Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Ochronne szczepienia lisów

Od 14 do 28 września br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udany III Zlot Pojazdów Zabytkowych "Legenda STARa" w Powiecie Starachowickim.

W dn. 1-3 września br. odbył się III Zlot Pojazdów Zabytkowych "Legenda Stara" w Powiecie Starachowickim. Program Zlotu i legenda starachowickiej ciężarówki przyciągnęła w tym roku ponad 70 załóg i pojazdów – motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych, to jest ponad 100 uczestników rajdu przybyłych z miejsc nieraz bardzo odległych, jak np. p. Jacek Jordanowski ze Słupska (!), który przyjechał wojskowym STARem 660.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oddali hołd weteranom

Starosta Danuta Krępa wspólnie z członkami Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach uczestniczyli w VIII Wojewódzkich Obchodach Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej,  jakie odbyły się 7 września br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spotkanie było okazją do rozmowy o wspieraniu środowisk kombatanckich, ale też odznaczenia tych najbardziej zasłużonych. Nominację na stopień kapitana odebrał podczas uroczystości Aleksander Filipowski z Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dwa ronda w Starachowicach

Lada moment rozpoczną się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach. Najpóźniej 11 września br. całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie ulica Szkolna. Prace związane z tą inwestycją potrwają do 30 listopada br. Władze powiatu będą rozmawiać z wykonawcą, aby realizacja tego zadania była jak najmniej uciążliwa dla samych mieszkańców. Rada Powiatu zdecydowała natomiast o wsparciu Województwa Świętokrzyskiego w budowie kolejnego bardzo potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulicy Radomskiej i Batalionów Chłopskich w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy dotację z programu "Bezpieczna+"

Ponad 8 tys. zł dotacji z rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +” niebawem trafi na konto Powiatu Starachowickiego. Starosta Danuta Krępa podpisała dzisiaj (6 września br.) umowę w tej sprawie. Pieniądze posłużą realizacji projektu „Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

PARAGEDON – Festiwal aktywności osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu Starachowickiego zachęca osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w PARAGEDON-ie – Festiwalu Aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych, jaki odbędzie się 30 września br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne

W najbliższą niedzielę, 10 września odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne. Starosta Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców do Gminy Pawłów na wspólne świętowanie zakończenie żniw w naszym powiecie

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat Starachowicki na Wojewódzkich Dożynkach w Masłowie

Czterdziestoosobowa delegacja rolników pod przewodnictwem Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, Wiesławy Wojciechowskiej reprezentowała nasz powiat na XVII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, jakie odbyły się 3 września br. w Masłowie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie „Wesela”

2 września w Starachowicach, podobnie jak w wielu miastach w Polsce i zagranicą, odbyło 6. Narodowe Czytanie, tym razem „Wesela”. Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zmieniła się w wiejską izbę z dramatu Stanisława Wyspiańskiego, a w rolę Radczyni z tegoż utworu wcieliła się starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Sportowym

Władze powiatu uczestniczyły w inauguracji nowego roku szkolnego w Liceum Sportowym przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, gdzie od 1 września br. uruchomiona została klasa o profilu piłkarskim pod patronatem Wisły Kraków, Juventy Starachowice i Wikinga Starachowice. Dla młodych sportowców był to bardzo podniosły dzień.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS