4°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1023 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
6 °C 0 °C 5 °C 6 °C 7 °C
-4 °C -7 °C -3 °C 0 °C -0 °C
poniedziałek, 4 lutego 2019 10:21

Podjęcie uchwały o zamiarze przeniesienia siedziby III LO do budynku po Gimnazjum nr 4 w Starachowicach było jedną z ważniejszych kwestii podczas sesji Rady Powiatu, jaka odbyła się 31 stycznia br.  Radni dyskutowali także o sprawach bezpieczeństwa i porządku publicznego.


poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:39

31 stycznia br. (czwartek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się V sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek prezentujemy poniżej. Przypominamy, że sesja będzie transmitowana na żywo na stronie e-sesja.  Zachęcamy do oglądania.


środa, 23 stycznia 2019 13:53

23 stycznia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyła się wspólna konferencja prasowa Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka w sprawie przeniesienia III Liceum Ogólnokształcącego do budynku Gimnazjum nr 4 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3.


środa, 23 stycznia 2019 12:07

Starosta Piotr Babicki uczestniczył w rocznej odprawie służb mundurowych garnizonu świętokrzyskiego, na której podsumowano ubiegłoroczne działania policji, w tym również funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W imieniu władz powiatowych podziękował policji za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa w naszym powiecie.


wtorek, 22 stycznia 2019 11:49

Władze powiatu uczciły 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przez trzy dni  (18-20 stycznia br.) w sześciu gminach, w tym dwóch na terenie naszego powiatu (Mircu oraz Wąchocku), odbywały się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Uczestniczyli w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


piątek, 18 stycznia 2019 11:15

Trwają rozmowy w sprawie organizacji znanej już imprezy kolarskiej pod nazwą Starachowicka Strzała.  Impreza, tak jak rok temu, miałaby być połączona  z Mistrzostwami Polski Masters w kolarstwie szosowym. Spotkanie w tej sprawie odbyło się 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Z Grzegorzem Wajsem, szefem Poland Bike, firmy która jest głównym organizatorem imprezy spotkał się wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Podczas spotkania omówione zostały wstępnie plany na rok 2019.  


piątek, 18 stycznia 2019 10:29

Władze powiatu wracają do dobrych praktyk w zakresie aktywnej współpracy z samorządami w ramach Związku Powiatów Polskich. 10 stycznia br. starosta Piotr Babicki uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego i został wybrany jego reprezentantem w Kapitule Nagrody „Świętokrzyska Victoria”. Natomiast w czwartek, 17 stycznia br. wziął udział w XXIV Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, jakie odbyło się w Warszawie. 


środa, 16 stycznia 2019 09:02

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w posiedzeniu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, która zebrała się po raz pierwszy w tym roku. Na posiedzeniu, które odbyło się 14 stycznia br. przyjęto informację z działalności w ubiegłym roku. Dyskutowano także o różnych kwestiach związanych z pomocą medyczną dla osób niepełnosprawnych w naszym powiecie.


poniedziałek, 14 stycznia 2019 09:42

Harmonogram wydarzeń Ferii 2019 w Powiecie Starachowickim do pobrania jest poniżej :


 

 


środa, 9 stycznia 2019 23:40

Starosta Piotr Babicki dokonał uroczystego otwarcia nowej siedziby oddziału chorób zakaźnych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, która znajduje się teraz w tzw. bloku C nowego szpitala. Adaptacja pomieszczeń trwała kilka miesięcy i była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Państwa. W efekcie finalnym będziemy mieć teraz jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych oddziałów w regionie.