Tylko w naszym powiecie z tej formy tymczasowej opieki korzysta obecnie 146 dzieci. Potrzeba jednak kolejnych rodzin, które stworzyłyby dla nich zastępczy dom. Do rodzicielstwa zastępczego zachęcali dziś (16 listopada) pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, wspólnie z prowadzącymi takie rodziny. W konferencji prasowej, zorganizowanej w Starostwie Powiatowym przez PCPR, uczestniczył także Wicestarosta Marek Pawłowski. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego w Powiecie Starachowickim

Starosta Starachowicki Danuta Krępa będzie gospodarzem najbliższego Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, który odbędzie się 21 listopada (wtorek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Polepsza się infrastruktura drogowa

Kolejne drogi w naszym powiecie udało się przebudować dzięki funduszom z rządowego Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 -2019. Oko cieszą dziś inwestycje w gminie Mirzec i Brody, na drogach: Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec i Krynki – Brody, które wizytowała starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyróżnienie dla naszej gęsiny

Gęś nadziewana owocami , przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” ze Stykowa, reprezentujące Powiat Starachowicki zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim konkursie na potrawę z gęsi kieleckiej „Smaki Gęsiny”. Paniom towarzyszył podczas imprezy Wicestarosta Marek Pawłowski.  

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS