Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Finał XII Konkursu Języka Angielskiego "FOCUS ON ENGLISH"

Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak nagrodziła zwycięzców XII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Focus on English", organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach. Tak jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, a poziom ich wiedzy był bardzo wysoki i wyrównany. Różnica w punktach była niewielka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z wizytą w OHP

Starosta Danuta Krępa miała okazję podziwiać nowo wybudowany budynek warsztatów Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. Wspólnie z Jackiem Sabatem, komendantem wojewódzkim OHP, posłem Krzysztofem Lipcem, a także Agnieszką Kuś, kierownik Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach wzięła udział w konferencji prasowej, na której poinformowano media o kolejnej transzy rządowego wsparcia, jaka trafić ma do placówki na wyposażenie pracowni i zagospodarowanie terenu wokół nowych warsztatów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w otwarciu XVIII Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę", jaki odbył się 6 kwietnia w Starachowickim Centrum Kultury. Impreza organizowana jest nieprzerwanie od 2001 r. przez Akcję Katolicką działającą przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów z naszego powiatu. W tym roku miała ona wyjątkowy charakter z uwagi na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wizytacja Zespołu Roboczego Kapituły Nagrody „Koziołek” w Starachowicach

Zespół Roboczy przy Kapitule Nagrody Koziołek wizytował 3 kwietnia br. Powiat Starachowicki. Podczas spotkania, jakie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa realizowane w ubiegłym roku. Władze powiatu reprezentował wicestarosta Marek Pawłowski. Goście byli pod dużym wrażeniem podejmowanych działań. Przed nimi jednak wizyty w pięciu kolejnych powiatach, pretendujących w tym roku do tej prestiżowej nagrody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Można już zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej!

Jeżeli jesteś osobą zdrową, sprawną fizycznie, posiadającą obywatelstwo polskie oraz odpowiednie kwalifikacje zawodowe i pragniesz wziąć na swoje barki współodpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, swojego miasta, wioski, gminy, województwa i swojej ojczyzny Polski zgłoś się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU) –  tam dowiesz się jak wstąpić do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Życzenia świąteczne

kategoria: Aktualności

Ochronne szczepienia lisów

Od 7 do 13 kwietnia br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Forum Współpracy i Dni Kariery

Starosta Danuta Krępa otworzyła we wtorek (27 marca br.) Forum Współpracy i Dni Kariery, jakie zostało zorganizowane w Technikum nr 1 w Starachowicach, jednej z trzech szkół realizujących projekt „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic".  Ideą spotkania była promocja kształcenia zawodowego, zwłaszcza z branży hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Minister wesprze remont zabytkowego rurociągu

100 tys. zł na remont rurociągu R1, stanowiącego element zabytkowego zespołu Wielkiego Pieca otrzyma niebawem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tę dobrą wiadomość przekazała we wtorek na konferencji starosta Danuta Krępa, dziękując za wsparcie wniosku posłowi Krzysztofowi Lipcowi.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Na wielkanocnych spotkaniach

Jako, że święta wielkanocne zapasem, władze powiatu złożyły życzenia pracownikom i podopiecznym powiatowych placówek. Gościły też na spotkaniach organizowanych przez różne stowarzyszenia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS