Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Uroczystości patriotyczne Wykus 2018

Władze powiatu uczestniczyły w uroczystościach patriotycznych upamiętniających poległych żołnierzy walczących w zgrupowaniach „Ponury” - „Nurt”, jakie odbywały się w zeszły weekend w Starachowicach, Wąchocku i na Wykusie. Organizatorem obchodów było Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej Ponury – Nurt i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

25 lat Odlewni Polskich S.A.

Jubileusz 25–lecia istnienia świętowały ostatnio Odlewnie Polskie S.A. w Starachowicach. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyły im również władze powiatu, Starosta Danuta Krępa i Członek Zarządu Powiatu – Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy dotację na przebudowę drogi Jagodne - Gadka

Powiat Starachowicki otrzyma 2 mln 560 tys. zł dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury na „Przebudowę drogi powiatowej nr 0559T Jagodne – Gadka”. A to oznacza, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Gminy Mirzec zyskają nowy, ponad 2 km odcinek drogi, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0558T ( Zbijów Duży ) gr. woj. świętokrzyskiego - Jagodne - Grzybowa Góra, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0557T Skarżysko-Kamienna – Mirzec.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zarząd wizytował drogi

Ulicę Borówkową i Jagodową w Brodach, a także Górną w Adamowie wizytowali 13 czerwca br. Członkowie Zarządu Powiatu Starachowickiego. Miało to związek z postulatami Gminy w zakresie problemów z odwodnieniem ulicy Borówkowej i Jagodowej oraz budowy chodnika prowadzącego na cmentarz w Adamowie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przyglądali się przejściom dla pieszych

Wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Powiatu, Miasta, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach oraz Komendy Wojewódzkiej  i Powiatowej Policji odbyła się 12 czerwca br. na drodze 744 w Starachowicach. Podczas spotkania szukano rozwiązań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, umiejscowionych na tej trasie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy „srebrnego” Koziołka

Dziewiąty Koziołek, tym razem srebrny i 10 tys. zł do spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te urzędowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca br. podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2017 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pożar w starostwie

Sfrustrowany petent podłożył ogień w starostwie, w efekcie czego w płomieniach stanęło jedno z pomieszczeń na II piętrze. Na szczęście był to tylko scenariusz, choć bardzo realistyczny, do ćwiczeń ewakuacyjnych, przeprowadzonych 8 czerwca br. w budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

"Wdzięczni Bohaterom" - konkurs Ministra Obrony Narodowej

Uwaga organizacje pozarządowe! Rozpoczął się nabór do otwartego konkursu, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, na realizację programu pod hasłem „Wdzięczni Bohaterom". Do rozdysponowania jest blisko 3 mln zł. Trzeba się jednak śpieszyć. Termin zgłaszania ofert mija 26 czerwca br.!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uroczystości patriotyczne Wykus 2017

W najbliższy weekend (15 – 17 czerwca) w Wąchocku, Starachowicach i na Wykusie odbywać się będą uroczystości patriotyczne „Wykus 2018”, upamiętniające poległych żołnierzy walczących w zgrupowaniach „Ponury” - „Nurt” przygotowane przez Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej Ponury – Nurt i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski. W tym roku impreza odbywać się będzie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018. Zachęcamy do uczestnictwa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

10 –lecie stowarzyszenia Wolni i Solidarni 1980-1989

Wicestarosta Marek Pawłowski uczestniczył w jubileuszu 10 – lecia Stowarzyszenia Wolni i Solidarni 1980 - 1989 w Starachowicach, jaki odbył się w piątek, 8 czerwca br. w Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować członkom organizacji za ich działania na rzecz upowszechniania wiedzy na temat historycznej roli i wartości reprezentowanych przez antykomunistyczny „Ruch Społeczny Solidarność” NSZZ „Solidarność”, a także struktury demokratycznej opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej działających w okresie PRL.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS